Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

    Днес реших да разглобя хъбовете и да ги почистя основно че имаше прекалено много грес, знам че дори за ръчни хъбове не е хубаво да има много грес, та си купих кореселин, накисване и с четка внимателно изчистих всички елементи...

    Ето на първата снимка да видите колко много грес имаха хъбовете:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:140520142498.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5587586

    На тази снимка съм почистил всичките елементи и светнаха.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:140520142499.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5587587

    Сега се чудя с какво масло или грес да ги намажа, мислех си с диференциално масло да ги смажа?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:140520142504.jpg
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:5587588

    Кое е най-правилното масло или грес за хъбовете, знам че не трябва да се прекалява?

    Коментар


    • #92
      От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение

      Кое е най-правилното масло или грес за хъбовете, знам че не трябва да се прекалява?
      Доколкото си спомням , Лозан препоръчваше изобщо да не се мажат . Освен ако тогава не ставаше въпрос за автоматични май.
      Моите съм ги намазал тънко с моторно масло . Колкото да няма триене съвсем на сухо.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #93
        От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

        Намазах ги с диференциалното масло, е няма да ви казвам как мазно се върти и в същото време стои достатъчно гъсто без да е грес

        Коментар


        • #94
          От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

          За автоматите само с масло да, ама на ръчните по добре грес без да се прекалява...
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #95
            От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

            Купи едно черно шпрейче и пръсни капачките, за имат фаца. Може и после с малка четчица и червеното да минеш.

            Коментар


            • #96
              От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Намазах ги с диференциалното масло, е няма да ви казвам как мазно се върти и в същото време стои достатъчно гъсто без да е грес
              Аз лично, всичките си ръчни хъбове досега, обработвам богато с трансмисионно масло и не съм имал проблеми при всякакви климатични условия и най вече при ниски температури.Чупих ги, щото са слаби.
              Я да добавя .Чупих ги и защото имах разбити иглени лагери в главината и съответно големи луфтове.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #97
                От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                Канала е прорязян в самите шлици-нема начин да не го видиш.Обаче рядко се случва да няма канал и тогава си трябва малко стругарска работа-прави се втулка.Дано да си късметлия,щото е голем кеф да се занимаваш със стругари.
                Не, че Лозан няма и струг, ама ако няма вътрешен канал и трябва да се ползва външния, една холендрова гайка 1 цол (или 3/4, не помня) пасва перфектно. Само трябва да се пилне на шмиргела за да не пренатегне хъба или да плюе зегерката.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #98
                  От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

                  Еваларка и честито! Моите автомати ги намазах с диференциалното масло, а иначе ръчните могат и с мъничко гресчица да се намажат.
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #99
                    От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

                    Сега се върнах от сервиза на Влади и ми монтираха хъбовете, "семейния" лекар, Илия се казва само той ми прави всичко по фронти и съм много доволен от начина по който изпипва детайлите и професионализъм , относно хъбовете имам късмета да има въпросния втори канал на шлиците и най-хубавото е че по полуоските и лагерите нямам никакви излишни луфтове които да се обират (пу-пу)

                    Ето и снимки:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170520142507.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5588098

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170520142509.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5588099

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:170520142510.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5588100


                    Тествах ги за кратка проба, няма шум, тракане с една дума много съм доволен колеги, благодаря на всички Ви, още веднъж за насоките и специално на Лозан че се уредих с истински ръчни хъбове

                    Коментар


                    • От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      ........... и лагерите нямам никакви излишни луфтове които да се обират
                      Как го разбраха,на свалено колело ли?Извадиха ли външното лагерче да видят има ли грес?Любопитно ми е просто.

                      Коментар


                      • От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

                        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                        Как го разбраха,на свалено колело ли?Извадиха ли външното лагерче да видят има ли грес?Любопитно ми е просто.
                        Наскоро нали ми смениха спирачните дискове, тогава разбраха и ми казват че е ок

                        Коментар


                        • От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

                          Греста прави мизерия!Преди 1 седмица влизах в голяма кал и след около 1 час каране излязох и реших да изключа авт.хъбове и изненада,изключват ,но десни при набиране се обади ,добре че карах близо до в къщи ,но се наложи да им правя профилактика в дъжда!Нямах си работа преди Нова година та сложих грес за проба,много качествена ,ама грес, наруших си правилото за диф.масло и си отворих работа!Никаква грес с маслото като дам назад за изключване се чува как откопчават,с греста не!Та така с експериментите!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Греста прави мизерия!Преди 1 седмица влизах в голяма кал и след около 1 час каране излязох и реших да изключа авт.хъбове и изненада,изключват ,но десни при набиране се обади ,добре че карах близо до в къщи ,но се наложи да им правя профилактика в дъжда!Нямах си работа преди Нова година та сложих грес за проба,много качествена ,ама грес, наруших си правилото за диф.масло и си отворих работа!Никаква грес с маслото като дам назад за изключване се чува как откопчават,с греста не!Та така с експериментите!
                            За греста ясно че прави мизерии, ама ги прави на автоматите! А тука иде реч за ръчните хъбове, при тях е различно...
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

                              Зa тях си имa грес,но не всякa,зaщото повечето смaзки след няколко месецa мязaт нa кaл кaто отвориш.Aвтомaтичмите добре им понaся и добaвкa зa скорости!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Ръчни хъбове - Опел фронтера КБ

                                Те автоматичните и да не ги смажеш е почти все тая. Там няма триене. Смазката ги предпазва само от ръжда, която би променила работата им, ако не държи семеринга на главината или има конденз. Нищо повече.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X