Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазарово 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Лазарово 2010

    БРАВОСега попадам на темата и се радвам да узная,че битката в Лазарово няма да е повлияна от кризата и ще се състои.Лазарово е селото в което съм израснал и винаги се връщам там с собено приятно чуство,а пък и когато има такава отлично организирана битка,каквато беше досега,две поредни години,още повече ми е приятно.Наскоро си ходих и ако знаете кмета как барнал ЧЕРОКИ-то,със сигурност ще бъде един от претендентите за първата награда.Успех Ви желая/а старото име на Лазарово е било СТРУПЕН и дано се "струпат"много хора тази година/
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

    Коментар


    • #32
      До: Лазарово 2010

      В ума ми се върти следното:
      Състезанието се провежда в пет зони едновременно, които се отварят в 10,30 примерно и се затварят в 16,30ч. Всяка зона си има контролно време и съдии. Това ще позволи да се състезават много повече машини (6часа х 5 зони х 3джипа на зона/час (при 20мин контр.време)= 90джипа на ден
      Това ще позволи зоните да се направят много "зли" и първо да се пуснат по тях машините от клас "Експерт". Като приключат участието си зоните са поизгладени и с леки корекции на лентите( а може и с по-сериозни промени) се пускат машините от клас "Хоби".

      За клас "Експерт" мисля да е задължителна само клетката( щото за блокажи и пр. трябва да станеме на "технотест").
      За клас "Хоби" мисля да има ограничение само за диаметъра на гумите до 85см( 33,5").

      Мисля, че така е добре за начало. Лошото е, че машините на много от нашите колеги не влизат в никой от класовете( Соти, Йори, Миро...), а и трябва двоен награден фонд

      Моля колегите, които смятат да участват да пишат към кой клас се ориентират за да си направим разчетите. Имайте впредвид, че в "Експерт" ще има по-малко участници, но трасето ще е по-трудно. На Самоков говорих с единия Близнак( не знам с кой) да се пуснат с роккроулера, за да вдигнем малко нивото на траяла у нас.

      п.п. Асенчо може да не се притеснява, защото може да покрие изискванията и за двата класа. Просто трябва добре да си прецени възможностите...
      Последно редактирано от Георги Василев; 11-01-10, 13:38.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #33
        До: Лазарово 2010

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        В ума ми се върти следното:
        Състезанието се провежда в пет зони едновременно, които се отварят в 10,30 примерно и се затварят в 16,30ч. Всяка зона си има контролно време и съдии. Това ще позволи да се състезават много повече машини (6часа х 5 зони х 3джипа на зона/час (при 20мин контр.време)= 90джипа на ден
        Това ще позволи зоните да се направят много "зли" и първо да се пуснат по тях машините от клас "Експерт". Като приключат участието си зоните са поизгладени и с леки корекции на лентите( а може и с по-сериозни промени) се пускат машините от клас "Хоби".

        За клас "Експерт" мисля да е задължителна само клетката( щото за блокажи и пр. трябва да станеме на "технотест").
        За клас "Хоби" мисля да има ограничение само за диаметъра на гумите до 85см( 33,5").

        Мисля, че така е добре за начало. Лошото е, че машините на много от нашите колеги не влизат в никой от класовете( Соти, Йори, Миро...), а и трябва двоен награден фонд

        Моля колегите, които смятат да участват да пишат към кой клас се ориентират за да си направим разчетите. Имайте впредвид, че в "Експерт" ще има по-малко участници, но трасето ще е по-трудно.

        п.п. Асенчо може да не се притеснява, защото може да покрие изискванията и за двата класа. Просто трябва добре да си прецени възможностите...
        Това е испанската система, участвах в подготовката и гледах два дни такова състезание, ако искаш, звънни да се видим и да ти разправя и покажа какво съм видял, имама стотици снимки.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #34
          До: Лазарово 2010

          Благодаря, ще се възползвам от помоща ти.
          Според мен съществува реална опасност да се "разпилее" състезанието по зоните и да се загуби ревящата и тичаща публика, възможността състезателите да наблюдават преките си конкуренти и пр. Плюсовете са ясни- състезанието може да поеме много участници без да замръкваме по трасето, състезателите ще карат повече, може би ще се повиши и безопасността.
          Без да опитаме няма как да разберем!
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #35
            До: Лазарово 2010

            Жоре, в Испания имаха 14 зони, разделени в 3 категории за трудност. Зелените зони бяха 5 и най-лесни. Контролното им време за минаване беше 20 минути и си носеха точен брой точки, без допълнителен коефициент. Оранжевите зони, също 5, със средна труднст, контролно време 30 минути и точките по коефициент 1.2 или нещо подбно. и накрая 4 червени зони, с контролно време по 30 минути и коефициент 1.5. Това по спомени, отделно всяка зона беше разделена на 4 части и дори и да не завършиш зоната, в зависимост докъде си стигнал, взимаш някакви точки. Там зоните бяха върху камъни като витошките морени и по 100 до 200 метра дълги, затова и контролнто врме беше по-голямо. Имаше си и времеви регламент( от колко до колко часа са отворени зоните ), и куп други неща, но ще ги говорим, като се видим.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #36
              До: Лазарово 2010

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Жоре, в Испания имаха 14 зони, разделени в 3 категории за трудност. Зелените зони бяха 5 и най-лесни. Контролното им време за минаване беше 20 минути и си носеха точен брой точки, без допълнителен коефициент. Оранжевите зони, също 5, със средна труднст, контролно време 30 минути и точките по коефициент 1.2 или нещо подбно. и накрая 4 червени зони, с контролно време по 30 минути и коефициент 1.5. Това по спомени, отделно всяка зона беше разделена на 4 части и дори и да не завършиш зоната, в зависимост докъде си стигнал, взимаш някакви точки. Там зоните бяха върху камъни като витошките морени и по 100 до 200 метра дълги, затова и контролнто врме беше по-голямо. Имаше си и времеви регламент( от колко до колко часа са отворени зоните ), и куп други неща, но ще ги говорим, като се видим.
              Това, че зоните са върху камъни гарантира непроменяне на трасето по време на състезанието и равнопоставеността на всички участницици.

              Коментар


              • #37
                До: Лазарово 2010

                Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                Това, че зоните са върху камъни гарантира непроменяне на трасето по време на състезанието и равнопоставеността на всички участницици.
                В нощния етап имаха изкуствено копани зони с багер в пръстта. Но си абсолютно прав за камъните. Въпреки, че дори и камъните почупиха испанците с удари на дифове и защити.
                Как и да е, идеята на Жоро според мен е супер, нали първо ще са "профитата" с лебедки и клетки и после баш любтелите по вече позагладеното трасе.
                А кефа на зрителите да имат избор да гледата поне 5 машини в акция е страхотен.
                Ще се поизбистрят нещата и ще с направи нещо, пригодимо в наши условия. Близнаците и те имат опит, ще помогнат с каквото трябва надявам се.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #38
                  До: Лазарово 2010

                  За "Екперт" не знам дали да въвеждаме изискване за лебедки. Може би е по-добре състезателите сами да "узреят" за лебедка, виждайки, че с използване на асистираща машина нямат шанс за първите места. Догодина сами ще си сложат
                  От друга страна състезателите в "Експерт" е добре да демонстрират оборудване , умения и опит в работата с него....
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Лазарово 2010

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    За "Екперт" не знам дали да въвеждаме изискване за лебедки. Може би е по-добре състезателите сами да "узреят" за лебедка, виждайки, че с използване на асистираща машина нямат шанс за първите места. Догодина сами ще си сложат
                    От друга страна състезателите в "Експерт" е добре да демонстрират оборудване , умения и опит в работата с него....
                    Както го измислите, така ще бъде. Ние ще помагаме, пък ако нещо не стане както трябва, ще се променя за следващия път.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #40
                      До: Лазарово 2010

                      Пуснете правилник по от рано.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Лазарово 2010

                        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                        В ума ми се върти следното:
                        Състезанието се провежда в пет зони едновременно, които се отварят в 10,30 примерно и се затварят в 16,30ч. Всяка зона си има контролно време и съдии. Това ще позволи да се състезават много повече машини (6часа х 5 зони х 3джипа на зона/час (при 20мин контр.време)= 90джипа на ден
                        Това ще позволи зоните да се направят много "зли" и първо да се пуснат по тях машините от клас "Експерт". Като приключат участието си зоните са поизгладени и с леки корекции на лентите( а може и с по-сериозни промени) се пускат машините от клас "Хоби".

                        За клас "Експерт" мисля да е задължителна само клетката( щото за блокажи и пр. трябва да станеме на "технотест").
                        За клас "Хоби" мисля да има ограничение само за диаметъра на гумите до 85см( 33,5").

                        Мисля, че така е добре за начало. Лошото е, че машините на много от нашите колеги не влизат в никой от класовете( Соти, Йори, Миро...), а и трябва двоен награден фонд

                        Моля колегите, които смятат да участват да пишат към кой клас се ориентират за да си направим разчетите. Имайте впредвид, че в "Експерт" ще има по-малко участници, но трасето ще е по-трудно. На Самоков говорих с единия Близнак( не знам с кой) да се пуснат с роккроулера, за да вдигнем малко нивото на траяла у нас.

                        п.п. Асенчо може да не се притеснява, защото може да покрие изискванията и за двата класа. Просто трябва добре да си прецени възможностите...
                        Не за пръв път казвам евалата за идеята.
                        Найстина трябва да има класове и всеки да се замисля в кой клас може да кара.
                        Но ограничение само в клетка за мен трябва да бъде задължително за всеки записъл се!
                        Диаметър на гуми това би трябвало да е разделителя на класове с блокажи или без.
                        Няма как примерно една Фероза с гуми 31" с цялостна клетка да се конкурира с кола с пълни блокажи и какви ли не щуротий в колата.

                        Много благодаря за оценката но все пак не смятам че съм на нивото на подготвка на колите който се пускат в по-висок клас.Простата причина е не че не искам но няма достатачно финанси.
                        Найстина ще се пусна в по-тежкото трасе само зада тренирам за напред.Току виж се понауча от знаещите.
                        Ако близнаците пуснар колата ще е найстина зрелищно.Не веднъж са показвали техника и умения!
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • #42
                          До: Лазарово 2010

                          Браво,за идеите но ние като си мечтаем за правилници и зони,спонсори има ли?Щото за сега Самоков -2010-няма да има.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Лазарово 2010

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Браво,за идеите но ние като си мечтаем за правилници и зони,спонсори има ли?Щото за сега Самоков -2010-няма да има.
                            Както всяка година спонсора е само един - КМЕТА Но се надявам всички фенове на този тип състезание с възможности да го подпомогнат малко
                            SUZUKI SAMURAI
                            http://htftp.domainbg.com/icofresh/a...m/new-logo.jpg

                            Коментар


                            • #44
                              До: Лазарово 2010

                              Първоначално публикуван от icofresh Преглед на мнение
                              Както всяка година спонсора е само един - КМЕТА Но се надявам всички фенове на този тип състезание с възможности да го подпомогнат малко
                              Ице както знаеш бедна държава бедни участници.Все пак криза е.Но смятам че както винаги ще бъде купон.Надявам се тази година да участваш и ти за да бъде купона докрай.
                              https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                              Коментар


                              • #45
                                До: Лазарово 2010

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                                В ума ми се върти следното:
                                Състезанието се провежда в пет зони едновременно, които се отварят в 10,30 примерно и се затварят в 16,30ч. Всяка зона си има контролно време и съдии. Това ще позволи да се състезават много повече машини (6часа х 5 зони х 3джипа на зона/час (при 20мин контр.време)= 90джипа на ден
                                Това ще позволи зоните да се направят много "зли" и първо да се пуснат по тях машините от клас "Експерт". Като приключат участието си зоните са поизгладени и с леки корекции на лентите( а може и с по-сериозни промени) се пускат машините от клас "Хоби".
                                Да идеята е добра, но сметките малко бягат. Да ще има по 5 джипа в различните зони, но всеки джип трябва да мине през 5 зони. Ако решим, че джиповете ще въртят и двата дена през препядствията сметката става 2дена * 90 джипозони / 5 зонизаджип = 36 джипа.
                                Или по простата сметка ако кажем, че най-тежката зона има 20мин. за максимално преминаване, то през нея ще минат за 6 часа * 3 джипа на час = 18 джипа за деня. За 2 дена = 36 джипа за състезанието.
                                Значи ако искаме повече джипове трябва да се съкрати времето за преминаване на най-бавната зона. Например ако времето се ограничи от 20 на 15 мин. джиповете стават 48 за два дни, а може и времето за преминаване да се удължи например на 8 часа. Тогава тогава за двата дни с 15мин. за всеки в най-лошия случай, могат да минат през тази зона 64 джипа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X