Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

    Аз си бях купил един турски газов преди 7-8 години, с отворена цев. Това дето се завинтва в нея си го имаше в кутията де. Идеята ми беше да се ползва при близки срещи с кучета и цигани в отдалечени райни като съм пеш или с колело, обаче следващата година точно забраниха тези патрони със съчми и се обезсмили малко. Поначало да стреляш с газов патрон е някаква измислица. Пробвах няколко пъти, хем гледах вятъра да е зад мен и пак ревах после и си поливах очите с вода

    Иначе и сега си стой добре намазан и прибран в кутията, имам и още малко от патроните със съчми. След това лято като ме ухапа куче си мисля дали да не го взимам с мен като ходя към дивия запад с глутниците кучета, даже и като съм с джипа. Какви песове съм виждал по планините да се разхождат и да гонят всичко, като вълци...

    Иначе за по близки градски срещи имам и една оса. Като малко по обемисто дистанционно за аларма, предполагам ще има доста ефект на изненада като гръмне в лицето на някой. На мен така и не ми се е налагало да го ползвам, а и надали има голям ресурс да издържи на стрелба.

    Коментар


    • #62
      До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

      Такава Оса имам и аз от десетина години. От пластмаса е. Наскоро реших да я видя дали ще гръмне със патрона, който беше купен с нея , демек и той на десетина години . Гръмна за моя изненада, но пластмасата се разхвърча Добре, че го очаквах и я държах предпазливо и не пострадах

      Коментар


      • #63
        До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

        Извинете за малко глупавия въпрос но изобщо не сам запознат с видовете патрони и точно на газовия пистолет точно с какви патрони може да се зареди.

        Коментар


        • #64
          До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

          С патрони с газ Невропаралитичен гас, сълзотворен, и разни такива. Може и с капси (халосни) патрони. Но поне на моя капсите нямат сила да презаредят, въпреки че на повечето евтинии успяват.

          Ако случайно заредиш боен патрон алуминиевата цев ще се пръсне, най вероятно заедно със slide-a който също така ще се откъсне от корпуса, а иглата е много вероятно също да се откъсне от леглото си и да използва случая да се забие в окото или главата на стрелящия. Горе долу това са ми разказвали очевидци на такива случки Носят се легенди че руските газови паткала издържат до няколко изстрела с бойни патрони преди да осакатят стрелеца.

          По здравите модели с отворена цев могат да стрелят и с турски стоп патрони, това е патрон с малка 3-4-5 мм сачма като от пушка, която е като тапа отпред. До 10 метра пробива кожа през яке мисля. От 7-8 години са забранени в България.

          За пластмасов/гумен стоп патрон не знам, би трябвало също да е възможно но такива се намират много трудно и не съм имал възможност да пробвам. Също така са забранени или ограничени само за притежатели на бойни пистолети.

          Коментар


          • #65
            До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

            А тука има едни Оръжеен аксесоар Стоп муфа които наподобяват действието на гумените куршуми. Колко са ефективни не се знае, но вероятно има ефект, да гръмнат срещу теб и да усетиш как те удря... в първия момент най-малко ще си помислиш, че те стрелят с боен. недостатък е, че се слага по едно топче и презареждането ще е бавно и рисковано.

            Коментар


            • #66
              До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

              Това предпочетох дори да не го коментирам Ако искаш такива глупости със същата ефективност може да сложиш и сигнална ракетка в стандартната муфа която идва с пистолета. Ефекта ще е даже по впечатляваш, но откровено ще те помислят за идиот което не е добре ако се опитваш да респектираш някой.

              Коментар


              • #67
                До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                Ракетката може да има разрушителен/запалителен ефект и едва ли ще стои в муфата при хоризонтално положение.

                Коментар


                • #68
                  До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                  а за Ecol или Валтер какво мислите? има едни мънички на Ecol-газови, струва ли си?

                  Коментар


                  • #69
                    До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                    Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                    а за Ecol или Валтер какво мислите? има едни мънички на Ecol-газови, струва ли си?
                    Ами колега, Екола са турски пистолети - сравнително евтини. Валтера си е немско - и разбира се на съвсем по друга цена .Екола за парите си са добре, Валтера предполагам още по - добре като изработка и качество, но на 3, 4 пъти по - голяма цена.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #70
                      До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                      Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                      а за Ecol или Валтер какво мислите? има едни мънички на Ecol-газови, струва ли си?
                      Наскоро купих на жената ето такъв Газов пистолет Екол Волга сатен
                      сигурно имаш предвид тях. преди този имаше едно зораки 911, но й се виждаше тежък за всекидневно мъкнене и затова и избрах този. Ами предимството му пред зоракито е само теглото. този модел също така, не може да произвежда изстрел с натискане на спусъка, ако има патрон в цевта. Трябва да запънеш на ръка петлето и тогаз, та доста трудности видях, докато науча жената как да го прави със зоракито беше лесно- вадиш патлака и почваш да стреляш докато свършат патроните

                      Коментар


                      • #71
                        До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                        Станах собственик на револвер ROHM RG69,кажете нещо за този модел и марка.Благодаря.9mm

                        Коментар


                        • #72
                          До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                          Първоначално публикуван от jigolo760 Преглед на мнение
                          Станах собственик на револвер ROHM RG69,кажете нещо за този модел и марка.Благодаря.9mm
                          Ами честито! Ти ще кажеш като собственик нещо за марката

                          Коментар


                          • #73
                            От: До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                            Дали влезе в сила новия закон за газово оръжие ?

                            Коментар


                            • #74
                              От: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                              Здравейте!От дълго време се каня да си взема газов пистолет,насочил съм се към револвер и бих искал да попитам като по-запознати от мен кой от двата ще ми препоръчате.Двуомя се между Ekol Viper 6'' SATIN и Zoraki R1 6'' SATIN

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X