Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

    Ами спрея срещу нож е съмнителен риск, а с газовият поне мога да ги заслепя с тези патрони Flash-defence и след тва малко газ, за да си осигуря бягство поне.
    Ако се усетиш от рано, че става опасно зареждаш в джоба докато си пръцкаш за камофлаж, вадиш и стреляш веднага. Следва спринт като на Юсейн Болт и скок дъга като Стефка.
    Пръскал съм се с спрей. Лично мен не ме хвана много. Тва само би ме разярило. Пистолета поне има ефект за сплашване. В смисъл звукаът и светлината. И не бих го извадил ако имам съмнения, че човекът срещу мен има боен.

    Вече си взех Blow MINI 9-5 патрона. - Дръжката е неудабна (малка)къса и широка. Труднао се вдига предпазителя с една ръка, защото нагоре е пложението за стрелба (освободено), но е евтин и се побира добре в джоб - около 500 gr и бързо се зарежда.
    Мисля си даже, че мога да му пригодя по голям пълнител от същата марка (сигурно размерите са същите) само ще стърчи повече от ръкохватката. Трябва само да му се сложи едно зъбче на точното място. Но не ми се занимава. Ако намеря пълнител все пак ще пробвам с халостни. Но няма да го нося така (за служителите на реда)

    Е вече си мисля за по-голям де. Като с моторите си е това. Пищова си е пищов. И ако се грижиш добре за него рядко изневерява, като женат, но тя по често може да ти запали гъза, а пищова да го спаси.
    Най-доброто което открих до е Zoraki 914 - 14 патрона - автоматик, а е сравнително лек около 750 грама. А автоматичната стрелба си е автоматична. Наистина кара хората които не са се сблъсквали с оръжие да напълнят гащите.

    А зо действието върху човека намерих това http://www.youtube.com/watch?v=Sll6o...eature=related и http://www.youtube.com/watch?v=rIQxNRuEWVY&NR=1

    И накрая. Пистолетът дава някаква сигурност но и е отговорност. Дори и газовият. Както казват - Guns don't kill people. People kill people.
    Последно редактирано от Drajeto; 20-08-09, 22:18. Причина: прикачам два линка

    Коментар


    • #47
      До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

      За Зоракито, ако смяташ да го носиш си приготви хубава пила, щото е толкова ръбав:

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=94

      Коментар


      • #48
        До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

        Ако ще се носи нещо бих взел спрей с лют пипер - ефекта е поразителен. Тия къдет нападат здрав прав млад мъж с ножове нищо чудно и да носят патлак.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #49
          До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

          Да ви споделя един куриоз. Носих желязо, истинско. Случи се така, че ме заклещиха неподготвен да го използвам. Овладях ситуацията с ръце...и крака. Единия в "камбанките", другия в носа, третия в брадата(ъперкът). В дадения момент изобщо ЗАБРАВИХ че нося "желязо". Замислете се

          Коментар


          • #50
            До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

            Колега не слушай приказките за газов срещу боен ако газовия е за самозащита патроните с пипер "кафявите" вършат перфекна работа преди месец се убедих лично бяха заредени в боен револвер страх ме беше да стрелям с бойни .Обгазиш ли го пада веднага даже се съмнявам че дори да е въоражен ще си помисли да го извади

            Коментар


            • #51
              До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

              Аз преди няколко дни си взех Blow Mini 9mm, но най-вече за защита срещу кучета/животни. Много го хвалят по оръжейните форуми, но аз още не съм намерил време да го пробвам някъде.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #52
                До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
                Аз преди няколко дни си взех Blow Mini 9mm, но най-вече за защита срещу кучета/животни. Много го хвалят по оръжейните форуми, но аз още не съм намерил време да го пробвам някъде.
                За MINI не знам ама аз имам Compact (на BLOW)
                още на втория пълнител изкърти втулката в цевта
                сега си направих нова стоманена и вече е на поне 300 изстрела - няма грижи
                EnduroX Alba-Damascena 2019

                Коментар


                • #53
                  До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                  Със Blow MINI 9мм проблеми нямам. Изстрелях около 20 патрона и е здрав. Значи ще му потърся и кобур. Вече два пъти ме отърва от кучета, едните бяха бая големи дзверове Рядко го нося в мен. Само по горите, но е полезен, че вечер има и чакали дето се кискат и вият безобразно. Трябва да взема и няколко сигнални ракети, че във все по големи драки се губя.
                  Мислех да си взема и автоматично Зораки само за кеф еи така. От чисто колекционерски подбуди и влечение към оръжието, но засега ще почака, че съм захапал едни други зарибявки.

                  Коментар


                  • #54
                    До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                    Купих си малкият Екол Арда. Лек е, и е удобен за стрелба и носене. Дано да върши работа (кучетата).
                    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                    Коментар


                    • #55
                      До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                      Първоначално публикуван от Drajeto Преглед на мнение
                      От доста време следя форума и се радвам, че в България има хора със свободно "offroad" мислене и се подкрепят.

                      Виждам, че сте компетентни по темата.

                      Така моята история е следната: Скоро ме нападнаха и след сборичкване ми скъсаха един ланец от врата и ми отмъкнаха телефона. Е не им се дадох лесно, но като изкараха нож и бях подпийнал и се спрях. Поне успях да си запазя малкото пари в джоба.

                      В последните години бях се успокоил, а имам някво самочувствие, че съм в добра форма и не вярвах, че ще ми се случи.

                      Сега идеята е по-евтин телефон и газов пистолет. Тия спрейове са абсолютен боклук. Парфюмирам се и ми няма нищо. А бокс или електрошок срещу два ножа си е неоправдан риск.

                      Мисля да си взема BLOW MINI 5+1 http://shop.gunman.biz/product_info....roducts_id=668
                      Нещо което да нося в джоба без да ми смъква гащите. Сигурно големите са по-надеждни. Както се казваше в някакъв филм "Колкото по тежък - толкова по-надежден. Ако засече може да го ползваш като чук", но на мен ми трябва пистолет.

                      Въпросите.

                      Каква е разликата между 8мм и 9мм като действие. И има ли друга законна алтернатива освен газовите патрони.
                      И предимствата на револвера пред автоматичният. Освен, че гилзите остават в теб и засечките сигурно са по-малко, но стрелбата може би е по-бавна.

                      И ако при същата ситуация стрелям и имам по 1 патрон-успешен в гърдите на нападателите от 3-5 метра какъв е ефекта върху тях? Ако някой са го стреляли да сподели. Това пищовче е като оръжие "последен изход" както го нарече някой. Да си осигуря успешно бягство и да се защитя.

                      Ако някой е имал подобен малък пистолет от този тип - Турски. Да сподели какъв е шанса да засече, как мога до го предотвратя и случва ли се след 20 патрона да ти се разглоби в ръцете?

                      ами не знам братле аз си купих газов миналата зима реплика на берета 92fs 1,350кг. много е тежък през 5 мин.си вдигам панталоните до сега не съм стрелял по човек стрелял съм по стереупор от 5-6 метра и по стереупора имаше само следи от пластмасовта тапичка на патрона и малко дупчици от барута случва ли се след 20 патрона да ти се разглоби в ръцете? ами не аз за миналата нова година изпуках около 800 патрона и нищо му нямаше само беше опушен сега имам един мъничък побира 8+1 патрона а другия ми големия 15+1 та тоя малкия го насочих срещу един циганин от мойто даскало манго като го видя и не знаеше на къде да бяга абе добре е да си имаш оръжие дори то да е газово.

                      Коментар


                      • #56
                        До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                        Не успях да намеря друга тема за това, но по новините чух ,че ГСО трябвало да се регистрират в РПУ-тата и глобата била 2000 лв.
                        Нямам време да потарся сега дали е приета такава наредба.
                        Ако някой има инфо да сподели!

                        http://dnes.dir.bg/2010/01/06/news5647839.html

                        Ето линк. За сега е законопроект. Май след всяко "знаково" убийство се радухва тази тема.

                        Извинявам се и за неграмотността, но не мога да намеря на тая клавиатура буквата ерголям.
                        Последно редактирано от Drajeto; 10-01-10, 19:36.

                        Коментар


                        • #57
                          До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                          Днес по новините казаха, че за сега нищо не е прието. И че това имало доста недостатаци (както вече се знае). За пневматичните оръжия се говореше нещо да са над 4.5 джаула и тогава да се регистрират, защото по тази логика и пластмасовите играчки с топченцата също са един вид пневматични оръжия. За газовите пистолети и те трябвало да се регистрират. Но това е образно казано. На това ниво нищо не е прието, а и да се приеме, може да се измени. Всеизвесно е, че има пневматични оръжиям ,които са по - опасни от някои огнестрелни бойни такива, но все пак, ако решиш да убиваш човек едвали ще го направиш с "Norinco" . Изказаха се и специалисти, за недостатаците на такъв закон, и колко безполезен би бил. И лично според мен е така.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #58
                            До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                            Специално за моя ИЖ 79 задължително е да се регистрират а и глобата казаха ,че ще е от 2000-до 10000,та за този модел сигурно поради много проблеми с този модел ще бъде максималната.
                            Май ще го продавам тоя хубавец ,че нещо не ми се кисне по опашки в КОС-то по добре да подам документи за оръжие

                            Коментар


                            • #59
                              До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                              Аз имам 3 бр. ,ако трябва всичките да ги регистрирам. Щото бюрокрацията у нас е страшна. Пистолети са понеже револверите са по-големи и са неудобни за носене. Много хора казват,че чиста глупостда го ползваш за самоотбрана,ама не знам. До сега не ми се е налагало да ги ползвам за друго освн на Нова година(дай боже да не ми се наложи),а за боен не мога и да си мечтая. Здрав съм,не съм ненормален,ама се изпокарах с КОС-аджиите в родния ми град и сега. А иначе е добре да може чове да се защити,ако се наложи,но в България управниците не мислят така.
                              Land Rover Freelander Td4
                              0884898006

                              Коментар


                              • #60
                                До: Re: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                                Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
                                Баикала е наи-добрия газов пистолет за мен(както съм сигурен че и много хора които разбират от газово оръжие мислят така),поне е направен от желязо,не от алуминии и разни жмелясали сплави,този пистолет няма засечка,сртахотно руско оръжие,изключително качественно,просто наи-доброто газово на пазара,руското си е руско,и тук не се прави изкючение,но за мен не си стува да дам толкова пари,за газов пистолет, но секи си решава за себеси се пак!!!8 мм е,имал съм чест да стелям с такова ГСО,ляга в ръката и е много по масивен от секи турски газов се пак е от метал.

                                Поздрави
                                Далеч не съм съгласен с теб.За това,че е направен от желязо-това е така.Че няма засечка-и аз си мислех,че моят Walther PP няма да засече докато не му сложих от турските патрони; т.е. засечката не зависи толкова от изработката на оръжието,колкото от боеприпасите,с които се използва.Нататък-цената.Фен съм на руското оръжие,но за ГСО толкова пари-не!По-добре човек да си изкара разрешително и да си купи ПМ,ще му излезе може би 50-100 лв. повече,но за боен пистолет (друга е темата за предимствата и недостатъците на самия ПМ).Аз лично категорично съм против 8 мм. патрони.Съдържат по-малко газ от 9 мм.,а като гръмнеш с 8 мм. патрон се чува един плякащ смешен звук с който човек най-много може да си изяде боя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X