Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

    Направо съм потресен от глупаста на някой хора точно преди пет минути в магазина влезе господин и ме попета за картечен газов пидтолет. Показах му а тои започна да ми обяснява разликата между картечен и автоматичен пистолет.
    Автоматичен пистолет бил пистолет които като изстреля последният патрон блокът заставал в краино положение а картечен пистолет бил пистолет които като изтреляш последният патрон блокът не заставал в краино положение а се връщал.
    Това било разликата
    П.П и ми посъветва да прочета малко повече че не разбирам нищо

    Попита ли го за "жълта книжка". На такъв като този трябва да му забраняват да се доближава на по-малко от 5 метра до оръжие.
    Дискавъри 300 тди ръчка
    Витара тди автомат
    XT660R

    Коментар


    • #32
      До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

      Руското газово оръжие е супер. Много е гадно да изтървеш нещо лъскаво и вносно на асвалта , и после да трябва да събираш парчета. Знам го от опит.
      Дискавъри 300 тди ръчка
      Витара тди автомат
      XT660R

      Коментар


      • #33
        До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

        Преди време един приятел вика - човек аре место пиратки за нова година да си земем по един газов турски пистолет да пукаме във въздуха с с халостни - викам му ок давай да зимаме. След една седмица се обажда и вика абе намерил сам едни ... човекът в магазина вика че имало някъв вариант нещо да се развие в цефта и да се пука с него примерно по шишета... викам я даеба дай да видиме кво става отиваме и човека в магазина вади некви железа сто и нещо лева май беха- турски викам му я покажи за кво става въпрос оня вика е това виждаш ли го викам виждам го - зимаш една отверка махах го и стреляш с ей тия неща и ми показва едно патронче с едно топче отгоре 2-3 мм. Викам му абе ако ме фанат с ченгетата с това дали ще лежим 10 години или повече .. оня вика абе те нема да гледат нищо не могат да направят.За малко щех да го набием - не го напраих но отнесе псувни големи.

        Така че сметайте на колко малоумници са продали тая глупост за да напраат 20 лева печалба.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #34
          До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

          Тва по-горе ме поби кат гвоздей у кисело млеко и сеа лежим на пода и прегръщам монитора.
          Я кой може да рисува в компа, да земе да нарисува един медал. "За идиотизъм с взлом". И да се дава на такива клиенти и други репи, дето са ноо светнати.
          Не знам от га не бех чувал такава величествена тъпотия. Трява да я запомня)

          Щях да забравя. Картечните Аркуси още ли ги правят? Мислех че са ги затрили ...

          Коментар


          • #35
            До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Тва по-горе ме поби кат гвоздей у кисело млеко и сеа лежим на пода и прегръщам монитора.
            Я кой може да рисува в компа, да земе да нарисува един медал. "За идиотизъм с взлом". И да се дава на такива клиенти и други репи, дето са ноо светнати.
            Не знам от га не бех чувал такава величествена тъпотия. Трява да я запомня)

            Щях да забравя. Картечните Аркуси още ли ги правят? Мислех че са ги затрили ...
            Ставаше въпрос за турски автоматичен пистолет EKOL mod Jakel а за АРКУС в Арсенал вече не произвеждат газово оръжие. Много читави пистолети но с неконкурентна цена съобразно турските. Въпреки че качеството на Аркуса е в десетки пъти по добро от турските краиният потребител преди всичко гледа цената.
            По същата причина никои не внася руски газови оръжия. А не защото лесно се преправят и прочие

            Коментар


            • #36
              До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

              Здравейте! Интерисува ме газовият ПСМ (ИЖ-75; ИЖ- 78-8 http://www.sotisbg.com/gazovo_baikal.htm) от няколко месеца разпитвам за такъв пистолет и на всякаде ми казват, че вече са забранени за внос в БГ.
              Интерисува ме дали все още може да се намери и на каква цена (горе-долу)
              Благодаря предварително

              Коментар


              • #37
                До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                Аз пък се интересувам от такова газово бижу, ама не мога да намеря...
                Прикачени файлове
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #38
                  До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                  Държиш ли точно на този модел

                  Коментар


                  • #39
                    До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                    Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
                    Държиш ли точно на този модел
                    Да, точно такъв искам, но...

                    Коментар


                    • #40
                      До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                      VALTRO OSS117 - имам го от 2000г. и ми харесва,добър ,9мм.,автоматичен. Ето и нещо интересно за модели газови пистолети www.guns.dp.ua/forum/download.php?id=216&sid=bd06d475da7086c1b2a2cab00c5ce8b6 -
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Детелина 74; 28-01-09, 14:43.

                      Коментар


                      • #41
                        До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                        Аз имам такъв газов ИЖ -79 -8 -а и за 10 г смених по него-изхвъргач и бойна пружина -все причина от некачествен боеприпас -демек турски .Но и по рано доста щраках с него без муниции а това си му разказва играта на пистолета .
                        Чак да е много здрав не бих казал но на фона на турскте е по добре и е изцяло стоманен а и приликата с ПМ е уникална -само запознат ще го различи в бързината .Но това е проблема на това оръжие ,че докато го извадиш и може да ти е за последен път ако опонента в рискова ситуация притежава и бойно оръжие .
                        Сега като ги гледам по 400 лв май ги няма по магазините - а и не знам сглобкат каква е -моя е от 1999 г с черна бакелитова дръжка .

                        П.С Колега беше постнал снимка на ИЖ 79-9 Т -таково чудо у нас няма как дасе продава-травматичен пристолет -то по добре да си извадиш разрешително

                        Коментар


                        • #42
                          До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                          От доста време следя форума и се радвам, че в България има хора със свободно "offroad" мислене и се подкрепят.

                          Виждам, че сте компетентни по темата.

                          Така моята история е следната: Скоро ме нападнаха и след сборичкване ми скъсаха един ланец от врата и ми отмъкнаха телефона. Е не им се дадох лесно, но като изкараха нож и бях подпийнал и се спрях. Поне успях да си запазя малкото пари в джоба.

                          В последните години бях се успокоил, а имам някво самочувствие, че съм в добра форма и не вярвах, че ще ми се случи.

                          Сега идеята е по-евтин телефон и газов пистолет. Тия спрейове са абсолютен боклук. Парфюмирам се и ми няма нищо. А бокс или електрошок срещу два ножа си е неоправдан риск.

                          Мисля да си взема BLOW MINI 5+1 http://shop.gunman.biz/product_info....roducts_id=668
                          Нещо което да нося в джоба без да ми смъква гащите. Сигурно големите са по-надеждни. Както се казваше в някакъв филм "Колкото по тежък - толкова по-надежден. Ако засече може да го ползваш като чук", но на мен ми трябва пистолет.

                          Въпросите.

                          Каква е разликата между 8мм и 9мм като действие. И има ли друга законна алтернатива освен газовите патрони.
                          И предимствата на револвера пред автоматичният. Освен, че гилзите остават в теб и засечките сигурно са по-малко, но стрелбата може би е по-бавна.

                          И ако при същата ситуация стрелям и имам по 1 патрон-успешен в гърдите на нападателите от 3-5 метра какъв е ефекта върху тях? Ако някой са го стреляли да сподели. Това пищовче е като оръжие "последен изход" както го нарече някой. Да си осигуря успешно бягство и да се защитя.

                          Ако някой е имал подобен малък пистолет от този тип - Турски. Да сподели какъв е шанса да засече, как мога до го предотвратя и случва ли се след 20 патрона да ти се разглоби в ръцете?
                          Последно редактирано от Drajeto; 17-08-09, 13:26.

                          Коментар


                          • #43
                            До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                            Първоначално публикуван от Drajeto Преглед на мнение
                            Каква е разликата между 8мм и 9мм като действие. И има ли друга законна алтернатива освен газовите патрони.
                            Лично не съм го изпитвал, но бях гледал клипче на някакви руснаци, които тестваха 8 и 9 мм газови патрони от един и същи тип, на един и същи производител върху себе си... Изводът им беше, че 8 мм е чувствително по-зле.

                            Алтернатива на газовите са флашдифенс(или нещо подобно се казваха). Хвърлят метър ярък пламък пред дулото, който насочен в лицето сигурно има доста неприятен ефект. Има ги и комбинирани флашдифенс плюс газ.


                            Първоначално публикуван от Drajeto Преглед на мнение
                            И предимствата на револвера пред автоматичният. Освен, че гилзите остават в теб и засечките сигурно са по-малко, но стрелбата може би е по-бавна.
                            Зависи колко разчиташ на късмета си. Турските пистолети са си труски, не знам колко може да се разчита на предпазителите им, за да ги носиш с патрон в цевта(което е и незаконно). А ако е без патрон в цевта, първият изстрел от пистолет е по-бавен, отколкото от револвер, пък и ти трябват две свободни ръце, за да го заредиш.

                            Първоначално публикуван от Drajeto Преглед на мнение
                            И ако при същата ситуация стрелям по 1 патрон-успешен в гърдите на нападателите от 3-5 метра какъв е ефекта върху тях?
                            Зависи от вятъра... Възможно е всичко - да неутрализираш тях, да не им стане нищо, ако духа странично или дори да неутрализираш себе си, ако е насрещен...
                            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 17-08-09, 15:56.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #44
                              До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                              Благодаря за бързият отговор.

                              Да с вятъра нещата са ми ясни. Виждал съм какво се получава.
                              Значи 9мм и ще разпитам за този вид патрони. И за зареждането ми е ясно. Трябва докато отстъпиш назад да си заредил и готов. Стрелял съм малко с Макаров. Основно в казармата.
                              А за патрона в цевта. Знам, че е незаконно дори и при газов, въпреки че ГСО не ги обхваща същият закон.
                              Не бих рискувал да си отнеса топките дори и с халосен.

                              Ами ще го взема, ще го прострелям и ще разбера колко е надежден. Като турски пищов от някаква не-много качествена сплав сигурно е изпробван с турските патрони. Доколкото разбрах немските са с по голям заряд или по-добро качество на сместта. Може би бързо ще го разглобят.

                              Коментар


                              • #45
                                До: ГАЗОВИ ОРЪЖИЯ

                                Газовите оръжия са пародия за самоотбрана. В повечето случаи ще си изкараш още повече бой, по-добре хубав спрей, газта е същата вътре.
                                Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X