Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Ако искаш ще ти подаря сервизно ръководство на английски за с8с.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Колеги някой да има документация за хидравлична ножовка хн-25м,призведена е 1972 година ? georgiev28@abv.bg . Ще съм благодарен.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
        Ако искаш ще ти подаря сервизно ръководство на английски за с8с.
        Благодаря, но вече се сдобих с него. С8С ми се видя доста различен. Виж, С8М сякаш е почти същия. Намерих и едно ръководство на руски и то даже е по-подробно от българското. Смятам, че с помощта на двете ръководства ще се справя. Още веднъж благодаря за желанието да помогнеш. Ако все пак се появи човек с ръководство конкретно за С8 ще съм му много благодарен ако ми го предостави.
        "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Търкаля ми се едно опътване за C320 - c8 1990g. Изглежда е някаква по-нова модификация. За него ли питаш?

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Не, моя е много по-стар. Модела му е С8 от 1954г.
            Произведен от ЗММ "Металик" гр. Пазарджик.
            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Здравейте, колеги.

              Преди време някой беше качил "Ръководство за обслужване и експлоатация на настолна пробивна бормашина ПН 161" в dox.bg,
              но за мое огромно съжаление линка не работи.
              Бихте ли си направили труда, който разполага с файла, да ми го изпрати на е-mail: valde_64@abv.bg
              или да го качите в мрежата.
              Скоро купих такава бормашина и ще ми е от голяма полза да го имам за справка при обслужването и експлоатацията и.
              Моля ви за съдействие.
              Предварително благодаря.
              Валери Дечев.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                https://my.pcloud.com/publink/show?c...dbQ1dlY0x4YUWX
                Я виж тук, че съм събрал някакви ръководства.
                Супер!!!
                Благодаря МНОГО за линка! Трябваха ми документите за ПН 161.
                Търсих къде ли не.
                Жив и здрав за споделянето.
                Поздрави от Зарата.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Търся електрическа схема на ТОС ( модела така и не го намерих на самата машина ) , защото фрезата на баща ми , след 20 години служба при натискане на старт бутона двигателя на шпиндела тръгва , но при отпускане спира .Фрезата не е пипана никога , така я е взел . Огледах набързо , но има доста ,,скопени" неща ( изключвателите на ходовете на масата ) и не ми се пипа на ,,сляпо " . Сложих и един ключ на мястото на бутона , но не ми се остава така . Прилагам снимка от една обява в нета , защото така не и разбрах модела . Опитах и с търсачката в темата , но не ми излиза нищо .Ще съм благодарен на малко информация .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:фреза ТОС.JPG
Прегледи:1
Размер:220.1 КБ
ID:5812266

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    На контактора за двигателя трябва да има отворен контакт за самозадръжка. Най-вероятно е нагорял или зацапан.
                    В миналото ще остане, каквито сме били...

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                      На контактора за двигателя трябва да има отворен контакт за самозадръжка. Най-вероятно е нагорял или зацапан.
                      Според обясненията преди ходовете на масата са работили и без включен двигател на шпиндела , а сега не работят и това ме навежда на мисълта , че има и нещо друго . Има и доста откачени кабели , на селеновия изправител също - пълна бъркотия .
                      И със схема и без , ще трябва да се прави , но по-малко време , ще загубя , ако има .

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Едно файлче за резби.
                        Прикачени файлове
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Здравейте колеги,

                          наскоро се сдобих с румънска фреза FUS 22.
                          Но нямам ръководство. Ако някой има нещо по темата ще съм много благодарен.
                          Предварително ви благодаря.
                          Мейл: jpehlivaniv@mail.bg
                          Поздрави
                          Йонко

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Здравей те!
                            Новобранец съм в форума и в сверата на металообработващите машини с ЦПУ и желая да обогатя познанията си. Тъй като съм оператор начинаещ настройчик на MC 32(fanuc 0i) и скоро на Рв 501(fanuc 6). Желая да се сдобия с литература за Fanuc 0/6. Ще съм много благодарен ако някой ми помогне с това начинание. Прегледах коментарите свързани с темата, но линковете неработят. Ще може ли някой да качи нови линкове с файловете или да ми ги прати по пощата на емайл: Gladiator8038@abv.bg Тихомир Тодоров.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Колеги здравейте,
                              Направих търсене за ПК032, но излиза само request. Някой има ли документация или каквото и да било на дигитален формат за тази яка машина?

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Здравейте,от два дена съм собственик на струг C11MB и фреза ФУ 251.
                                Търся ръководство за двете машини.
                                nick74@abv.bg
                                Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X