Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Първоначално публикуван от 676 Преглед на мнение
    Спасибо. Насос я вытащил из заднего фундамента, думаю сделать как на советских станках отдельным баком, поставлю станочную погружную помпу, у меня их несколько штук есть.
    На других болгарских станках насос станочно-погружной . Бак берьот 80 - 100 литра . Ето ненужно много СОЖ после долгой работьй добивает очен характерной запах на давно здохлая лиса. Я ставлю бак не болше 40 литров и когда запах ешчо не так силной меняю . На моим С 11 насос болтами не крепил он доволно тяжолой и сам себя крепит . Так очен просто СОЖ долит е бак вьташчит и промит . На первое фото насос старово модела каторьй ставили на СУ 582.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6052.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5649222Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5730.jpg
Прегледи:1
Размер:152.9 КБ
ID:5649223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6545.jpg
Прегледи:2
Размер:143.3 КБ
ID:5649221
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      На первое фото насос старово модела каторьй ставили на СУ 582.
      На моем другой стоял, но тоже вынесенный из бака.

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Коллеги, подскажите, пожалуйста, как выглядит и куда крепится подвижный люнет на СУ-582? У меня люнетов нет, буду делать или приспосабливать от советских станков. Если сможете сделать фото - буду очень благодарен.

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          На моя струг СУ502 модел захващането на подвижния люнет е посредством тези четири отвора с резба м14мм.
          Прикачени файлове
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0322.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5652405Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0325.jpg
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:5652406Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0324.jpg
Прегледи:1
Размер:66.2 КБ
ID:5652407 Здравйте, слет повече от година въстановяване, успях да съборя при местене "Родинката" ,и резултата е този :
            Ако някой знае от къде мога да намеря вертикална шейна, моля да даде знак!

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Имах цяла и я продадох, че ми пречеше , не знам такова нещо дали ще се намери, но изглежда заваряемо .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Заварка и забравяш, пък и не е счупено чак толкова лошо. Чугунени електроди пропилване и да надстърча заварката няма да пречи на нищо.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Незнам дали тук е мястото но да питам: има ли такова нещо като конусен райбер, един стругар ми каза че имало преди няколко години в София в магазина близо до Централната гара, става дума да се възстанови едно легло на кормилен накрайник който е каран хлабав. То е ясно че ако има не е един за всички конуси според височината им та ще трябва да измери за точния.
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    Незнам дали тук е мястото но да питам: има ли такова нещо като конусен райбер, един стругар ми каза че имало преди няколко години в София в магазина близо до Централната гара, става дума да се възстанови едно легло на кормилен накрайник който е каран хлабав. То е ясно че ако има не е един за всички конуси според височината им та ще трябва да измери за точния.
                    Има . Звънни на Румбата има със сигурност .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                      Заварка и забравяш, пък и не е счупено чак толкова лошо. Чугунени електроди пропилване и да надстърча заварката няма да пречи на нищо.
                      Това е решение в краен случай. Виждал съм много пъти по вторичните такива "железа", и сигурно още се търкалят някъде.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Имах цяла и я продадох, че ми пречеше , не знам такова нещо дали ще се намери, но изглежда заваряемо .
                        Аз я купих от колега от форума, преди 3-4 години. Сега и дойде времето. Оставаше ел. инсталацията.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          С ВИГ и никел за добавъчен материал би трябвало да се получи добре, ще налее цепнатината и почти няма да има нужда от механична обработка .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Това менгеме съм го заварил с чугунени електроди и обикновен трансформатор, много години след това работи и не го жаля.
                            Прикачени файлове
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Колега, не е толкова елементарно свалянето и качването на супортна кутия. Не е лошо да ползвате механик с опит.
                              Поздрави

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Колега, спешно се нуждая от ръководство на фрезова машина ТОС модел FNGJ32 или FNGJ40.
                                Предварително Ви благодаря.
                                С.Цонков 0889345325
                                Е-male stzonkov.abv.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X