Страница 29 от 45 ПървиПърви ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 ... ПоследенПоследен
Резултати 561 до 580 от 898

Тема: Техническа литература и документация за металообработващи машини

Място
    Русе
    Публикации
    2,049
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

ПН 161 е с 2 скоростен мотор. Не знам как би станала заигравката да работи на 2 фази. По принцип ако е обикновен мотор може да си работи при изгаряне на едната фаза, стига да има някой да завърти ротора и той тръгва. Ако е на 2 фази и му сложиш кондензатор за третата бубина предполагам че ще работи почети като трифазен. Само че това е за обикновен мотор.
    На тази бормашина мотора е с 6 бубини.

Място
    Костинброд
    Публикации
    795
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

Значи ясно,ще се търси и трета фаза.
    Не ми се преправя на монофазен,защото направо пее машинката,не се чува дали работи.
    А е само 73-ти набор.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

Място
    Русе
    Публикации
    2,049
    Точки (при гласуване)
    11

И аз имам същата машина. Моята е от 82 година с пластмасовите шайби. Много леко работи. Само плочата ми има един канал напречно за захват на менгеме, а съм виждъл с надлъжна. Даже намерих в скрапа такава плоча, но при мене машината е анкерована към фундамента и няма вече как да сменям плочата. Направих си и една установка на 90 градуса от установката за да пробивам високи детайли (като колонна)

Място
    София
    Публикации
    437
    Точки (при гласуване)
    6

Ето няколко полезни "книжки :Справочник на ш&#1.pdfКонструкционн&#108.pdfИнст. стомани и т&.pdfТермист .pdf
    На руски са но пък са добри!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

Място
    София
    Публикации
    437
    Точки (при гласуване)
    6

Ето адреса на един руски сайт -библиотека , който има разнообразна по тематика литература и техническа и научно популярна , абе всякаква- "http://publ.lib.ru/publib.html".Но файловете не са в pdf-формат , а някякъв изчанчен.Затова ето и безплатен онлайн конвертор-"http://www.djvu-pdf.com/" , чрез който си превръщате формата в pdf-формат.Книжките по -горе съм ги свалил от там! Надявам се да съм бил полезен!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Търся чертеж/документация на пк-203 заради липса на двигател и ремъчни шайби ,ако има поне снимки как е прикрепен двигателя.

Публикации
    21
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте колеги на някои да му се намира литература за Стругове видове и по малко инфо за тях , например за Универсален струг-"Универсалнте стругове притежават широки технологични възможности, които влкючват външно, вътрешно и челно струговане, и нарязване на резби с различен профил. Тези възможности, заедно с ниската степен на автоматизация ги правят ефективни в единичното и дребносерийното производство, както и в ремонтната дейност." нещо от тоя род,Също каквато и да е информация за фрезови машини и като цяло Металорежещи машини

Място
    София
    Публикации
    14,701
    Точки (при гласуване)
    33

Това е по скоро организация на производството в машиностроенето . Иначе в двата раздела за струговете и фрезите има доста информация . На времето имаше два предмета които се учеха ОИТП (основи и технологии на производството) и ОСП (основи на социалистическото) производство.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Andrei е офлайн
    Андрей Николов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    1,577
    Точки (при гласуване)
    16

Днес като пренасях едни стари мебели...намерих "Наръчник на стругаря"...готина книжка!

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на stilian10 Преглед на публикациите
    аз имам за декел но е на немски ,книгите са доста големи 2 тома би ми отнело доста време да ги кача тука ,имам ръководства за настолни бормашини мога и тях да кача ,аз търся за фанук 0 на български за струг ако може някой да ми помогне
    имам за ФАНУК 0 но е на англииски и е доста много томчета. Нямям звъзможност да е кача. Може да е погледнеш, дали ще ти свърши работа, ако някои има възможност и знае как да е качи.

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

здравейте колеги,
    неуспешно издирвам ръководство за обслужване и ремонт на ПК 031, дали някой може да ми помогне?

Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Най-накрая докопах "Ръководство за струг С-8М" - завод за металорежещи машини "Металик" Пазарджик: http://dox.bg/files/dw?a=6b00c19210. Моля колегата да го качи в директорията.

Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

А това е и струга към ръководството. След 3 месеца борба успях да го купя, но остава най-трудното транспорта. Взел съм всичкия наличен инвертар, който открих, че и малко повече. Поради факта, че струга беше инсталиран на втори етаж и липсваше възможност да се транспортира целия се наложи да го разглобя. Горещо препоръчвам, ако на някой колега му се наложи да сваля паралели и чугунени крака на С8М по стълби сам да не се захваща. Краката успях да и сурна стъпало по стъпало но паралелите проявиха склонност да слизат сами. Чист късмет беше, че не и намерих от другата страна на стълбищата. В крайна сметка се разминах без жертви и щети по оборудването. Колеги молбата ми е ако някой има опит с центроването на скоростната кутия към паралелите моля да сподели.Име:  DSC_0042[1].jpg
Прегледи: 972
Размер:  117.8 КбИме:  DSC_0202[1].jpg
Прегледи: 973
Размер:  159.1 КбИме:  DSC_0203[1].jpg
Прегледи: 974
Размер:  163.0 КбИме:  DSC_0204[1].jpg
Прегледи: 973
Размер:  120.2 КбИме:  DSC_0205[1].jpg
Прегледи: 969
Размер:  145.9 КбИме:  DSC_0208[1].jpg
Прегледи: 970
Размер:  131.9 Кб

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: До: Техническа литература и документация за металообработващи машини

Зад тези линкове няма нищо.

Място
    Плевен
    Публикации
    93
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: До: Техническа литература и документация за металообработващи машини

Цитат Мнение на Stefan V Преглед на публикациите
    Зад тези линкове няма нищо.
    Зад кои линкове?

Andrei е офлайн
    Андрей Николов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    1,577
    Точки (при гласуване)
    16

поне сега ще му удариш една хубава боя и ревизия..ше стане кат нов! Поздрави!

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

някой може ли да ми каже колко тежи фу 320

Публикации
    1,042
    Точки (при гласуване)
    11

По каталог 2800кг.

Публикации
    11
    Точки (при гласуване)
    0

Имам проблем с ел.инсталация на струг су 401,някой може ли да помогне с ел. схема.

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте.
    Наскоро се здобих със стругче,но тепърва започвам да се уча.
    Въпроса ми е дали някой може да ми помогне с "Ръководство за струг С-8М" ?
    Прегледах темата,но не успях да открия работещ линк към документа.
    Благодара предварително...

Страница 29 от 45 ПървиПърви ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 01-03-09, 20:07
  2. Ръководство или техническа литература
    От Живко Костадинов във форум OPEL
    Отговори: 8
    Последно мнение: 09-09-08, 17:53
  3. Техническа документация за Feroza F300
    От Тодор (Zaarin) във форум DAIHATSU-Систематизирана информация
    Отговори: 0
    Последно мнение: 27-10-07, 17:13
  4. Отговори: 2