Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със спирачките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със спирачките

    Здравейте и за мноо години,имам следния проблем с спирачките на ТЛК-то,но той си е аналогичен за всички автомобили,състои се в следното:
    - Педала на спирачката при първо натискане спада до долу,като напомпя втърдява и започва да спада бавно пак,това се случва след щателно обезвъздушаване на 4-рите колела,значи вариант за въздух в системата отпада.
    - След като напомпя, при помпенето ми святка лампата за спирачките и угасва,за отбелязване е че не губя спирачна течност,(или се губи по много малко и не е забелижимо на момента)
    Помислих си за блокирал цилиндър поради износена накладка и някой датчик да сигнализира(ако има такъв),ама накладките са сравнително нови.
    Въпроса е дали може да пресветва лампата от проблемна спирачна помпа,или евентуална мембрана на сервото(мо малко вероятно)
    Проверих вакуума към сервото и той е отличен,отпада варианта за запушен вакуум маркуч.Някой да се е сблъскал с подобен казус?
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

  • #2
    До: Проблем с спирачките

    Аз съм се сблъсквал с подобен случай на гранда!След 3 литра спирачна течност -не и не...не иска да се вдигне педала,въпреки зверското помпане!Накрая ме насочиха към сервиз,където имат машина са обезвъздушаване на системата със спирачна течност под налягане!Да,ама не...нямаха накрайник за щатското казанче,което е на шлици ,а не на резба!Карах си така и изведнъж се оправи от самосебе си,изглежда въздуха е излязъл от някъде!Другото ,за което се сещам са гумичките на помпата,но би текнало от там!Ремонтен комплект не е скъп-пробвай да ги смениш,сервото-едва ли....би се чувало изпускане перманентно!Успех!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с спирачките

      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
      Здравейте и за мноо години,имам следния проблем с спирачките на ТЛК-то,но той си е аналогичен за всички автомобили,състои се в следното:
      - Педала на спирачката при първо натискане спада до долу,като напомпя втърдява и започва да спада бавно пак,това се случва след щателно обезвъздушаване на 4-рите колела,значи вариант за въздух в системата отпада.
      - След като напомпя, при помпенето ми святка лампата за спирачките и угасва,за отбелязване е че не губя спирачна течност,(или се губи по много малко и не е забелижимо на момента)
      Помислих си за блокирал цилиндър поради износена накладка и някой датчик да сигнализира(ако има такъв),ама накладките са сравнително нови.
      Въпроса е дали може да пресветва лампата от проблемна спирачна помпа,или евентуална мембрана на сервото(мо малко вероятно)
      Проверих вакуума към сервото и той е отличен,отпада варианта за запушен вакуум маркуч.Някой да се е сблъскал с подобен казус?
      По всяка вероятност ти е изпуснала гумичката на спирачната помпа, плътната която е пред буталото / на челото/, а не пръстена на / на шийката/. Значи системата е в покой и оперативната течност успява да премине зад плътната гумичка, но пръстеновидната е здрава и няма теч /течността отива в казанчето. Като натиснеш спирачка първи път педала е мек защото е паднало първичното налягане. Като напомпаш, оперативния контур / този пред плътната гумичка/взема течност от казанчето, компенсира и все пак спираш. Ако задържищ натиснат педал, налягането пада по същия път както и в покой, но по бързо, в зависимост от силата на натиска. А лампата светва като помпаш педала, докато се черпи течност от казанчето.Това отчита нивомера. Или накладките не са съвсем нови , или има нужда от още малко течност. Ако има въздух в системата педала " пружинира". Това от мен, но нека и други да се изкажат.Това го споделям като принципно положение. Не съм карал ТЛК.
      E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с спирачките

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Аз съм се сблъсквал с подобен случай на гранда!След 3 литра спирачна течност -не и не...не иска да се вдигне педала,въпреки зверското помпане!Накрая ме насочиха към сервиз,където имат машина са обезвъздушаване на системата със спирачна течност под налягане!Да,ама не...нямаха накрайник за щатското казанче,което е на шлици ,а не на резба!Карах си така и изведнъж се оправи от самосебе си,изглежда въздуха е излязъл от някъде!Другото ,за което се сещам са гумичките на помпата,но би текнало от там!Ремонтен комплект не е скъп-пробвай да ги смениш,сервото-едва ли....би се чувало изпускане перманентно!Успех!
        Например след смяна на гумички, понякога минава известно време докато "паснат".
        E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с спирачките

          Нивото не пада стои си на максимум,но за всеки случай ще се опитам да отремонтирам помпата,предложете ремонтен конплект от къде да взема,макар да съм скептично настроен към подобна манипулация,все пак ще опитам преди да се хвърля на нова помпа.Благодарности за съветите.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с спирачките

            Здравей belata и за много години!Според мен ако жипката е на години и на много спирания/карана повечето в градско/не е зле да свалиш главния спирачен цилиндър и като го разглобиш, много внимателно да разгледаш вътрешната му повърхност където работи гумичката на буталцето нагнетяващо течността.Самото буталце е хубаво да го измъкнеш без завъртане и ако има нараняване по гумичката , ще ти подскаже къде да гледаш-обикновено е от долната страна, малко по-напред от най-задно/паркинг/ положение на буталцето.Ако не забележиш никакви наранявания или язвичка, ще минеш само с ремонтен комплект/главно нови работна и уплътнителна гумички/Ако има нараняване, ще трябва да смениш цилиндъра/чувал съм за ремонтиране, но аз лично с това не бих си играл, освен на велосипеда/.Със здраве и драсни някой ред за резултата!
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с спирачките

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Нивото не пада стои си на максимум,но за всеки случай ще се опитам да отремонтирам помпата,предложете ремонтен конплект от къде да взема,макар да съм скептично настроен към подобна манипулация,все пак ще опитам преди да се хвърля на нова помпа.Благодарности за съветите.
              Апсурд е в цяла Стара Загора да няма откъде да вземеш гумички!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с спирачките

                Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                Нивото не пада стои си на максимум,но за всеки случай ще се опитам да отремонтирам помпата,предложете ремонтен конплект от къде да взема,макар да съм скептично настроен към подобна манипулация,все пак ще опитам преди да се хвърля на нова помпа.Благодарности за съветите.
                Това съм го правил 3пъти,на Тоиота,кара около седмица,накрая помпа 2ра употреба и така вече 3год. карам.Моето мнение е ЗАГУБА на НЕРВИ и ВРЕМЕ,е ремонта.
                Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с спирачките

                  Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
                  Това съм го правил 3пъти,на Тоиота,кара около седмица,накрая помпа 2ра употреба и така вече 3год. карам.Моето мнение е ЗАГУБА на НЕРВИ и ВРЕМЕ,е ремонта.
                  Това мнение чаках,по принцип се слага нова помпа,ама много време ще ми отнеме доставката от "острова" за това ще се спра на втора употреба и ще кажа какъв е резултата.
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със спирачките

                    Спирачки няма да имаш докато не обезвъздушиш кантара и не си го регулираш,защото най вероятно си сложил и по високи пружини.
                    ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със спирачките

                      Другият момент са задните накладки тъй като са барабанни и като караш в калта се износват и ако не ползваш ручната няма какво да ги регулира а като се напълнят с кал спират да се саморегулират.
                      ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със спирачките

                        Обезвъздуших кантара,вдигнах и настройката до хоризонтално положение,файда никва,вече съм сигурен че е от помпата,понеже задния кръг работи,предния обаче -не и педала потъва и лампата пресветва,пръстена на помпата предния е изтървал,ще я сменя и ще стане ясно.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със спирачките

                          Колега, аз наскоро правих една такава помпа на един от служебните бусове Мерцедес и само гумичките и бяха заминали.С един рем. комплект се успа работата и няма грижи.Та ако има откъде да го купиш такъв комплект пробвай първо с него.Разликата ще е в пъти като пари.Комплекта на буса струваше 15-тина лева, а помпата около 5-6 пъти по-скъпо мисля.
                          Subaru Legacy 2.5
                          Suzuki GS500 E

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със спирачките

                            Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                            Обезвъздуших кантара,вдигнах и настройката до хоризонтално положение,файда никва,вече съм сигурен че е от помпата,понеже задния кръг работи,предния обаче -не и педала потъва и лампата пресветва,пръстена на помпата предния е изтървал,ще я сменя и ще стане ясно.
                            Подкрепям,че както се каза по-горе,че при ненаранена вътрешна повърхност на помпата нещата се оправят с ремонтен комплект гумички.
                            На няколко марки съм ползвал на "Ауто-френ" и не съм имал никакви проблеми дълги години!А,ако по вътрешната повърхност има дори леки наранявания,или леко матиране от корозия-смяна с друга помпа,но ако е втора употреба ще разбереш каква е чак след смяната и...!И задължително смяна на спирачната течност на 2-3 години...ама рядко някой го прави!
                            Не знам обаче дали правят за Тойота?
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със спирачките

                              Еми вече поръчах втора употреба помпа,с съдействието на колега,вярвам истински че ще ми реши проблема дори и временно
                              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X