Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

    исскам да науча нещо повече за въздушните пушки,видови тт данни и всичко благодаря предварително.Надявам се темата да е полезна на повече хора
    MG RACING

  • #2
    и аз се интересувам, примерно нещо повече за началната скорост на изстрела при въздушните пушки ? 300 м/с дали е добре? и това при 5.5 калибър да кажем ???

    Коментар


    • #3
      РЕ:

      300 м/с за 5.5 е много добра скорост но въпросите ви зададени по този начин са все едно "добре ли е 32" за офроуд" .
      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

      Коментар


      • #4
        За сравнение, около 430-475м/сек. при ловните, гладкоцевни!
        Какво искате да ловувате с тях???!!!

        Коментар


        • #5
          И 315 м/сек за Макаров.

          Коментар


          • #6
            мда

            Имам една гамо-хънтер1250 380 начална ск. супер е но е 4.5 но няма проблеми кучета до 20-25м ... !!! Супер е за тренировка ефтино и ефикасно но има и турски5.5 малко по ефтини но си струват

            Коментар


            • #7
              CZ 4.5 с тефлоново бутало.
              имам я от 8-9 години само се стреля с нея. много добра пушка точна и далекобойна. Единствено изискване - калибровани сачми.

              Коментар


              • #8
                РЕ:

                B21 5.5 270 м/с .
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #9
                  Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                  Относно пневматичното (и не само) оръжие в този форум има доста неща - http://www.oragie.com/main.htm
                  Предполагам, че сте го виждали, но все пак...
                  По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                  Коментар


                  • #10
                    Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                    коя комбинация има по голяма ударна сила и ще прави повече поражение

                    малак калибар 4.5 с по висока начална скорост или по големия калибър 5.5 с по ниска начална скорост ако разтоянието от мишената до пушката и при двете ситуации е едно и също

                    Коментар


                    • #11
                      Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                      имам иж-38(4.5мм) и Б2-4(5.5мм)много съм доволен от тях но си взех едни жълти сачми(5.5мм)които се делят на 2. стрелях и задната част на едната ми сачма задръсти дулото.после изстрелях още една такава и за капах изстреях една оловна.много гадно и за тва повече стрелям с 4.5мм

                      Коментар


                      • #12
                        Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                        Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
                        коя комбинация има по голяма ударна сила и ще прави повече поражение

                        малак калибар 4.5 с по висока начална скорост или по големия калибър 5.5 с по ниска начална скорост ако разтоянието от мишената до пушката и при двете ситуации е едно и също
                        За по поражение е нужна кинетична енергия която кушума да отдаде в жертвата / мишената. Кинетичната енергия се намира по формулата
                        E=m.v2 ("v" на квадрат ама немога да напиша двойката като горен индекс ) където m е масата на куршума, а v е скоростта на движение.... Оттук си прави изводите като увеличаваш едното или другото...
                        Ае..
                        Don't hunt IF you can't kill
                        първо 0883 после 333 накрая 448

                        LZ1BGD

                        Коментар


                        • #13
                          Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                          Колегата "hammer" съвсем точно го е обяснил.Ще добавя от личен опит:Сачма 6,35 мм(25 калибър),изстреляна от Гамо "Real tree" (начална скорост170 м/с откъсва главата на пъдпъдък.(дист.20 м)Китайска пушка 5,5 мм(22 калибър) с 200м/с го зашеметява от същото разстояние.Но за тренировки е по-добра според мен.Виж и цените:Гамо-то е 360-380 лв,китайката-35 лв с оптиката.Ако си много мераклия-Гамо 5,5 "Shadow 1000".Изобщо трябва да знаеш за какво ти е.И много не вярвай на тия начални скорости-и производителите,итърговците лъжат.
                          Последно редактирано от Hala; 27-03-07, 15:34.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                            Ей, момчета, въздушните пушки са за "спорт",
                            не трепете животинки и птици с тях,
                            че утре няма да можете да покажете на децата си,
                            к'во е врабче!!!!!
                            Не визирам конкретно вас,
                            но когато видя някой да се разхожда с въздушна пушка
                            и да се оглежда по дърветата, за някоя птица,
                            ми се обръщат червата и обикновенно ме избива на бой!!!!
                            Ако жената е с мен, или "ловеца" е помъкнал и децата си,
                            да се прави пред тях на мъж и да им "дава пример",
                            се разминава само с викане!!!!!
                            Но при всички положения е много грозно и недостойно,
                            да се употребява това леснодостъпно оръжие,
                            за да се вреди на природата!!!

                            А, ако някой се е почуствал лично засегнат,
                            да ми шибне едни "отрицателни везнички",
                            ще го преживея!!!!
                            Само, да внимава с пушката, къде и какво прави...!!!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: ВЪЗДУШНИ ПУШКИ

                              Чакай,приятелю GAD,не съм стрелял аз.Пушките са мои наистина,но аз стрелям само по бирени капачки.
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X