Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мусът - технически характеристики

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Мусът - технически характеристики

    каква беше тя, каква стана
    пък и аз си мисля следното.... щом се появи нещо по-добро от муса, мисля че веднага ще го внедрят в световния мотокрос, но за момента карат с мусове.
    По оношение на издържливостта, да отговоря на Милко.
    Незнам как става, но наистина съм виждал мусове скъсани от един манш, а и явно се променят в тия 40 мин каране, защото след това махат муса и външната гума, и слагат и нови външни и нови мусове, явно знаят защо. Гарантирам, че са обилно намазани с гел, даже в повече, защото доста от външните гуми които въм вземал от там са доста мазни отвътре. Аз лично съм карал с мус на един манш и след това го карах 6 месеца и беше добре, но след това не ми хареса поведението на мотора, с времето се премазва и преплесква, изглежда един съсухрен след време и започва да се държи все едно караш с много мека гума, започва да носи и поддава.
    Иначе мога ли да си го позволя, вътрешна никога няма да сложа.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #32
      До: Мусът - технически характеристики

      Е! Не карат само с мусове! Някои с мусове, някои с вътрешни, само някои с безкамерни . Нашите мусове са с живот около 6 м. считано за световен мотокрос , като в упътването имат една графика как всеки месец твърдостта им намалява (което се компенсира с добавяне на парчета). На 6-тия месец го пишат бегАл. Никой не слага нов мус с всяка нова външна. Предполагам, че си видял как сменят с приготвени гума с мус, както понякога сменят и комлект направо монтирани на каплата, което не означава, че сменят каплите на всеки манш
      К. Кулев

      Коментар


      • #33
        До: Мусът - технически характеристики

        Имаше период в който пукахме доста често гумите и се бях замислил за мус.Но карам мотора в разнородни терени и от това което прочетох стигнах до заключението ,че няма да ми свърши работа.
        Благодаря за информацията.Нека и аз да споделя нещо:
        Карам с ендурови гуми ,70off/30on.Има дни в които минаваме над 50км по асфалт със скорост до 130км, след това влизаме в гората и караме по пътеки и кални пътища ,и отново се прибираме по асфалт.Свикнах да нося малка помпа и манометър.На една ендурова гума е много по-важно да се уцели правилното налягане според терена. Папионите са задължителни.За да не нося прекалено много багаж взимам комплект лепенки с лепило и една предна вътрешна гума 21". При 80% се пука предната гума.При спукване на задна 18" и невъзможност да се залепи ,съм слагал 21"-та предна която нося и сме се прибирали без проблем./От приятелите с които караме никой друг не носи лепенки или гуми и често решавам проблемите.../.Резервната вътрешна гума ,манометъра,комплектчето с лепенките,помпата и комплекта с ключове за авариен ремонт винаги са ми в раничката и не тежат много.До 2.5кг.Спрямо това да викаш Неволята из гората са си направо леки.

        Коментар


        • #34
          До: Мусът - технически характеристики

          ..пропускате нещо много важно
          -стойката за смяна на мусове..
          дайте идеи от къде и за колко може да се намери

          Коментар


          • #35
            До: Мусът - технически характеристики

            Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
            ..пропускате нещо много важно
            -стойката за смяна на мусове..
            дайте идеи от къде и за колко може да се намери
            Един железар ти я прави за нула време. Трябва му само мостра.
            Това беше в моя случай. Мострата я осигури Мишо(69).
            Пари...не помня, ама не беше повече от 50 лв...с боядисването.
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар


            • #36
              До: Мусът - технически характеристики

              Да но при нас се оказа проблем, че няма къде да се направят кръговете, иначе е елементарна
              Иво Георгиев
              Gworkshop

              Коментар


              • #37
                До: Мусът - технически характеристики

                Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
                Да но при нас се оказа проблем, че няма къде да се направят кръговете, иначе е елементарна
                Станислав продава една такава, а кръговете би трябвало да може да ги направи всеки начинаещ арматурист с габел и бигляр.

                Коментар


                • #38
                  До: Мусът - технически характеристики

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  Станислав продава една такава, а кръговете би трябвало да може да ги направи всеки начинаещ арматурист с габел и бигляр.
                  Малее за арматуристите не се сетих, защото си мисля за кръг от тръба, а не от плътно желчзо. Ванка поизтрий малко да не стане много спам-а
                  Иво Георгиев
                  Gworkshop

                  Коментар


                  • #39
                    До: Мусът - технически характеристики

                    Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
                    Малее за арматуристите не се сетих, защото си мисля за кръг от тръба, а не от плътно желчзо. Ванка поизтрий малко да не стане много спам-а
                    Да бе, и само ти да си светнат нали.., нека седи поне един ден пък после ще позачистя.
                    Може и на някой друг колега да е от полза, иначе щях да ти звънна по тел.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Мусът - технически характеристики



                      Ха видяхте ли, любимата ми фирма за автомобилни гуми BF Goodrich, са пуснали и мусове за автомобили. Може да не е ново, но аз сега го виждам
                      Иво Георгиев
                      Gworkshop

                      Коментар


                      • #41
                        До: Мусът - технически характеристики

                        Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
                        Малее за арматуристите не се сетих, защото си мисля за кръг от тръба, а не от плътно желчзо. Ванка поизтрий малко да не стане много спам-а
                        Може да не е с кръгове...Мики64 ми даде едни снимки на различни модели стоики,ако има интерес ще ги снимам и ще ги постна
                        Последно редактирано от Станислав_; 22-01-10, 21:20.
                        MG RACING

                        Коментар


                        • #42
                          До: Мусът - технически характеристики

                          Е пусни ги как.
                          Добре де на гумаджийска машина не може ли да се монтират тия пущини?
                          Иво Георгиев
                          Gworkshop

                          Коментар


                          • #43
                            До: Мусът - технически характеристики

                            Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
                            Е пусни ги как.
                            Добре де на гумаджийска машина не може ли да се монтират тия пущини?
                            Може, ние така ги монтираме от 2години.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Мусът - технически характеристики

                              Може и без стойка дори, само да имаш поне 5-6 хубави дълги щанги, като му хванеш цаката става за 15 мин.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #45
                                До: Мусът - технически характеристики

                                Първоначално публикуван от Барни Преглед на мнение
                                Може, ние така ги монтираме от 2години.


                                Краси
                                Може и без стойка дори, само да имаш поне 5-6 хубави дълги щанги, като му хванеш цаката става за 15 мин.
                                Е това ми трябваше, имам и щанги и две машини, така че почвам да обмислям покупката на мусове
                                Иво Георгиев
                                Gworkshop

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X