Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсвач на плюса за лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекъсвач на плюса за лебедка

    Търси се такова нещо, което да може да издържи на тоците на лебедката (> 400 A).
    Някакви идеи какво и откъде?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Ключ маса (само че в твоя случай ключ плюс)
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Има такива ключ-маси от някакав бакелит но несъм сигурен за какъв ток са.

      Коментар


      • #4
        Реле някакво трябва да е.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Реле някакво трябва да е.
          и аз съм за релето :-)
          по сигурно е...
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Реле някакво трябва да е.
            Това твое реле ще си е направо бая контактор май за тези ампери
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              220 волтов контактор се пренавева за 12волта и готово
              Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
              0884837709
              0878383528

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
                220 волтов контактор се пренавева за 12волта и готово
                Именно
                Затова ключ маса от ЗИЛ.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Или шалтер от стартер. Какво мислите че има в кутията за управлението на лебедката а? Два шалтера.
                  Аз съм за ключ маса.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    400 амперов контактор е голям колкото кофа)
                    За Зиловата ключ-маса забрави. Има проста и с дистанционно управление. Дистанционната се разваля. И двете нагарят.
                    Има от Шкода, кратковременно са 1 000 А, постоянно - десетки. Може поне да опиташ.
                    Бакелитовите штепсели от електрокарите също са рахитични. Върти ми се в главата 160 А. Това постоянно. Ако не забравя утре ще погледна.

                    Коментар


                    • #11
                      Що бре, тая крачната не нагарая, на студен двигател и лепкаво масло зимата стартовия ток надхвърля доста 400А. Пък и като не е на кеф върти с десетки секунди и не пали пак не изгаря ключмасата. Така че мисля че ще стане.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Най много да грее ключ масата ,ама трябва да се пробва! Иначе сигурно е че няма да нагори 'предполагам като я включваш няма да е под товар'

                        Коментар


                        • #13
                          ако не е под товар когато включваш няма проблем
                          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                          Коментар


                          • #14
                            А лебедката върти два часа ...
                            От по-голям камион трябва, Зилът е па баш най-малкия. Те и в УАЗовете не живеят по много.
                            Ама изобщо не е хубаво да се слага такова нещо. Всеки контакт е потенциален проблем и бързо става реален. А читави сребърни контакти изобщо не се сещам от къде могат да се вземат. Това е мръсна съветско-комунистическа отживелица, не е европейско.

                            Коментар


                            • #15
                              Ключ масата няма и консумация,за да товари допълнително алтернатора.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X