Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсвач на плюса за лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

    Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
    Според мен, това е релето което ще ви свърши работа. Виждал съм го в сгъваемите автобуси "Мерцедес" и тези с големите джамове "Рабаман". През него тече тока на целия автобус като Мерцедесите са автоматици с ел. спирачка на кардана и гарантирам, че в лебедките няма толкова дебели кабели.
    Това чудо се управлява директно с "Бош-ключ" което говори за малка собствена консумация.
    Ако ви припадне такъв автобус, намира се под стъпалата на втората врата
    Колега лебедките си имат достатъчно големи "релетеа" "контактори" "селеноиди" или там както искате ги наричайте, идеята е да се монтира ръчен прекъсвач за да се избегнат евентуални откази (залепвания) на разните релета.

    Коментар


    • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

      Именно това ми е идеята. Това е ел. управляема ключ маса, но прекъсва + и е идеална за аварийни ситуации. Управлява се много лесно и ще издържи на големите аварийни токове. идеално разбирам, че гоните сигурност и простота, но при тези токове двете неща се изключват взаимно.
      Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

      Коментар


      • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

        Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
        Това е ел. управляема ключ маса
        Е да де на релето как му казваш

        Коментар


        • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

          Разликата с обикновен мощен ключ е в усилието нужно за предвижването на контактите. В предния си пост пояснявах термина "реле за акумулатор".
          Нали темата е точно за това да не се използва постоянно, а само в аварийни ситуации, но в същото време контактната група да издържа без проблеми работния ток на лебедката. Ако ви се струва сложно, може да монтирате слаботоковото ключе директно в неговата кутия и абстрахирайки се от съдържанието, да го разглеждате като голям ключ. Така се получава съвсем автономно и добре защитено устройство без никаква друга инсталация освен двата силови кабела.
          Последно редактирано от Myyy; 03-10-07, 23:47.
          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

          Коментар


          • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

            Яворе , слагай този механичния и не се занимавай с релета и т.н. Напълно надежден е . Казвам го от собствен опит - 4 години карах с такъв и не съм имал никакви проблеми .

            Коментар


            • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

              Искам да събудя малко темата, тъй като не стана ясно в крайна сметка какъв прекъсвач е най-удачно да се монтира. А всъщност си мисля, ако монтирам ключ маса на минуса на акумулатора, няма ли да постигна същия ефект? Естествено така ще прекъсна централно захранването, но това не е проблем.

              Коментар


              • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
                Искам да събудя малко темата, тъй като не стана ясно в крайна сметка какъв прекъсвач е най-удачно да се монтира. А всъщност си мисля, ако монтирам ключ маса на минуса на акумулатора, няма ли да постигна същия ефект? Естествено така ще прекъсна централно захранването, но това не е проблем.
                Не знам кой е най-удачният. Мога да ти кажа, че аз съм сложил този, който съм показал тук и съм го сложил като прекъсвач на плюса.
                До момента не съм установил някакви сериозни проблеми.

                Ключ маса имам отделно и мисля, че едното не отменя другото.
                Смятам за необходим прекъсвачът на плюса поради това, че дава възможност да се изключи лебедката без да се прекъсва цялото електрозахранване на колата. Моята лебедка се управлява с копчета от шофьорското място и като прекъсна захранването, когато не е необходима, намалявам вероятността от нежеланото й задействане, примерно от незапознат с инсталацията любопитен монтьор, при почистване и т.п. ситуации.

                Ако пък куплунгът за управлението със стандартния кабел е изведен на достъпно отвън място (както беше с първата ми лебедка), един прекъсвач на плюса ще предотврати вероятността от злоумишлено задействане на лебедката.

                За момента обаче все още не съм направил замервания как прекъсването на захранващите кабели с двата ключа се отразява на тока, който се подава на лебедката.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                  Аз мисля да изведа куплунга за дистанционното на таблото и само при нужда да го включвам. Идеята ми за прекъсвача е да мога да спра лебедката в случай на авария - ако по някаква причина залепне контактор и т.н. - да имам малко по-нормален метод за принудително спиране на захранването от сечене на кабела с брадвата. И тъй като прекъсвачи за такъв силен ток явно не се намират лесно, си мислех дали с ключ маса няма да мога да реша тоя проблем. Всички останали преимущества от прекъсвач на плюса на лебедката съм готов да ги пожертвам.

                  Коментар


                  • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                    Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
                    ... И тъй като прекъсвачи за такъв силен ток явно не се намират лесно, си мислех дали с ключ маса няма да мога да реша тоя проблем. ...
                    Аз поне не можах да намеря нещо по-яко от този ключ. За аварийна ситуация би трябвало ключ-маса да ти свърши работа. Ако лебедката ти пощурее, така или иначе най-вероятно няма да ти е до каране, т.е. тоталното прекъсване на тоците няма да те бърка особено.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ако лебедката ти пощурее, така или иначе най-вероятно няма да ти е до каране, т.е. тоталното прекъсване на тоците няма да те бърка особено.
                      Именно, това е идеята. Ще го направя така, пък тестовете ще покажат дали е удачно.

                      Коментар


                      • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                        Чавдар е прав ! Всичко казано от него е така! Но! Ако нямаш външна букса за управление на лебедката наистина ти стига само един централен прекъсвач вътре в купето, достъпен и за двамата на предните седалки! А камионския ключ, който ползва Чавдар е правилен, аз също ползвах такъв над три години и не съм имал никакъв проблем.

                        Коментар


                        • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                          Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                          ... Ако нямаш външна букса за управление на лебедката наистина ти стига само един централен прекъсвач вътре в купето ...
                          При положение, че само ти си пипаш вътре в колата - да. Ама ако ти се случва да я оставяш по сервизи и автомивки, една допълнителна застраховка не е излишна. Че, току виж, някой взел да цъкне копченцата и станала белята ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            При положение, че само ти си пипаш вътре в колата - да. Ама ако ти се случва да я оставяш по сервизи и автомивки, една допълнителна застраховка не е излишна. Че, току виж, някой взел да цъкне копченцата и станала белята ...
                            Точно за това на мивка си изключвам ключ-масата....

                            Коментар


                            • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                              Абе аз май имам идея. По лодките имаме по 7-8 лебедки, електрически рудан / дигаме котвата с това /, електрически кран за малката лодка и какво ли още не и все на 12В. Имаме и по 15 че и повече акумулатора / камионски размер / вързани заедно. Та проверих в магазина до нас какво имат и се оказа че е много лесно намирането на ключ маса с 2000 Ампера моментен и 600 ампера работен товар. Поразрових се и в интернет и намерих един оффроад форум в, които момчетата имат същите идеи за вкарване на челен морски опит в автомобилни лебедки. Магазина където ги има тия дивотии е на 2 преки. Същите ключове ги има масово по лодките и са много добро качество. На брата тъщата се прибира след 7 дни, та мога да я накарам да вземе едно ако има интерес за проба.

                              Cranking Rating: 10 sec. 2,750 Amps Intermittent Rating: 5 min. 900 Amps Continuous Rating 600 Amps Maximum Voltage Rating 48 Volts DC Terminal Stud Size 1/2" (M12) Terminal Stud Torque 220 in-lb (24.86 N·m) max. Mounting Holes Accept 1/4" (M6) Screw Cable Size to Meet Ratings 4/0 AWG (95mm²) Cable Quantity to Meet Ratings Two Cables Cable Clearance For 4/0 AWG Cables 1.10" (27.9mm) Weight Lb (Kg) 1.30 (0.59)




                              http://www.westmarine.com/webapp/wcs...9&classNum=297

                              http://forum.ih8mud.com/winching-rec...ing-winch.html
                              Последно редактирано от NIKSD; 11-01-09, 08:48.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                                Колко струват тези прекъсвачи?
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X