Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

    Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
    .............,но стрелбата от капак на кола и от станок се различава . ........
    Колко да се различава?! Тая пушка за лов ли е или за бенчрест?
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

      Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
      Куршуми съм пуснал ,но стрелбата от капак на кола и от станок се различава . Затова питам някой с опит в подобна ситуация.
      Е, ти и преди случката, предполагам не си носил станок в гората, а си стрелял от капак и под. - би трябвало да видиш разлика, ако има такава.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

        Там е работата че при тази липса на дивеч при,нас карабината я разнасях като овчарска гега и още няма сефте. А иначе съм я прострелвал и съм стрелял само по мишена когато монтирахме оптиката. След това съм гърмял също по мишена и от различни дистанции , но след като паднах нямах възможност да гърмя повече от един път и то по една хартия закачена на един клон ,който се клатеше от вятъра .

        Коментар


        • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

          Ако хартията е била формат А4 и си я уцелил от сто и повече метра не ти трябва по голяма точност.
          Колега по нагоре каза много вярно, ловът не е бенчрест! Ти вкарай правилният калибър куршум на площ с формат А4 в гръдният кош на глигана и гледай дали няма да ядеш пържоли. Не ти трябва да ги прострелваш в окото!
          На слука другия сезон, дано да отстреляш сто глигана!!!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

            Най-добре е да направиш класическа прострелка на оптиката:
            - монтиране пушката на статив (ако има възможност);
            - прицел през цевта на далечна точка (над 200 м);
            - настройване на оптическия прицел в тази точка;
            - прострелване на дистанция 100/150 м.
            Нормалното разсейване от центъра за ловни проектили ф7-8 мм е до 60 мм.
            Може и от ръка, но с опора отпред. Лесно е.
            Последно редактирано от trapper; 06-02-12, 18:59. Причина: допълнение
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

              Напоследък ми се струва, че взехме до объркваме нещата. Няма по сигурен начин да станеш за резил, от този да застанеш на пусия с една чудесно простреляна карабина, с която примерно на 150 м от статив можеш да вкараш пет патрона в лист формат А4 и да не уцелиш прасе колкото киноекран от 30 метра. Още по-лошо е, ако байчото от съседната пусия, със старата ижовка, успее да му вкара две бренекета зад врата, докато ти се мъчиш да вкараш прасето в оптиката.

              Коментар


              • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                Аз исках да разбера дали има разместване на прицелната точка при удар на оптиката . А за прострелването то се знае че е най -добре . Ама май никой не е падал с карабина .

                Коментар


                • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                  Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
                  ... Ама май никой не е падал с карабина .
                  А, тука грешиш. Има такива случаи, както счупени оптики и приклади. Най-готиният е, когато един се пльосна от чакало със заредена пушка, гръмна, но не можа да се уцели, ама голям смях падна.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                    до 3-та страница се начетох и спрях...
                    Смятах да напиша някои работи ама... се отказах!

                    P.S. Извинете за спама.
                    Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                    Коментар


                    • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                      Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
                      до 3-та страница се начетох и спрях...
                      Смятах да напиша някои работи ама... се отказах!

                      P.S. Извинете за спама.
                      К'о каза?!?!?!
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                        Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
                        Аз исках да разбера дали има разместване на прицелната точка при удар на оптиката . А за прострелването то се знае че е най -добре . Ама май никой не е падал с карабина .
                        .....ааа падали са, падалиии... и аз паднах, няколко излета преди края на тоя сезон. Точно оптиката отнесе удара в някакъв изсъхнал дънер. Няколко дена след това отидох да пусна 2-3 изстрела за проверка, щото и мене ме мъчеха съмнения, че се е разместило попадението. Стрелях от опора на 100 метра дистанция и установих, че не е мръднало въобще. Оптиката е от абсолютно нискобюджетния клас "Пилад" 4Х32 с военната скала.

                        Коментар


                        • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                          От 2013 - няма нови мнения...
                          Това добре ли е или е проблем с форумния архив ?
                          То да не вземеш да пишеш - някой от хората може и да не са живи вече (дано да не е така) .

                          Накратко - нова придобивка - карабина 308 .
                          Има си мерни прибори .
                          Искам и малко оптика .
                          Целта на питанката е следната - кое носи на откат .
                          Обяснявам съвсем лаишки - прострелвам въздушна пушка - подарък за сина ми .
                          Правя група от 5 см на 20 м с един проектил (все пак са 250 в кутийка) .
                          Следва транспорт (разнасяне един вид) .
                          До крайния получател....
                          Нося "нещото" на детето - не може да уцели мишената (а4 на 20м) .
                          Мятам се аз . Още по зле .
                          Консултирам се с приятели - пушкалото било много мощно (.......) , срутвало оптиката.............
                          Не че оптиката е Цаис , не че духалката е хайнел ...
                          Ама толкоз път, за един път - никой път !
                          Каква оптика от порядъка 1-4 до 5-9 Х (задължително ) 50 (и нагоре) , издържа на отката на 308 ?
                          Цифрите над 1500лева - не са ми познати в бюджета.

                          Коментар


                          • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                            Руските от типа ПУ ; ПД и ПСО 1 издържат на всичко . От съвременните в по поносимия ценови клас са чешките Меопта Артемис . Един приятел вече десетина години е с такава 7х50 на карабина Браунинг Лонг Трак 30 - 06 и проблеми няма а той е много запален ловджия и излет на едрия не пропуска . За чешките съм чувал че все още нямат китайски ментета .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                              Към горното -Sightronq , Minox, Sightmark , също и IOR имаш избор и в ценовият диапазон също. Успех в избора.

                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                                Към горното - Меопта, Никон Монарх, Леополд...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X