Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

    Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
    За пристрел на "студено" само ТХП-труба халоднава пристрела.И пак е добре да е на 100м.
    Защо на 100?При моята карабина на 100-те метра имам 5 см елевация на куршума,на 200 м 15 см пад.На 155 м точно в целта.Всеки трябва да си познава оръжието и да му свикне.За калашник съм съгласен да е сто метра!!!Той носи 1800 джаула начална дулна енергия,а моята карабина 4000 джаула.Кому е нужна подобна унификация.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

      На 100м се прострелва защото почти всички оптики са освободени от паралакс на 100м,но никой не те кара на 100м да биеш център простреляй я 4 см над центъра и така на 150ще бие център.

      Коментар


      • До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

        Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
        На 100м се прострелва защото почти всички оптики са освободени от паралакс на 100м,но никой не те кара на 100м да биеш център простреляй я 4 см над центъра и така на 150ще бие център.
        Прострелял съм я на 155 метра,оптиката ми е Цайс (правена преди демокрацията),чудесно просветлена,невентилирана и на около30 мм от цевта,удрял съм сърничка на 400 метра(разбира се след корекция на боя),мисля ,че паралакса е пренебрежимо малък за ловни условия.Това не ви пречи да прострелвате с лабораторна точност,но такъв перфекционизъм едва ли е нужен.Още повече че при дистанции до 100 метра аз не ползвам оптика...достатъчно ми е силно зрението и дори ме бърка за бързо прицелване.И в заключение оптиката не прави стрелеца по-точен,а само му помага като засилва зрението на отдалечени дистанции.За близки дистанции под 100 метра дори пречи стеснявайки зрителното поле.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Прострелял съм я на 155 метра,оптиката ми е Цайс (правена преди демокрацията),чудесно просветлена,невентилирана и на около30 мм от цевта,удрял съм сърничка на 400 метра(разбира се след корекция на боя),мисля ,че паралакса е пренебрежимо малък за ловни условия.Това не ви пречи да прострелвате с лабораторна точност,но такъв перфекционизъм едва ли е нужен.Още повече че при дистанции до 100 метра аз не ползвам оптика...достатъчно ми е силно зрението и дори ме бърка за бързо прицелване.И в заключение оптиката не прави стрелеца по-точен,а само му помага като засилва зрението на отдалечени дистанции.За близки дистанции под 100 метра дори пречи стеснявайки зрителното поле.
          Аиде утре си прочети пак поста и прецени каква връзка има с темата.

          Коментар


          • До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

            Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
            Аиде утре си прочети пак поста и прецени каква връзка има с темата.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • От: До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

              Здравеите,в вразка с отъпкването на цевите на новите карабини(решил сам да го правя) в статията на М.Шукис в бг.ловец,описва процеса полиране,преди да се започне с стелбата ,с "Абразив на растителна основа".Някаква информациа,марка,производител,от къде? ? ?
              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
              Кольо.

              Коментар


              • От: До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                Никои нищто,ощте не сам гръмнал,сърбят ме ръцете,щто е то "абразив на растителна основа"
                "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                Кольо.

                Коментар


                • От: До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                  Не се сещам точната дума, но в руските форуми на Михаил Шукис му викат нещо което на български език звучи като "смешник".
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                    Най-доброто "шлайфане" на нови цеви е стрелбата с добри патрони, така че, момчета - целете се добре, стреляйте и се учете! След първите 1000 изстрела ще разберете за какво става дума. После започва ученето.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                      Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                      Здравеите,в вразка с отъпкването на цевите на новите карабини(решил сам да го правя) в статията на М.Шукис в бг.ловец,описва процеса полиране,преди да се започне с стелбата ,с "Абразив на растителна основа".Някаква информациа,марка,производител,от къде? ? ?
                      Майната им на списания, статии и други некомпетентни журналисти!!Половината от тях не са разглобявали нищо що гърми през живота си, а иначе цитират ли цитират чужди издания.Кажи миколега, защо ти е това "отъпкване" и простете за невежеството ми кой ви пълни главите с глупости?Каква е толкова специялна тази пушка че да искаи "разработка"?Не ти знам финансовите възможности, но както ти каза колегата стреляй!!Ако е кадърна пушчицата има да я "отъпкваш" до пенсия!!!Айде от мен успехи!
                      Последно редактирано от derhunter; 05-08-10, 10:29.
                      Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                      Коментар


                      • От: До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                        Имаме един спор с колеги ,размества ли се оптиката и настройките при падане на пушката (примерно при подхлъзване по време на лов) и ако да до колко може да се промени центъра на попаденията.

                        Коментар


                        • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                          Ако монтажа е кадърно направен и ако удара е само в следствие на подхлъзване или от падане, не би трябвало да има проблем.Разбира се, всичко е относително, така че зависи.Оръжие с оптика се използва в почти всички специализирани формирования на полицията и армията, които по принцип не ги жалят много, така че не се толкова "крехки"(поне по-скъпите)

                          Коментар


                          • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                            Логически погледнато е точно така и аз така мисля. Но спорът възникна в следствие на мое подхлъзване в което оптиката отнесе ударът. След като се прибрахме във хижата и като се почна една лекция как трябвало оптиката да се пази и от най леките падания защото се размествала . Аз им изтъкнах същите аргументи.
                            Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                            Ако монтажа е кадърно направен и ако удара е само в следствие на подхлъзване или от падане, не би трябвало да има проблем.Разбира се, всичко е относително, така че зависи.Оръжие с оптика се използва в почти всички специализирани формирования на полицията и армията, които по принцип не ги жалят много, така че не се толкова "крехки"(поне по-скъпите)
                            Според мен оптика със постоянно увеличение не би трябвало да има проблем при такова леко падане. За варио оптика може да има леко разместване , но нека някой който е имал повече опит да каже .

                            Коментар


                            • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                              Първоначално публикуван от stanislav13 Преглед на мнение
                              Логически погледнато е точно така и аз така мисля. Но спорът възникна в следствие на мое подхлъзване в което оптиката отнесе ударът. След като се прибрахме във хижата и като се почна една лекция как трябвало оптиката да се пази и от най леките падания защото се размествала . Аз им изтъкнах същите аргументи.

                              Според мен оптика със постоянно увеличение не би трябвало да има проблем при такова леко падане. За варио оптика може да има леко разместване , но нека някой който е имал повече опит да каже .
                              Между "не би трябвало" и "няма" съществува известна разлика. Най-добрият критерий е практиката. Вместо да спорите е трябвало да пуснете няколко куршума и да установите аджеба разместила ли се е оптиката или не.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                                Куршуми съм пуснал ,но стрелбата от капак на кола и от станок се различава . Затова питам някой с опит в подобна ситуация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X