Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

    Първоначално публикуван от box1 Преглед на мнение
    Цевта е от хром-молибден никелова стомана, топлинно кована, набраздена!
    Не се занимавай със "специални протривки"!
    И ако я използваш с оптика я простреляй на 200 /двеста/ метра!
    Имам Блазера от 2 години но оште не сам сложил оптика.Посъветваите ме кои тип монтаж да сложа и каква оптика която да става за лов но и за стрелба на по голяма дистанция. Може да бъркам но за мен хубави оптики са сваровски и цаис.

    Коментар


    • #32
      До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Колега свали малко мерника! Писането с големи букви тук означава
      че крещиш.
      Извинявам се, не знаех и за тази тънкост!
      Говоря ти дъще, сещай се снахо!

      Коментар


      • #33
        До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Аз започвам реда на операциите :

        - взима хубав нивелир, зидарски отвес и ролетка..

        Чакам да чуя какво се прави с тези неща и ще продължим!
        Пропускаш трябва и теракол и два чука.

        Ще ме скъсате от смях

        Ето един полезен линк, който най-вероятно е "отдавна известен"
        http://www.ada.ru/Guns/ballistic/index.htm

        и оставете зидарските инструменти
        Последно редактирано от Keltis; 13-12-07, 20:10.
        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

        Коментар


        • #34
          До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Оптическите мерници обикновено се прострелват на дистанцията в т.нар. "втора нула". Тоест траекторията на куршума веднъж пресича мерната линия и, като започне да пада я пресича втори път. В тази точка се прострелва карабината. Тоест и Таргата и Вълка са прави донякъде.
          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Да споделя и аз, въпреки че въпроса като че ли минава за изчерпан
          Значи, станока е застопорен, пушката е монтирана, хоризонтирана и строго вертикално разположена. На 100 метра се поставя бял екран. Произвеждат се изстрели, много важно е да се ползват муниции с известни таблични данни,броя на изстрелите трябва да е равен на този, с който са пробвани фабрично на съответната дистанция. Намира се геометричният ЦТ, както бе описано и погоре, ако диаметърът на групата е по голям от заводските параметри, прострелването прекъсва и се отстраняват причините /те по-вероятно са в пушката, а не в патроните, отстраняването им на практика е рекламация/. При положение, че дотук всичко е нормално през средната точка на попадениятата се начертава отвесна линия, според фабричните данни на боеприпаса за надвишението на траекторията на куршума спрямо мерната линия на 100 метра, се чертае и хоризонтална линия на въпросното разстояние по-ниско от средната точка на попаденията /например 10см/. Получава се кръст, по който се коригират механичните мерни прибори на оръжието - мушка и мерник. Следва монтаж на оптичен мерник, след което на разстояние равно на височината на конзолата на оптиката /например 3см/ се начертава втора хоризонтална линия по-високо от от първата, получава се втори кръст по който се коригира и оптичния мерник.
          Тази процедура се прави по въэможност при нормално време /безветрие, или вятър до 4м/с и температура 20-30 градуса/
          След такова прострелване, всички корекции на механите и оптични мерни прибори ще са реални и ще отговарят на заводските си параметри, за разлика от горепредложените алгоритми, вследствие които точен бой ще е налице само на конкретната дистанция, на която е проведена прострелката


          Р. Р. За спецификата при стрелба под ъгъл спрямо хоризонта и на мен ще ми е много интересно да си поговорим, също така над водно пространство, или пък през различни различни ландшафтни конфигурации и др. такива "закачки", но това всъщност май няма практическо отношение към лова на дивеч, а към един друг лов. Но защо не!


          Точно за това става въпрос. Казано с думи прости - по принцип целта на прострелването е да се "вкарат" в успоресност мерната линия и оста на цевния канал. Оттук-нататък е достатъчно да се знаят дистанцията до целта и характеристиките на боеприпаса. Като дори не е задължително да се въвеждат корекциите всеки път, просто корекцията се прави при премерването - спрямо прицелната точка.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #35
            До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

            Първоначално публикуван от MITKOSNAIP Преглед на мнение
            Имам Блазера от 2 години но оште не сам сложил оптика.Посъветваите ме кои тип монтаж да сложа и каква оптика която да става за лов но и за стрелба на по голяма дистанция. Може да бъркам но за мен хубави оптики са сваровски и цаис.
            Твърдо за "Swarovski"! Ако цените не са ти проблем си вземи 1,5 - 6 Х 42 или новата Z6 /1-6Х42 с подсветка/! Ако ти са скъпи може и по известната като "Meopta" със същото увеличение. Проверена е до .300 Win и няма никакъв проблем!
            По голямо увеличение не ти трябва /поне за лов в България/, а за монтаж ти препоръчвам бърз монтаж на "Leopold" /много удобен и стабилен/ или оригиналния на "Blazer", ти ще си прецениш сам.
            На слука!
            Последно редактирано от box1; 14-12-07, 00:15.
            Говоря ти дъще, сещай се снахо!

            Коментар


            • #36
              До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

              Според мен най-универсално е два оптически прицела напр. 1-6х42 и 4-12х56, монтирани на бързосменяем монтаж( Уивър, Швенк и т.н.).
              Първия е за гонки и чакало, а втория за лов с издебване( диви кози, елени, вълци). Добре е да имат подсветка на скалата.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #37
                До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                Първоначално публикуван от box1 Преглед на мнение
                Твърдо за "Swarovski"! Ако цените не са ти проблем си вземи 1,5 - 6 Х 42 или новата Z6 /1-6Х42 с подсветка/! Ако ти са скъпи може и по известната като "Meopta" със същото увеличение. Проверена е до .300 Win и няма никакъв проблем!
                По голямо увеличение не ти трябва /поне за лов в България/, а за монтаж ти препоръчвам бърз монтаж на "Leopold" /много удобен и стабилен/ или оригиналния на "Blazer", ти ще си прецениш сам.
                На слука!
                Виждал съм само оригиналния монтаж на Блазер .Какви други бързи монтажи знаете и къде се продават?

                Коментар


                • #38
                  До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                  Първоначално публикуван от MITKOSNAIP Преглед на мнение
                  Виждал съм само оригиналния монтаж на Блазер .Какви други бързи монтажи знаете и къде се продават?
                  Пиша на български, чети! Продават се във "VAIA Trading Corp."! GSM: 088 / 957 1717. Търси Васил Иванов!
                  На слука!
                  Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                    Първоначално публикуван от MITKOSNAIP Преглед на мнение
                    Виждал съм само оригиналния монтаж на Блазер .Какви други бързи монтажи знаете и къде се продават?
                    Здравей ,колега

                    за Блазер р93 мисля, че най -добре е бързия монтаж на релса /оригинален на Блазер / не сам чувал за други съвпадения на Блазер Р93.Няколко месеца се рових из нета да търся нещо по евтино ,но нямах късмет затова се спрях на този и съм много доволен !
                    На слука!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                      Един съвет от мен- всички тези пинизи със менгемета и стяги могат да помогнат единствено да икономисаш патрони при грубото настройване на оптиката. За точно настройване стреляй от положението при което смятяш да водиш реален лов- от упора,от клек, от положение прав. Защото в гората никога няма да си носиш менгемето със теб. А ти гарантирам, че ако си простреляш оръжието от менгеме, то при стрелба от някое от горепосочените положения групата ти ще бъде на друго място. Защото тогава оказва влияние и отката и това че при дърпане на спусъка винаги леко отклоняваш оръжието. Проверено!
                      Хайде успехи!!!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #41
                        До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                        Колега exalibur ,скромен съвет и от мен - винаги когато има възможност използвай упора при стрелбата. Така ще избегнеш отклоняването на оръжието при дърпането на спусъка (или просто намали усилието на спускане – проверено ) А "пинизите" с менгемета са необходими за да се избегне човешкият фактор, нали прострелваме оптичния прицел спрямо карабината не спрямо уменията на стрелеца.
                        Аз лично си настройвам прицела за 30-06 на 4 см. по-високо от центъра на 100 м. Така преминавайки през "най-подходящата за прострелване дистанция" т.е. далечната нула и достигаики 200 м. е спаднал до около 4 см. Значи в диапазона от 0 до 200 мога да стрелям без да мисля за разтоянието защото все ще е в кръг с диаметър около 8 см. - достатъчно за ловни цели (поне за мен). При по-далече ,силен вятър ,стелба под ъгъл просто се въздържам от истрел. Ловът не е игра.
                        При "не ловна" стрелба съм си правил доста експерименти. Ползвам далекомер и балистичен калкулатор качен на телефона ми. На теория всичко е точно но на практика... абе като има повече патрони става .
                        Май никои не е споменал че е добре след прострелка да се изчисти оръжието да се остави да си почине. След това да се пуснат няколко истрела и по тази група се прави окончателното настройване на прицела, това ще е реалното попадение по време на лов (не след интензивна стрелба). Също ако стреляте и през топлите месеци... пак корекция. Други патрони... също. Да не забравяме и по-големите разлики в надморската височина...пак упражнението с менгеме...е поне за тези които им доставя удоволствие
                        Последно редактирано от lupus; 13-09-08, 13:15. Причина: правописна грешка

                        Коментар


                        • #42
                          До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                          Първоначално публикуван от lupus Преглед на мнение
                          Колега exalibur ,скромен съвет и от мен - винаги когато има възможност използвай упора при стрелбата. Така ще избегнеш отклоняването на оръжието при дърпането на спусъка (или просто намали усилието на спускане – проверено ) А "пинизите" с менгемета са необходими за да се избегне човешкият фактор, нали прострелваме оптичния прицел спрямо карабината не спрямо уменията на стрелеца.
                          Аз лично си настройвам прицела за 30-06 на 4 см. по-високо от центъра на 100 м. Така преминавайки през "най-подходящата за прострелване дистанция" т.е. далечната нула и достигаики 200 м. е спаднал до около 4 см. Значи в диапазона от 0 до 200 мога да стрелям без да мисля за разтоянието защото все ще е в кръг с диаметър около 8 см. - достатъчно за ловни цели (поне за мен). При по-далече ,силен вятър ,стелба под ъгъл просто се въздържам от истрел. Ловът не е игра.
                          При "не ловна" стрелба съм си правил доста експерименти. Ползвам далекомер и балистичен калкулатор качен на телефона ми. На теория всичко е точно но на практика... абе като има повече патрони става .
                          Май никои не е споменал че е добре след прострелка да се изчисти оръжието да се остави да си почине. След това да се пуснат няколко истрела и по тази група се прави окончателното настройване на прицела, това ще е реалното попадение по време на лов (не след интензивна стрелба). Също ако стреляте и през топлите месеци... пак корекция. Други патрони... също. Да не забравяме и по-големите разлики в надморската височина...пак упражнението с менгеме...е поне за тези които им доставя удоволствие
                          Не става! /удебеления текст/!
                          Балистичните калкулатори са за колмениджърите, дето "стрелят" с "enter"!
                          Всичко останало в поста /според мен/ е много вярно! Разбира се като се вземе впредвид /обзалагам се на бутилка Джони/, че не си пробвал карабината на 200 метра или ако си пробвал, тези 8 см. са поне 18!
                          Поздрави!
                          Пробвахме се с познати да стреляме на един полигон на 500 метра. Беше си казармената история, дум, гледаш в оптиката - след секунда виждаш удара- 2 метра вляво-долу, премерваш се в бутилката, вдигаш 2 метра вдясно горе и бам - попадение! Те това ни беше балистичния калкулатор!
                          /спусъка не се дърпа, а се натиска - справка един екшън в кино Арена!/
                          Последно редактирано от Volk; 15-10-08, 22:48.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                            offtopic:

                            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                            .../спусъка не се дърпа, а се натиска - справка един екшън в кино Арена!
                            ... Do not pull it... Squeeze it...
                            И ти си гледал Анджелина Джоли и нейните фалцети...

                            А Добре дошъл отново!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                              Не става! /удебеления текст/!
                              Балистичните калкулатори са за колмениджърите, дето "стрелят" с "enter"!
                              Всичко останало в поста /според мен/ е много вярно! Разбира се като се вземе впредвид /обзалагам се на бутилка Джони/, че не си пробвал карабината на 200 метра или ако си пробвал, тези 8 см. са поне 18!
                              Поздрави!
                              Пробвахме се с познати да стреляме на един полигон на 500 метра. Беше си казармената история, дум, гледаш в оптиката - след секунда виждаш удара- 2 метра вляво-долу, премерваш се в бутилката, вдигаш 2 метра вдясно горе и бам - попадение! Те това ни беше балистичния калкулатор!
                              /спусъка не се дърпа, а се натиска - справка един екшън в кино Арена!/
                              Страшен филм.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                                Заради този филм, вече от седмица пробвам как джипа ще тръгне бавно назад /когато мъртвеца отпусне педала/ и не става - седи си на място!
                                Яро, къде я видя Анджелина Джоли, аз не съм я забелязал...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X