Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Изглеждат читави.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Изглеждат не означава читави.
      Все отнякъде тярбва да има това разместване.

      За дългата резба-един стругар подпираше с трупче в ръката срещу ножа. Но беше М5х200-250 по спомен.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Моят боклук Ц8М ме нервира доста, докато нправя един вал. Просто прави конус 0,5 за 400мм. С подлагане на хартии на центъра стана. Интересното е, че върховете на център в универсала и този в задното седло се срещат перфектно и въпреки това конусът е налице.
        Странно..
        Мен още вчера Румбата ме пита на тази дължина няма ли конус, преди да сложа ножа за резби мерих начало/среда/край (обща дължина 300мм) отклонението беше под 2 стотни. Австрийските китайци толкова си му дават като точност, та нямам основание за оплаквания.

        Има ли вариант да пуснеш някакъв лазер тип мерник или нещо подобно и да видиш дали и отдалечено седлото все още е в център.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Изглеждат не означава читави.
          Все отнякъде тярбва да има това разместване.

          За дългата резба-един стругар подпираше с трупче в ръката срещу ножа. Но беше М5х200-250 по спомен.
          Вчера докато стъргах тая гад си мислех точно това - да хвана едно трупче и да подпирам, но съм пишман стругар без опит и едва ли ще имам усета колко точно да натискам. Иначе при мен е 10х1 на 220мм
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Е, колко да натискаш-по усет.
            Да не мислиш, че онзи стругар е имал динамометър в ръката...
            Ясно ти е, че трябва дс се компенсира огъването в средата, долу-горе ти е ясна силата с която трябва да противостоиш. Като нам люнет-вземаш трупчето и натискаш.
            А един неподвижен люнет в средата помага много, особено за тази дължина на резбата.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Е, колко да натискаш-по усет.
              Да не мислиш, че онзи стругар е имал динамометър в ръката...
              Ясно ти е, че трябва дс се компенсира огъването в средата, долу-горе ти е ясна силата с която трябва да противостоиш. Като нам люнет-вземаш трупчето и натискаш.
              А един неподвижен люнет в средата помага много, особено за тази дължина на резбата.
              Коле, аз съм прост дърводелец (дърворезбар по образование) и търговец на канцелария по професия, всичкото желязо ми е за хоби и покрай неволи с “майстори”, до преди 3-4г струг за метал бях виждал само на снимка, та идеята ми е, че ми е малко прктиката за правилния усет.
              С неподвижния ще пробвам тея дни, като остане време, че от струга пари не идват та трябва да се работи там дето идват [emoji1]
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Изглеждат не означава читави.
                Все отнякъде тярбва да има това разместване.

                За дългата резба-един стругар подпираше с трупче в ръката срещу ножа. Но беше М5х200-250 по спомен.
                По-скоро скоростната кутия е изместена, барабар със шпиндела.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  По-скоро скоростната кутия е изместена, барабар със шпиндела.
                  Щом центрите се срещат?
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    По-скоро скоростната кутия е изместена, барабар със шпиндела.
                    Хващаш калиброван материал, най-добре е да бъде шлайфан преди това. Слагаш един индикатор на супортната кутия и центрираш индикатора по върха на триъгълния паралел. Почваш да движиш надлъжно и замерваш. След това м/у 2 центъра слагаш клибрования материал и пак замерваш.
                    Сподели какво си измерил после
                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Щом центрите се срещат?
                    Не е гаранция.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Не е гаранция.
                      Аз казвам, че може би скоростната кутия е правилно центрована спрямо паралелите. Това щом центрите се срещат.
                      Ако кутията не е точно в центъра на паралелите, в начлото им-центрите няма да съвпадат.
                      Ако паралелите не са точно успоредни на оста на шпиндела-да, ще има конусност, но тя ще се прояви когато седлото е на задния край на паралелите.

                      Мои си размишления, или нещо бъркам?..
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ....но тя ще се прояви когато седлото е на задния край на паралелите.
                        ..
                        Да де, ама като сложиш детайл този конус се отразява порпорционално на дължината му.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Просто вземаш парче ф40-50 и го пускаш да стърчи около 90-100 ММ от челюстите.Пускаш три паса ,един на грубо поне 1,5 мм дълбочина в диаметър и два по 0,1 ММ и 0,05 ММ за последно.
                          Мериш с микрометър и ако в двата края е еднакво или има разлика 0,01 ММ всичко е наред.
                          Ако обаче има разлика значи почваш да центроваш докато изчезне разликата между диаметър отпред и отзад.
                          Като след всяка центровка пускаш контролен пас.
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                            Просто вземаш парче ф40-50 и го пускаш да стърчи около 90-100 ММ от челюстите.Пускаш три паса ,един на грубо поне 1,5 мм дълбочина в диаметър и два по 0,1 ММ и 0,05 ММ за последно.
                            Мериш с микрометър и ако в двата края е еднакво или има разлика 0,01 ММ всичко е наред.
                            Ако обаче има разлика значи почваш да центроваш докато изчезне разликата между диаметър отпред и отзад.
                            Като след всяка центровка пускаш контролен пас.
                            Да не забравяме и момента с реглаж на задното седло!!!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Той първо да прогони скоростната кутия с шпиндела после задното е лесно.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • Oтдавна не си бях пипал струга,но скоро ми се наложи да си изработя един фланец ,който да се монтира на ост.Оказа се,че струга ми прави конус 0,05мм на разстояние 20мм.Централния отвор на фланеца в предната си част хлопа ,в другата не влиза.Взимам си фаските на отворите,не е от тях.Оста ми е без конус ,защото я правих между 2 центъра.Срува ми се,че скоростната кутия е изместена и трябва да се центрова спрямо паралелите.Имах среща между супорта и универсала миналата зима и вероятно ск.кутия е мръднала малко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X