Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Ако е навсякъде развиваш задната гайка внимателно да не загубиш щифтчетата и пружините, челосваш я 2 ,3 мм и я събираш .По този начин може и да закърпиш положението но е по добре да си купиш нов винт за да нямаш дертове.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Здравейте .Пак имам въпрос.Ако трябва да нарежа например тръба ф30 на много парчета с дължина по 105.2мм с точност от 0.1мм това може ли да се направи с отрезен нож или трябва да ги режа на малко в + и после да ги доуточнявам с нож за външно струговане и с кръстатия супорт едно по едно.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Според мен не би трябвало да има проблем.
        В миналото ще остане, каквито сме били...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
          Здравейте .Пак имам въпрос.Ако трябва да нарежа например тръба ф30 на много парчета с дължина по 105.2мм с точност от 0.1мм това може ли да се направи с отрезен нож или трябва да ги режа на малко в + и после да ги доуточнявам с нож за външно струговане и с кръстатия супорт едно по едно.
          При серия поприцип аз правя така - докарвам си задното седло близко до универсала в зависимост от дължината на детайла или ползвам сано за упор пинолата на седлото или си подпирам с въртящия център. Слагам си добре заточен отрезен нож. Залагам заготовката и почвам. Първата и евентуално втората са бракови докато си нагодиш размера. След това всичките излизат калъп.


          Поздрави

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...72#post2770072
            в тази тема е показано приспособление с което при добре заточен нож се правят канали за зегерки на точно разстояние и се отрязват серия детайли на абсолютно еднаква дължина.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
              https://www.offroad-bulgaria.com/sho...72#post2770072
              в тази тема е показано приспособление с което при добре заточен нож се правят канали за зегерки на точно разстояние и се отрязват серия детайли на абсолютно еднаква дължина.
              Toва изглежда много добре,но ако нямаме микрометър за жертване не може ли да болт и с гайка ,по плътничко направени?

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Става, само трябва винта да може да се застопорява .Аз имах два микрометра в повече и затова жертвах единия за целта.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Днес се опитах да си направя обтяжна ролка за колата от полиамид,защото счупих купешката при опит за смяна на лагер.Стори ми се лесна задача и съм правил доста ролки с лагери,които още ползвам без проблем.Хлабини не съм мерил,но и двата диаметъра си влязоха с леко почукване ,без да блъскам с големия чук и се въртяха свободно.10 секунди след запалване полиамида се разтопи и се разпадна.На какво може да се дължи това? Не ми е за 20-те лева за нова ролка,просто се чудя защо може да се е нагряла до толкова ролката ,че да се стопи.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Най вероятно полиамида не е бил подходящ за целта .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Най вероятно полиамида не е бил подходящ за целта .
                      А най-вероятно е полипропилен продаден на цена полиамид.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Както спомена Пламен това не е бил полиамид. За целта се ползва ПОМ или ПА6.
                        А има вариант лагера да няма смазка и от там висока температура.Аз ползвам лагери с гумен предпазител и допълнително с спринцовка и игла вкарвам по малко бързооборотна смазка.
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          На клинов ремък обтяжките обиковено се разполагат по клина и там си има триене, поради което най-често са метални. Напълно реално е да го стопи.
                          На мкогоканален ремък обаче обтяжките са отзад, откъм гладката страна и там триене няма. За да се стопи, трябва нещо с лагера да се е случило. Дори самият материал да не е топлоустойчив, пак няма да се разтече веднага.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Здравейте колеги. Работя в едно поделение. Имаме струг Ц11М на Машстрой Троян от 74 г. който от 5 години стои и ръждясва, защото колегата който работеше на него се пенсионира. Аз от време на време съм си стъргал по някой детайл, но това е всичко. Преди 2 дни направих вал за циркуляр и сега ще трябва да навия резба 30х2. Ясно е че ше я направя с плашка, понеже не мога да правя резби на струга, но ми стана интересно дали все пак ще мога да се науча и ли поне да опитам да свърша тая работа на струга. За целта обаче някой наема ли се да обясни как се работи с тая таблица, кое колело на къде да врътна и т.н. Имам в наследство и доста ножове. Ще кача и снимки на струга като се прибера от работаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:9592510w.jpg
Прегледи:1
Размер:87.2 КБ
ID:5816275Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9592513Y.jpg
Прегледи:1
Размер:109.6 КБ
ID:5816276Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9592517m.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:5816277Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9592539Q.jpg
Прегледи:1
Размер:175.9 КБ
ID:5816279Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9592586p.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5816280
                            Последно редактирано от kalinaki; 20-06-19, 12:05.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Като за начало, ако кажеш в кой край на България си, може някой да ти покаже на живо.
                              А иначе и най-общо казано - търсиш необходимата ти стъпка в таблицата и засичаш в ляво и горе положенията на врътките.
                              В ляво на таблицата е положението на първата врътка, горе е на втората. От третата избираш режим - престъргване, метрична резба, цолова резба.
                              В миналото ще остане, каквито сме били...

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Аз съм от Варна. Снимал съм и таблиците. Кажете ми сега например за тази резба която мен ме интересува М30х2. Коя таблица трябва да гледам ..първата или втората. Ясно е че третата не е за резби. И в крайна сметка как трябвада са разположени врътките за тази резба. Нещо не мога да я схвана тая таблица.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X