Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Комбайна е john deere американски и би трябвало и резбата да е инчова но първо профилът и не е 55 градуса и второ не съвпада точно със нищо инчово или милиметрово от резбомера което пък ме навежда на мисълта че може би част фирмената им политика е такава че определени части да се изработват нестандартно за да немогат да се възстановяват или поне не толкова лесно и да си пласират резервните части на безбожни цени.
    Последно редактирано от perdeee; 21-09-18, 23:09.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Не е ли възможно да се изработи нова двойка винт и гайка?
      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Има ги готови .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          И къде е това,че при запитване се продавала цялата част със мотора за четири цифрена сума? Дабможе да се изработи но трябва да е със абсолютно същата резба защото минава през три зъбни колела,а в случая резбата е ??????

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Ако имаш възможност премери модула на някое от зъбните колелета и тогава е лесно да се пресметне стъпката на тази резба.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Прилича на червячна предавка.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Снимай го или дай данни с шублера външен диаметър, вътрешен диаметър (т.е дълбочина на зъба) брой навивки на см и на инч. Все ще излезе нещо. Задвижването трябва да спре или по краен изключвател или по ток. Все ще измислим нещо......
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Да не би да е двуходова преди време ми се случи да правя подобна за една пръскачка

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
                    Да не би да е двуходова ....
                    Малка е стъпката като за двуходова. Това си е модулна .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Реших проблема ето така Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180923_184922.jpg
Прегледи:1
Размер:756.8 КБ
ID:5798590 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180923_184744.jpg
Прегледи:1
Размер:698.2 КБ
ID:5798591 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180923_184822.jpg
Прегледи:1
Размер:624.4 КБ
ID:5798592 присадих част от оригиналната шпилка за да няма проблем със износване на червяка или малките зъбни колелца а другата направих със 9 навивки има малка разлика но не пречи защото на около 100 мм има със една навивка в повече отколкото на оригиналната шпилка което не е никакъв проблем.
                      Последно редактирано от perdeee; 24-09-18, 21:10.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Колеги дайте съвет какво да гледам на TOS SV18RA при оглед? Паралелите, с лост под универсала и индикаторен часовник, луфтове съпорта? Нещо друго? Някакви болки на тези стругове?

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Здравейте.Имам луфт в напречното подаване -като хвана ножодържача и го разбутам напред -назад (напречно на паралелите) хлопа около 3мм.По време на работа често се случва да ножа с целия ножодържач да отскочи назад и изобщо точността никаква я няма .Виках няколко майстори да оберат луфта и да се изкажат .Всички казаха,че "гайката е навита докрай" ,болта с гайката били износени много и вече нямало възможност за обиране на луфта.Решението било само подмяна на болта с гайката с нови.Не можело да ги изработя сам или друг,трябвало да се купят.Въпроса ми е от къде мога да купя въпросните части .С11МВ .Благодаря

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Луфта не ти е само от гайката и винта. Разглоби шайбата с ръчката и нониусовата шайба на напречния винт.Там има гайка и контрагайка.С натягане и подлагане на дистанционни шайби ще обереш още от луфта.При мен се получи.Успех!
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Луфта по целият винт ли е или на определено място,ако е примерно в средата едни 100 мм е износен винта .Разглоби го и виж какво му е дереджето .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Днес подложих шайба под основната гайка ( не контра гайката ).Резултата беше само,че започна да се върти по-трудно ,а луфта си остана.

                                валкиса - не съм сигурен дали е по цялата дължина на винта луфта,но май го има навсякъде.Работя основно близо до оста на универсала и там го има осезаем и много ме дразни.Ще гледам да го извадя тези дни да го разгледам що за чудо е.Иначе части има ли от къде да се купят ? Гледам разни оферти из интернет за фирми продаващи резервни части за стругове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X