Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Единия лагер обикновено се слага саморегулиращ се (с ролки тип буренце), в случай че имаш леко несъосие между двата. Прави се именно за избягване на такива неприятности.

    И, нормално е да загрява при тия обороти, особено ако са нови. SKF им дават 15000 оборота, така че и от това си далече.

    Има лагери с по-голяма хлабина. Разликата е в буквите отзад, ама при всеки производител са различни. В автомобилните скоростни кутии често се слагат такива, до колкото знам.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      [QUOTE=dimich87;2121386]Много добре изглеждат челюстите. Да служат дълги години ти пожелавам.
      Искам да попитам за сглобка на лагери. Направих си един вал 30,05мм на лагерните шийки и 61,95 на гривната в лагерното тяло. Първо бях направиледната гривна 62,00мм но като сложих вала с лагера и леко превърташе по външната гривна. Хвърлих я тази черупка и си направих двете на 61,95. Няма превъртане, но не може да се завърти вала свободно за дълго време. Вала работи на 5000 об. Лагерите са ми 6206. То и самите лагери още като ги взех ми се стори че се въртят малко стегнато, но снеска след 10-тина мин работа вала загря. Дали има лагери с по-голяма хлабина и как точно да ги търся.
      В началото като мерих лагерните легла го правих със стари лагери. Двете лагерни тела съм ги заварил на една обща тръба. При пробата със старите лагери се въртеше осезаемо по-леко, но може това да се дължи и на самото износване. Дали мога да намеря по-хлабави лагери с които да си реша проблема? Днеска смъкнах вала на струга с една шкурка му направих нещо като шлайфане. Сега шииките станаха 30,03мм , но като го качих на лагерите никаква промяна. Вече няма как да разстъргвам лагерните черупки. С микрометъра като мерих външните гривни на лагерите ми даде 61,92мм и 91,94мм. Незнам какво да направя, страх ме е да не стане бела със затягане при прекомерно нагряване. Лагерите не работят в масло и няма как да се предвиди охлаждане. Вече съжалявам че се захванах с тази машина.[/ Има много интересни неща в размерите които си дал, особено шийките на вала, 30,03мм. 6206 лагер външно е точно 62 мм.какво е това 61,92 и 91,94 мм. не се сещам. Освен да са много сито набити и от вън и вътре и сигурно нямаш и съосие и това е.
      Последно редактирано от DIMILIEV; 05-03-13, 20:29.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Верен ли е микрометъра? 6206 лагер трябва да е точно 62мм. Отворите на черупките 61.98 диаметър на вала 30.02.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Значи микрометъра ми е относително точен, понеже нямам за единия калибър и ползвам едно пърче желязо което го знам че беше 35,40мм. Но това беше преди година като го мерих с точен уред. А за допуските на лагерните гривни, от това което намерих, допуска им е от точния размер до 100микрометра. което в случая за лагер 6206 трябва да е 30 0/-10 и 62 0/-10.
          Съосие между двете лагерни тела си мисля че имам, понезе съм ги застъргал в задния край и съм ги сложил на обща застъргана тръба. Набити са чрез нагряване на тръбата и след това оставяне да изстине. Последваща заварка. Пробвах да набуя единия лагер от едната страна на вала и на едното лагерно тяло. Не се усещаше да има биене, след това набих другия лагер. И само с един лагер се върти по същия начин.
          Спарки дава хубава идея за самонагаждащи лагери, но при тях за размера е различен 25 на вътрешна и 62 на външна. А на мене вала ми е нужен да е с 27-28мм. Продавача в магазина също ми каза че са предвидени до 15 000 об. но в масло. Ако са без масло каза че им дават на половона, което е около 7000об. При мене оборотите са малко под 5000. Не знам ремъка точно какво предавателно число прави, шайбата на мотора ми е 110мм вътрешен диаметър, а на вала 68мм. Ползвам трапецовиден ремък, а електромотора ми е 2900об.
          По груби сметки е около 4700об. Баща ми искаше да му направя повече обороти, но ми се стори доста опасно и сложих тази шайба на мотора.
          Да спомена пак че със старите лагери се върти по-леко, но те са без капсоловка, а доста прахоляк и мизерия ще има и не ми се слагат изохщо за проба. Утре ще потърся лагер с по-голяма хлабина. Тези дето купих и сложих са SKF 6206zz

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Голям натяг си оставил,за вътрешният диаметър трябва да е +0,02,а за външния -0,02,инак много трудно се набиват и затягат.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Това 30 0/-10 е грешно.С тази хлабина лагера ще хлопа.Незнам откъде ги гледаш тези допуски но според мен не са верни.С една деесета ще спукаш лагера.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                С една десета ще спукаш лагера.
                Изобщо ако можеш да го набиеш,но сме в България все пак,няма начин да не влезе!
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Колега повече от 0.02 мм на лагер водят до това което се получава при теб . Лагера има известна еластичност и ти му обираш и малкия луфт в съчмите който има . При допуск над 0.05 съществува реалната възможност лагера да се спука .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Набиването на лагерите не стана по външната гривна с не голямо почукване по лагера, а по вътрешната с малко по-голямо усилие, но като сглобка ми се струва че добре влизат. Днеска пробвах циркуляра и при него се върти вала по подобен начин. Оставих го да поработи малко и като го спрях пипнах лагерните тела и се оказа че са леко затоплени.
                    За сега мисля да карам с тези лагери, като сега в началото ще работя по половин час най-много и след това ще почива. Ако затегне мотора трябва да спре, понеже е 4КВ, а контактора ми е с предпазител 4А. При по голямо натоварване и изключва мотора, а ако затегне не мисля че ще създаде проблеми. А след това ще търся лагери с по-голяма хлабина.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Здравей Станьо, ето крайният резултат от рециклирането на биелите!
                      Прикачени файлове
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Супер са станали ! Точно навреме преди да почне сезона .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Здравейте, днеска трябваше да правя един фланец на друга с отвор със стапала на Ф150 в средата, от едната страна вкопан зъб за сглобка на Ф168 с дълбочина 4мм, а от другата страна с външен зъб пак на Ф168 и издаден 4мм. Външния диаметър 210мм. Обратните ми челюсти хващат до Ф205, но буквално третата челюст е едвам захваната. Подготвената заготовка беше стар фланец със фътрешен диаметър Ф135 и външен 220мм. Така започнах с правите челюсти във вътрешния отвор. Челосах си страната и си направих зъба на Ф168, като реших там да ползвам за база и да извърша останалата обработка по него. Обурнат от другата страна и с подаване от 0,05мм/об почнах да обработвам. Струга не се тормозеше и увеличих подаването на 0,1мм и започна да превърта фланеца в челюстите. Хубаво е ако правя снимки за да се види за какво става въпрос, но като работя с машините целия съм мазен и не обичам да цапотя фотоапарата. Та така с този фланец се занимавах от 10ч до към 15ч. Направо се побърках.
                          Има ли някакъв чалъм за осигуряване срещу превъртане. Предполагам с един дорник на отвора на фланеца и с центъра да се подпре. Ама и отвора ми не беше малък, а заготовка за подпиране в центъра нямах под ръка от какво да си направя.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Здравейте, днеска трябваше да правя един фланец на друга с отвор със стапала на Ф150 в средата, от едната страна вкопан зъб за сглобка на Ф168 с дълбочина 4мм, а от другата страна с външен зъб пак на Ф168 и издаден 4мм. Външния диаметър 210мм. Обратните ми челюсти хващат до Ф205, но буквално третата челюст е едвам захваната. Подготвената заготовка беше стар фланец със фътрешен диаметър Ф135 и външен 220мм. Така започнах с правите челюсти във вътрешния отвор. Челосах си страната и си направих зъба на Ф168, като реших там да ползвам за база и да извърша останалата обработка по него. Обурнат от другата страна и с подаване от 0,05мм/об почнах да обработвам. Струга не се тормозеше и увеличих подаването на 0,1мм и започна да превърта фланеца в челюстите. Хубаво е ако правя снимки за да се види за какво става въпрос, но като работя с машините целия съм мазен и не обичам да цапотя фотоапарата. Та така с този фланец се занимавах от 10ч до към 15ч. Направо се побърках.
                            Има ли някакъв чалъм за осигуряване срещу превъртане. Предполагам с един дорник на отвора на фланеца и с центъра да се подпре. Ама и отвора ми не беше малък, а заготовка за подпиране в центъра нямах под ръка от какво да си направя.
                            Без снимки или поне чертеж на детайла, малко трудно някой ще те разбере.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:18.2 КБ
ID:5484667Ето чертежче на фланеца който направих. Вутрешния отвор на заготовката беше Ф135. Вече е монтиран фланеца и не мога да го снимам за по-ясно разбиране.
                              Базирането го направих по горната страна със съб 4мм, като първото хващане беше по централния отвор, който беше 135мм. При обработване на базата нямах никакви проблеми, понеже хващането беше сигурно.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Аз бих му заварил една планка външния диаметър с две капки. Така се подсигурява от превъртане и лесно после се зачистват заварките.
                                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X