Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Хич не се оплаквайте. Това е щото сте майстори и хората ви носят нестандартни детайли. Ако бяхте текезесарски стругари, дето могат да режат само шпилки и тук-там някой болт за трактор...кой и кога ще ви донесе такова нещо, дето да се чудите как да го хванете на машината.
    Точно текезесарските майстори бяха факири в занаята щото обикновено на машина за скрап от нищо правеха чудеса . Закърняването в професията идваше по голямите заводи където правиш 20 години един - два еднакви детайла . Имам един колега Зари който 40 години в електрокарния е стъргал клечката за теглича по 60 броя на ден Когато основната ти дейност е ремонт и поддръжка на машини стандартните детайли които минават само с хващане в универсал са рядкост . То това и е интересното на професията . Особено при фрезовата работа едни 80% е захващането и центроването на детайла към масата на машината . Там право на грешка нямаш защото обикновено инструмента е от 5 до 50 пъти по скъп от стругарския . Като в цангодържателя ти е някоя "тежка" фрезичка около 20 мм за стотина лева много боли като се счупи Тоя чурук е от някакъв кар на Юнгхайнрих . Вътре върви един торсион и ако собственика беше ползвал по предназначение двете гресьорки това вероятно никога в живота на машината нямаше да се наложи да се ремонтира .
    Последно редактирано от sek.1; 27-10-17, 04:40.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Остъргано и от другата страна . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4455.JPG
Прегледи:1
Размер:515.6 КБ
ID:5771392
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Привет! От днес съм горд собственик на две нови машинки, Тос МН80А с пълната му екипировка и Карт Е3он. Искам да попитам пишещите тука, как се сменя честотата на въртене с вариатор? Ако завъртя ръчката в движение се чува едно много неприятно хъркане. Но, ако изключа двигателя от тока и машината е в покой, след завъртане се чува едно щрак и вариатора преминава на друга скорост. Това нормално ли е и,ако не някъде ремонтират ли вариатори за струг Карт?

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Здравейте.Имам проблем със заточването на отрезните ножове.Троша ги на поразия ,а уж ги точа според обясненията ви в тази тема (предната част на видията да е по-широка от задната и долната част на ножа да е по-тясна от горната ).Ако не разширявам канала ножа се чупи на 5мм дълбочина в материала,детайла се измята /универсала го изтърва и ножа се чупи и огъва...) Все неприятни неща.Не мога да си обясня на какво се дължи това задиране на ножа в метала.Получава се като зъбче и като че ли ножа не е достатъчно остър за да го отреже.Подавам винаги ръчно (не на самоход) на 180об/мин ,като непрекъснато обливам детайла с масло.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cut.jpg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5773903Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cut2.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5773904Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cut3.jpg
Прегледи:1
Размер:129.0 КБ
ID:5773905



          Другия ми въпрос е : подариха ми този държач ,но не знам какъв модел са пластините му и от къде да ги купя.Можете ли по снимките да разбере и да го познаете,че не мога да намеря магазин за стругарски инструменти в Бургас където да го занеса и покажа.Знам само,че е Sandvik. Трябва ли пластините да са същата марка ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1008.jpg
Прегледи:1
Размер:134.6 КБ
ID:5773906Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1010.jpg
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:5773907

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Неръждавейка ли режеш?Или каквото и да режеш,все трошиш ножа?
            Най-вероятно ножа ти е под центъра.Пък оборотите за рязане са според материала.В някои случаи и на 16 об/мин се реже.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Не ти е заточен правилно ножа,видно е от снимките.Режещата пластина трябва отгоре да е равно заточена,като режещата част трябва да е само челото на ножа.Говоря за пластината,отгоре и челно погледната трябва да изглежда като трапец.
              От снимките се вижда,че си се старал да заточиш,но си успял само на основата,където материяла е мек.Самата пластина се е трила странично,което без освобождаване води до трошене.
              Режима на рязане се подбира според материяла и диаметъра.Следиш да няма сини стружки и ако трябва смъкваш оборотите,ако се маже и къса вдигаш.Провери си луфтовете на супорта,и ги обери,кръстатият трябва да е затегнат,че и той върти номера.Ножът трябва да е на център,десета две го бъркат много.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Вариантите са общо взето тия, специално за отрезните ножове-или не е центрован спрямо оста на детайла, или не му достига скорост на рязане. Трябва да имаш предвид, че при рязане, колкото повече влиза навътре ножа, толкова повече намалява периферната скорост. И ако му стане много бавно, често се чупи. Има безброй клипчета в нета как се центрова нож и десетки приспособления за това. По книгите има още толкова.

                Сплав К20 е за чугун (маркировката на резеца). Ориентирай се към по-универсални сплави...ВК8 примерно.

                Ножчето е за вътрешна обработка, но като гледам, ще трябва да си направиш държач за него. В Бургас имаш магазин на Хес.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Колега като за начало си направи кобалтов отрезен нож . По лесно се точи и понася повече грешки . С какъв камък точиш твърдосплавните ?
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Магазин Хес в Бургас го затвориха преди 10тина дни.Ташев Галвинг го затвориха преди 1 година.А Руди (магазин за лагери и инструменти ) продава на цени х2 .Нож ,който купувах от Хес за 12 лв при Руди е 25лв. Има ли сайт от който пазарувате ножове на нормални цени?С кобалтовите ножове въобще не мога да се оправя.Не знам от какво е,но нито нож за резба от кобалт ми върши работа,нито отрезен.Може да е в мен грешката,но от тези със запоените пластини имам повече успех и работят много по-добре.Особено червените (за чугун).Имах син,който не режеше толкова добре като червения за това вече купувам само червени за всичко ,дори за резби.Един майстор ми каза,че червените издържали на удари,а при мен такива има в изобилие Кобалтовите ги ползвам само за дърво (някоя дръжка за пила или др)
                    Последно редактирано от stypkata; 03-12-17, 18:56.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Не е нормално това, дето го описваш. Провери ето тези ъгли от картинката как са:
                      http://mgplm.org/_pu/0/40006595.jpg
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Ако разбираш руския https://www.youtube.com/watch?v=FsWB0BzwKjU

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Пластината е DCMT11T308 (08 е радиус на върха 0.8, съответно 04 е за 0.4мм). Не е задължително съща марка, те са стандартизирани. Единична бройка, само от някой магазин, където е голяма вероятността да е боклук, но за сметка на това да е 35 кинта. Гледам, че и винта е в трагично състояние.
                          Аз купувам по кутии от 10 броя, скоро мина един, който спомена за единични бройки пластини, "Техноинг" , от Варна, може да питаш, тел. 052974457. Не съм купувал от там.
                          Последно редактирано от pencotk; 04-12-17, 07:45.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Ето ти пластинки https://www.banggood.com/10Pcs-DCMT1...r_warehouse=CN
                            Купувал съм няколко ножа от там и съм доволен, сега чакам ножчета за резби.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Имам такива пластини DCMT11T304 на Iscar . Цената е символична за колеги.

                              На лични при интерес .






                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Едно клипче,което скалъпих набързо за заточването и рязането,като не съм се спирал на моделите ножове.Масовите са Р-30 сини,за обща употреба при стомана,кобалт-за същото но не търпи високи обороти при рязане.К-30 червен за чугун,като става и за стомана.
                                P.S.Рязането става малко по-бързо,но ми е трудно да въртя със една ръка подаването,на последният детайл просвирва докато прехвърлям ръкохватката.
                                Последно редактирано от petroffbg; 07-12-17, 17:20.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X