Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Добре - 3 дупки да са.И стария универсал беше хванат с 3 м10 и не мръдна а руския ще е дори с М12 само да намеря фрезист.И според вас да се пробвам да го престържа фланеца без измерване само със пробване ли? Престъргвам малко,свалям го от струга ,пробвам го на у-ла и ако не влиза пак обратно на струга и пак престъргване ? Tакива стотни сигурно със шкурка или пила ще трябва да ги гоня...Щом вие го правите за 1ч то аз ще го правя сигурно 3 дена...
    Последно редактирано от stypkata; 01-09-17, 12:53.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
      Добре - 3 дупки да са.И стария универсал беше хванат с 3 м10 и не мръдна а руския ще е дори с М12 само да намеря фрезист.И според вас да се пробвам да го престържа фланеца без измерване само със пробване ли? Престъргвам малко,свалям го от струга ,пробвам го на у-ла и ако не влиза пак обратно на струга и пак престъргване ? Tакива стотни сигурно със шкурка или пила ще трябва да ги гоня...Щом вие го правите за 1ч то аз ще го правя сигурно 3 дена...
      Престъргвай фланеца на място, сваляй и качвай универсала - другото колегите са обяснили перфектно.
      За черната гняс от чугуниЙя си сложи един голям парцал поне върху паралелите и дъската, която предварително си сложил върху тях.
      Тя, дъската, ще ти помага да не упущиш универсала където не трябва.
      .... и бързай бавно

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Аз без дъска го свалих.И стана много лесно и безопасно
        http://www.dailymotion.com/video/x5z1ub5

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          A после като трябва да го свалиш от задното седло?

          Слушай Румбата, има защо.

          Фланеца го закачаш и не го пипаш докато не го нагодиш към универсала. Така със задното седло наистина ще го правиш 3 дена. Махни му челюстите да не ти тежат и те.

          - Докарваш ръбчето до малко над размера (примерно 1 десета), и после започваш да взимаш по един "вятър" и след всяко взимане да пробваш - универсала с ръчички и се опитваш да го нахендриш. Може да си подготвиш гумен или пластмасов чук, или подходящо дървено трупче - нагласяш колкото можеш (трябва да тръгне леко да влиза, ама да не иска докрай) и после чукаш с чука/трупчето, гледайки дали влиза. Като го докараш до положение да влиза докрай с леко почукване, това е размера.
          - после пробиваш дупките
          - пробваш при кое от трите положения на универсала спрямо фланеца биенето на корпуса му е най-малко и бележиш универсала и фланеца един спрямо друг. Най-често на фланеца се наковава една нула, срещу нулата на универсала, ако вече има набита. Ако няма - наковаваш и на него една нула.
          - удряш една пробна стружка, нахилваш се до ушите и си отваряш потна биричка.
          Последно редактирано от sparkybg; 01-09-17, 14:40.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Ако искаш ела да ти дам микромер.После ще дойдеш още веднъж да ми го върнеш.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Едва ли ще успее да бръкне на толкова малка периферия с микрометъра . Трябва си читав шублер с клас на точност 0.02 мм .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Аз моя фланец го правих с шублера и "заспа" от първия път,ама колегата спомена микромер и за това предложих.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  И аз си ги правя с 300 мм шублер .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Успях без шублер и микрометри,дори стана една идея по-плътно и влиза не с 3-4 чука а с 20 да кажем и после избиването не стана с дъска ,защото се раздробяваше и трябваше с едно медно плътно ф40 да го избия от универсала.Отне ми около 3,5ч ,като 0,1мм (едно деление на напречния нониус) го взимах с 10 подавания ,престъргвания и проби .Утре ще търся фрезист да го разпробие и да го мятам на струга.....

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0715.jpg
Прегледи:1
Размер:166.2 КБ
ID:5765545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0717.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5765544

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Не е лошо да го поосвободиш.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Страх ме е да не се разхлопа! Пречи ли му нещо?

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Можеш да го охлабиш малко с пилата .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                            Успях без шублер и микрометри
                            Пробвай с измервателни инструменти и всичко ще е наред.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Нямам такъв шублер до 300мм.Моя е до 150 и то не е в добро здраве.Много неща се събраха за купуване ....

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Мога и шублер да ти дам да си свършиш работата.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X