Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комисия Ендуро при БФМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Комисия Ендуро при БФМ

    Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
    В такъв случаи как да процедирам аз?Изваждам си лиценз за Ех крос челиндж и после за Шуменския кръг с еднократен лиценз ли?Застраховката важи ли в такъв случаи или се прави нова за самите дни на състезанието или?

    До март месец има още време, но гледам от сега да си разяснявам някой неща.

    За лицензирането за Ех Крос челиндж да се обръщам към г-н. Христов нали?
    Застраховката ти една и важи за всики лицензи, т.е. правиш си една застраховка и колкото си искаш лицензи !
    Еднократни лицензи до колкото разбрах няма да има тази година, но Кулев ще ти обясни за Ендурото, там не знам...
    Не бързай още с лицензирането...

    Коментар


    • #17
      До: Комисия Ендуро при БФМ

      Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
      Благодаря за изчерпателния отговор! Но пак не ми стана ясно тая застраховка ще важи ли и на разходките които си правим (не обвързани със състезания) различни излизания, подмятания, щуротии или изобщо дали покрива всекидневния живот и неговите опасности, които нямат нищо общо със БФМ и Шампионата по ендуро!
      Надявам се въпроса ми да бъде разбран правилно!

      Другия въпрос който изникна е относно медицинското: Какво точно да бъде?
      За работа, за книжка? Може ли да бъде издадено от личния лекър или трябва в болница по кабинетите очи, нос, гърло и т.н.

      Относно лицензите нямам повече въпроси!
      Застраховката покрива травмите, които са получени по време на състезание ИЛИ ТРЕНИРОВКА по мотоциклетизъм Това НЕ означава само датите от календара със състезания, а всяка тренировка (дори и в гората) .

      В медицинското свидетелство трябва да пише:Физически здрав и ГОДЕН ДА УЧАСТВА В ТРЕНИРОВКИ И СЪСТЕЗАНИЯ ПО МОТОЦИКЛЕТИЗЪМ.
      К. Кулев

      Коментар


      • #18
        До: Комисия Ендуро при БФМ

        Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
        В такъв случаи как да процедирам аз?Изваждам си лиценз за Ех крос челиндж и после за Шуменския кръг с еднократен лиценз ли?Застраховката важи ли в такъв случаи или се прави нова за самите дни на състезанието или?

        До март месец има още време, но гледам от сега да си разяснявам някой неща.

        За лицензирането за Ех Крос челиндж да се обръщам към г-н. Христов нали?
        Тази година няма еднократни лицензи...
        За състезанията от РШЕ и лицензирането мисля, че всичко е ясно.
        За Челинджите нямам никаква представа. КЕ няма нищо общо с тях.
        За какви оферти говори Христов нямам и идея
        К. Кулев

        Коментар


        • #19
          До: Комисия Ендуро при БФМ

          Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
          Застраховката покрива травмите, които са получени по време на състезание ИЛИ ТРЕНИРОВКА по мотоциклетизъм Това НЕ означава само датите от календара със състезания, а всяка тренировка (дори и в гората) ......................................
          Това за гората не е точно така! По някакъв начин трябва да докажеш, че си тренирал(член на клуб,дневници...), а не просто разходка!

          Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
          .............................
          Тъй като клас Хоби не са обвързани с клубове,................
          Това, по новия правилник ли е?!
          Последно редактирано от kocha; 12-01-10, 17:59.
          Eвгени Филчев
          Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

          Коментар


          • #20
            До: Комисия Ендуро при БФМ

            За лицензиране на състезателите в клас Хоби не се изисква договор с клуб. Би трябвало винаги да е било така.
            К. Кулев

            Коментар


            • #21
              До: Комисия Ендуро при БФМ

              Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
              ...
              В медицинското свидетелство трябва да пише:Физически здрав и ГОДЕН ДА УЧАСТВА В ТРЕНИРОВКИ И СЪСТЕЗАНИЯ ПО МОТОЦИКЛЕТИЗЪМ.
              За да пише такива ъъъ... неща в медицинското свидетелство през 2007 г. сина ми мина през амнайси лекаря за преглед и най - накрая казаха, че трябва да даде становище спортен лекар. И всичко това за Шуменския кръг, който му беше първо участие.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                До: Комисия Ендуро при БФМ

                За да се даде на някого документ, който го "провъзгласява" за състезател, трябва да е документирано, че всичките му ъъъ... неща на тоя накой "работят" правилно и той няма да е опасен за себе си и за другите участници като се състезава!
                Друг е въпроса, че тия неща в Бг явно само при вас се взимат на сериозно. Почти навсякъде медицинските ги издават за 2 мин.
                К. Кулев

                Коментар


                • #23
                  До: Комисия Ендуро при БФМ

                  Филчев, за класовете "Хоби" не беше задължителен договор с клуба, както и сега няма да бъде. Договор се прави повече за престиж и за отзиви в медиите, което пак не е маловжно и издига реномето на клуба. Не съм ползвал застраховка, но навярно за злополука застрахователят ще рови за такава документация, за която си споменал по-горе.
                  Отборното класиране се води само за клас "Експерт" и затова при тях договорът с клуба е задължителен.

                  Не знам как ще се отрази липсата на еднократен лиценз, но с тези задължителни застраховки в БФМ процедурата става тромава и навярно ще има желаещи за по един-два кръга, които ще отпаднат от участие по подразбиране.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #24
                    До: Комисия Ендуро при БФМ

                    Това със застраховките е супер тъпо,ФАКТ.Нашия клуб винаги сме правили адекватни застраховки,да не говорим че имаше шанс тази година да са ни спонсорски срещу реклама.Иначе цената на полицата, която дават от БФМ е добра, друг е въпроса че не е работа на федерацията да работи като застрахователен агент.Аз лично ще си направя застраховката там където винаги съм я правил и досега, така че явно се разминавам с лиценза.
                    По въпроса с лицензирането мисля че преди да вземем решение колко състезателя ще лицензираме от MG Racing ,трябва да излезе календара за РШЕ 2010 и тогава може да правим някакви изводи.Все пак не подлежи на съмнение факта че липсата на временни лицензи ще спре не малко хора на местно ниво от участие в РШЕ.
                    offroad фен
                    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                    Коментар


                    • #25
                      До: Комисия Ендуро при БФМ

                      Да се опитаме да бъдем позитивни и да не наблягаме на нещата, които не зависят от нас.
                      БФМ има някои изисквания и дори да са ни малко неудобни, те са за всички. БФМ има своите основания за всяко условие, което въвежда и с мрънкане няма да променим нищо. С мрънкане само се създават интриги и лоши настроения.
                      Да това е форум- мястото всеки да изкаже мнението си. Но...
                      Смятам, че градивните критики са едно, но отрицателните коментари върху условията, които не могат да бъдат променени нещо съвсем различно!
                      Какво искам да кажа.

                      Вие, Жоро, Гълъбине, като хора, които имат имат желание ендурото в Бг да просперира и да се развие, с какво мислите че помагат горните ви констатации?

                      Най-добре за всички е застраховките и лицензите да са безплатни. Няма да е нито тъпо, нито тромаво...Няма как да стане! Условията са такива. Ако сме решили да се занимаваме с Ендуро състезания ги приемаме и мислим позитивно за това, което можем да променим и подобрим!
                      Факт е, че условията изглеждат малко по-неизгодни, но малка компенсация е намалената цена на лиценза- вече е 80лв.
                      К. Кулев

                      Коментар


                      • #26
                        До: Комисия Ендуро при БФМ

                        Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                        Това със застраховките е супер тъпо,ФАКТ.Нашия клуб винаги сме правили адекватни застраховки,да не говорим че имаше шанс тази година да са ни спонсорски срещу реклама.Иначе цената на полицата, която дават от БФМ е добра, друг е въпроса че не е работа на федерацията да работи като застрахователен агент.Аз лично ще си направя застраховката там където винаги съм я правил и досега, така че явно се разминавам с лиценза.
                        По въпроса с лицензирането мисля че преди да вземем решение колко състезателя ще лицензираме от MG Racing ,трябва да излезе календара за РШЕ 2010 и тогава може да правим някакви изводи.Все пак не подлежи на съмнение факта че липсата на временни лицензи ще спре не малко хора на местно ниво от участие в РШЕ.
                        Абсолютно си прав. Ама ще ти кажа защо го правят така. Защото има тарикати, които си я правят представят я и след това я анулират и си вземат парите. И след това недай си Боже да стане нещо сериозно и федерацията била виновна и т.н. Затова те си връзват гащите по този начин. Ако не се лъжа и холандската федерация прави такива застраховки.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Комисия Ендуро при БФМ

                          Извинявам се за спама, но щом за някакви си 20-25лв (колкото струва двудневната застраховка за едно състезание) има хора който се изтарикатяват, то ми е чудно как тези хора дават останалите суми за участието в даден кръг.Не е ли редно при доказани такива нарушения, нарушителите да бъдат наказани по един или друг начин?

                          Един въпрос пак в страни от темата.Кога се очаква да излезе календара за РЕШ 2010?Като гледам другия календар имаше достатъчно свободни дати за да стане така че всяка седмица да има някакво мероприятие в страната без да препокриват (като изключим традиционните мотокросове на който не им знам датите).
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • #28
                            До: Комисия Ендуро при БФМ

                            абе вие почнахте като Бойко Борисов и винетките;кой как и къде да каже Калин и толкова

                            Коментар


                            • #29
                              До: Комисия Ендуро при БФМ

                              Аз пък имам един единствен въпрос към КЕ, колко клуба досега са подали заявки за провеждане на кръг от РШ.???
                              За Шумен знаем, останалите ме интересуват и дали тази година ще има пак в Югозападна България.??
                              Понеже някъде прочетох, че състезанията ще бъдат 6 или 7, а досега не съм чул друг освен Калин за Шумен.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Комисия Ендуро при БФМ

                                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                                Аз пък имам един единствен въпрос към КЕ, колко клуба досега са подали заявки за провеждане на кръг от РШ.???
                                За Шумен знаем, останалите ме интересуват и дали тази година ще има пак в Югозападна България.??
                                Понеже някъде прочетох, че състезанията ще бъдат 6 или 7, а досега не съм чул друг освен Калин за Шумен.
                                Работим по въпроса. За с желание за организиране на кръг са се обадили само от Моторел Добринище, но другата седмица ще организираме среща с всички клубове и ще уточним въпроса. В тази връзка и преди срещата, всеки който има първоначално желание да организира кръг, моля да ми пише или да се обади.

                                Първоначално публикуван от Барни
                                абе вие почнахте като Бойко Борисов и винетките;кой как и къде да каже Калин и толкова
                                Барни, имаш ли някакви конкретни въпроси, оплаквания и препоръки или просто си бълбукаш?
                                К. Кулев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X