Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

    Колеги от известно време се интересувам от Suzuki DR-Z 400 във варианта супермото, така че ако някои има информация или още по-добре има лични наблюдения, ще се радвам да ги чуя
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

  • #2
    До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинака е това?

    Аз имам такав карам го както в гората така и супермото много съм доволен от моторчето.Направил съм му тунинг,защото ми стана малко слабичък-карбуратор кеихин39мм,оторена цяла генрация и биг бор кит+4мм с по-голяма компресия.Имам и други подобрения.Кажи,ако нещо конкретно те интересува,ако си решил да купуваш имам три предложения за дрз-ки.

    Коментар


    • #3
      До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинака е това?

      Честита нова година на всички и благодаря на колегите за мненията. В интерес на истината съм намерил едно такова супермото 2002г. и ще видя дали съдбата ще ми отреди да го вземаИнтересува ме, като цяло, дали е здрав и издръжлив, как стоят нещата с реглажите, ремонтите, частите и прочие...Този който съм харесал е внос от Англия и ако не се продаде, ще ходя да го пробвам след десетина дни.По приндип кубатурата му и к.с. ми пасват, така че не се нуждая от нещо по-хардПрочетох темата за DR-Z в клас ендуро и там има доста добри мнения за този мотор, но по принцип мен ме интересува само супермото варианта, така че очаквам още мнения..........
      SUZUKI DRZ SuperMoto

      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

      Коментар


      • #4
        До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

        Пробвай го хубаво на асфалта дали няма да ти е слаб,покарай го повече да усетиш как дърпа и си прецени.Иначе за тези пари има HUSABERG,VOR и ХУСКВАРНА супермото,които са доста силни и ще има повече емоции с един от тях.

        Коментар


        • #5
          До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

          Колега rrsss, би ли оставил скайп за няколко въпросчета от моя страна
          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
          Mercedes w212 E350 4matic
          Ducati Monster 600
          O888795575

          Коментар


          • #6
            До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

            Много здрав мотор взимай го няма да съжаляваш.Спокойно можеш да тръгнеш с него до морето,аз моя съм го карал доста на извън градско максималната по гпс е около 160км.,така че с 120км си подържаш на всякъде,ако ти стане слаб си вземи един Кеихин и си готов между другото с него харчи с около 2 литра по малко на 100.
            моя skype е ppkmsl

            Коментар


            • #7
              До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

              Дано не ми мине котка път и следващата събота или неделя отивам да го тествам.По принцип сегашния ми мотор е КТМ LC4 600 и ми е добре на сила и мощност, така че си мисля, че и това сузуки ще ми пасне, стига само да е в добро здраве.......Относно това, че за тези пари има Бергове, Вор и Хъскита съм на мнение, че тези три марки са от групата на "екзотичните" и когато се стигне до части и ремонти, тогава работата става по-трудна, като казвам по-трудна, но не и невъзможнаПриемам още мнения и дай боже след седмица да напиша личното си впечатление от този мотор
              SUZUKI DRZ SuperMoto

              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

              Коментар


              • #8
                До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
                .......Относно това, че за тези пари има Бергове, Вор и Хъскита съм на мнение, че тези три марки са от групата на "екзотичните" и когато се стигне до части и ремонти, тогава работата става по-трудна
                За берговете беше така, но вече има абсолютно всичко за тях на нормална цена. В България си има официален представител и частите идват за макс 10 дни. Освен това вече има много места от външни сайтове където може да се поръчва.
                motobattalion

                Коментар


                • #9
                  До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                  А защо смяняш КТМ LC4 600 с по-слаб 400 кубиков мотор?Щом само за супермото ще го караш колкото повече сила по-добре.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                    Като притежател на такъв DRZ400SM -2006 заводско изпълнение(не ендурото със супермото джанти) си дадох мнението няколко поста по горе макар че гледам, че някой модератор го е изтрил. Пак ще кажа това е слаб мотор за асфалта, няма динамика, липсва мощноста. След първата година бях на дилема да го махна. Вярно за джиткане спокойно из града става, но ако искате нещо повече от него трябва да му се смени туй онуй. 40 к.с. не са му достатъчни.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                      Точно това се опитах да кажа в една друга тема(май беше пак нещо за ДРЗ)и върлите собственици на такъв веднага наскачаха върху мен с обяснения как е бил най добрият,как го е бил карал едикой си световен шампион и какви ли не още глупости.А евала на пича от предният пост че го има но си казва искренно мнението за този мотор което е същото като моето - слабичък мотор откъм коне в която и разновидност да е а за супермото си е СЛАБ и точка.Подобренията като карбуратор Кейхин,генерация и филтър оказват голямо влияние с това съм съгласен но защо да не ги направим примерно на един ХР650Р който заводско е 62 коня и тежи колкото тоя ДРЗ.Същият ХР650Р след монтаж на спортни- карбуратор,генерация,филтър и бутало може да извади до към 70-75 конски сили,ако не и повече.Та защо да го правим със слабият ДРЗ след като можем да го направим със същите средства с мощният ХР650Р???????Ако не се лъжа даже имаше готов направен в Мобиле за около 5000лв някъде към 2004година ако не ме лъже паметта.Е има и един напълно обзаведен за супермото но беше над 8 хиляди.Ето един произволен пример долу.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от ceco.g; 03-01-10, 18:21.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                        ДРЗ-та като се пипне става мн силен има много мегдан за тунинг. Има един американец той е тунинговал своя дрз до невероятна мощност и всичко е мерено на дино да е точно.Темата е доста голяма- http://www.thumpertalk.com/forum/sho...highlight=57hp
                        Сравнява с доста мощни мотори на 5стр.
                        Последно редактирано от Chinela; 03-01-10, 20:59.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                          Ще се опитам да обобщя по горе казаното от мен защото май от обстойните обяснения не става ясно какво съм искал да кажа,тоест - 1.Несъм твърдял че ДРЗ400 неможе да стане прилично мощен със силов тунинг,напротив съгласен съм.Моята идея е не да обеждавам аудиторията че ДРЗ400 е слаб и нестава за супермото(защото за ендуро си е добър)а искам да кажа че със същите пари може да се купи мотор който е същите килограми и същата година на производство,но много по силен даже и в заводско състояние а камо ли със силов тунинг,и след това съм дал конкретен пример който според мен е по подходящ за любителско супермото от ДРЗ400 имайки впредвид основният фактор за нас Българите паричките.Мисля не е нужно да почвам да сравнявам двата мотора или да изброявам предимствата на звяра ХР650Р.Поздрави.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                            Ей хубава дискусия се е завъдила тукаБлагодаря на всички за мненията ви, като ще кажа, че аз не сменям LC4 600 за DR-Z 400, а просто искам да си купя по-нов мотор!КТМ-а след преправянето ми излезе златен, така че ще си го карам още дълги годинкиИмаче DR-Z-та е 2002г и съм го спазарил за 3600 лв, като много важното е, че има документи за регистрация, друг е въпроса на място, какво ще видя и като го яхна какво ще усетя............, и мисля че за 3600 лв нямам шанс да си намеря заводско супермото XR 650 или нещо от сортаПо въпроса за частите на Берговете съм проверил в КТМ България и наистина има части, но за моделите след 2005г., а преди тях е тегава работата.
                            До тук добре и се надявам да чуя още мнения!
                            SUZUKI DRZ SuperMoto

                            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                              Колеги малко да съживя темата, ще ви кажа, че днес ходих, видях и пробвах мотораПървоначалното ми мнение е следното:Мотора ми хареса от към вървене и окачване, държеше се доста добре в завоите,дори и на легналите полицаиДвигателя ми позволи да го карам почти на пълна газ, а скоростта, която развива ми пасва на това което искам и търся!С други думи машинката ме устройва и като прибавим добрите отзиви за модела, като цяло, скоро може да се обзаведа и с това СузукиЕдинственото нещо, което за момента ме притеснява е това, че мотора е от Англия и нещо не ми е много ясна работата с регистрациятаРазбира се човека, който го продава ме увери, че всичко е ОК, но все пак ще помоля някой ако има инфо за това, какви документи се изискват за пред КАТ, ще му бъда благодарен
                              SUZUKI DRZ SuperMoto

                              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X