Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

    Здравей,колега,преди около два месеца регистрирах моя ДРЗ,внос от Англия.Значи човека от който го взех ми направи пълномощно на английски,понеже останалите документи бяха на негово име/малкия отрязък и големия талон/За пред кат именно това ми трябваше-малкия и големия талон,пълномощно и документ за киловатите на мотора.С тази бележка видях зор,но накрая от една автокъща едно симпатично момиченце ми свърши работа,като се обади до вносители на СУЗУКИ и по номера на рамата,който тя й продиктува й пратиха факс с необходимите киловати за модела.Съвсем обикновен лист хартия с логото на СУЗУКИ около информацията за мотора,печат и подпис.Така е в нашия Врачански КАТ,но понеже сме в България,съвсем нормално е при вас да има други допълнителни изисквания.Надявам се да съм ти помогнал с информацията,успех
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

    Коментар


    • #17
      До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

      ...застраховката,с която карах цяло лято беше изтекла,английските МОТ и РОАД такса също бяха изтекли,понеже и аз се вълнувах от тоя проблем и познати ми казаха,че англ.документи трябва да са валидни за пред КАТ.При мен така стояха нещата,но пак ти казвам,че пред тия милиционери всичко е персонално,въпрос на късмет.Но освем бележка за киловатите и двата талона не би трябвало да й трябва друго.Дори и мигачи и огледала не искаха
      HUSGVARNA 630 SMR
      PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

      Коментар


      • #18
        До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

        Благодаря за инфото.След дълго ровене в нета и питане тук-там разбрах следното:Човека от който искам да го взема ми каза, че го е купил на търг от Англия и талона ще дойде на негово име.Тогава вариантите били два:Той да ме впише с химикал в големия талон в някаква графа за нов собственик и да ми направи някакъв договор /забравих му името/.А другия вариант, които май повече ми допада е да върне талона, който е на негово име и да ми направи нов талон на мое име.Тогава аз няма да съм задължен веднага да регистрирам мотора, а когато си поискам или ако реша да го продам, след това, ще ми е по-лесно, когато английския талон е на мое име. Дали съм разбрал правилно нещата или не
        SUZUKI DRZ SuperMoto

        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

        Коментар


        • #19
          До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

          оффф.. с този английски внос тука в ПЗ беше голям проблем миналото лято- за един XR - ме връщаха 3 пъти ,
          и накрая се отказах .... и ся си го карам/не го карам/с англ. номер .. но докога ???

          Коментар


          • #20
            До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

            Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
            Благодаря за инфото.След дълго ровене в нета и питане тук-там разбрах следното:Човека от който искам да го взема ми каза, че го е купил на търг от Англия и талона ще дойде на негово име.Тогава вариантите били два:Той да ме впише с химикал в големия талон в някаква графа за нов собственик и да ми направи някакъв договор /забравих му името/.А другия вариант, които май повече ми допада е да върне талона, който е на негово име и да ми направи нов талон на мое име.Тогава аз няма да съм задължен веднага да регистрирам мотора, а когато си поискам или ако реша да го продам, след това, ще ми е по-лесно, когато английския талон е на мое име. Дали съм разбрал правилно нещата или не
            Най добрия вариант регистрира на негово име и после ти го прехвърля.Разход за него но сигорност за теб.
            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

            Коментар


            • #21
              До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

              На този линк дето си дал човека си казва, че такъв тунинг да ДРЗ-та му е излясъл 4000$ , заслужава ли си да дадеш толкова много пари и някой пич със ВР 400 да те направи за смях .

              И според мен е много , ама много слаб мотор . Аз преди имах ДР със супер борд Кит и ФМФ пауар кор 4 , както и карб с ускорителна помпа . Този мотор беше идеален за супер мото . Карал съм го със 120 км/ч и само да му врътна масура се изправяше на задна гума и влизаше в прекъсвач за секунди . Доста по-мощен беше от фабричен такъв , аз така си го взех ама се заинтересувах за колко лева мога да направя обикновен ДР 350 такъв и останах изненадан . Имаше оферти за по 1200 $ целият комплект КИТ, Ауспух и Карб . е имаше и за 2500 $ . Та мисалта ми е по-добре си вземи един ДР 350 за 2000 лева и го пипни за още толкова и ще имаш уникално леко и мощно супермото под леко имам предвид 110кг мокро тегло ДР-а е по-лек от ЮЗ 400 ф
              http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

              Коментар


              • #22
                До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                Въздушно охлаждане за супермото не става, още повече, когато моторчето е по-слабичко и ще му взимаш душата постоянно.
                А ако пък е с big bore забрави. Ще го прегрееш за норматив
                Такъв мотор ще идва за ремонт по-бързо от колкото съвременно 4т 250сс

                За супермото само водно охлаждане.
                Говориме да караш, а не да се возиш като турист с мотора.

                Коментар


                • #23
                  До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                  Той го е тунинговал до макс без да жали пари 60hp на гумата,дал съм пример просто до каква степен може да се тунингова.Май не си погледнал цялата тема да видиш от какви мотори става е по силен-(доста по силни от wr 400)Също не съм съгласен с тебе,че-много , ама много слаб мотор- с малко над 1000лв.ще стане доста приличен със сигурност по-бърз от,който и да е др350.Др350 да по-лек е,ама това е защото е с кик стартера и въздухарка,а дрз-та е с ел. стартер,което е най-добрата екстра!Факт е,че е модела се прави 10г. без промяна говори много,прочел съм доста чуждестраани теми за него и не съм видял лошо нещо само хубаво!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                    Пичовеее за два бона супермото нямааа,има само супермотористи със супер ентусиазъм и мотор който с каквито и карбове и ауспуси да е ще минават покрай него като спрял мотори които са за по 4000лв като ЦРФ450,ЮЗФ450 и други.
                    ДРЗ 400 е слабичък че и с тунинги за сумати пари а пък 350 си е за в гората и нищо повече не може да се иска от него.Тук ще копирам мнението ми написано по напред та дано не спорите повече а да се ориентирате към истински мотор със истинска мощност който повтарям е дори прекалено мощен за множество мотористи даже и в стоковият си вид и по цена и година не отстъпва на ДРЗ400.


                    Точно това се опитах да кажа в една друга тема(май беше пак нещо за ДРЗ)и върлите собственици на такъв веднага наскачаха върху мен с обяснения как е бил най добрият,как го е бил карал едикой си световен шампион и какви ли не още глупости.А евала на пича от предният пост че го има но си казва искренно мнението за този мотор което е същото като моето - слабичък мотор откъм коне в която и разновидност да е а за супермото си е СЛАБ и точка.Подобренията като карбуратор Кейхин,генерация и филтър оказват голямо влияние с това съм съгласен но защо да не ги направим примерно на един ХР650Р който заводско е 62 коня и тежи колкото тоя ДРЗ.Същият ХР650Р след монтаж на спортни- карбуратор,генерация,филтър и бутало може да извади до към 70-75 конски сили,ако не и повече.Та защо да го правим със слабият ДРЗ след като можем да го направим със същите средства с мощният ХР650Р???????Ако не се лъжа даже имаше готов направен в Мобиле за около 5000лв някъде към 2004година ако не ме лъже паметта.Е има и един напълно обзаведен за супермото но беше над 8 хиляди.Ето един произволен пример долу.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                      Амии такова ... абе чудех се ... ДРЗ не е ли dual purpose мотоциклет, а тея ЦРФи, УЗФ и т.н. леко по спортнички?Сузуки би трябвало да имат и такъв модел ... РМЗ са го кръстили.Цецо защо сравняваме круши с пържоли?По цена и по година не отстъпвали на дрз-а, а били по-мощни.А по подръжка май му отстъпват?

                      Много пъти е казвано във форума, че мотора е преходен между старото и новото поколение мотоциклети и като такъв се справя успешно.Има си и почитатели има си и явно "врагове".
                      Иван Маринов
                      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                      ЕНДУРО ВАРНА

                      Коментар


                      • #26
                        До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                        Ааа не съм му враг на мотора а просто искам да кажа че с парите за закупуването му и тунинговането му спокойно може да се купи примерно един ЦРФ който върви колкото тунингован ДРЗ400.А ако пък не му се дават пари за доста честото обслужване на ЦРФ то пак със същите пари може да се купи ХР650Р който върви мнооого повече от ДРЗ400 и то в стоков вид и обслужването му е на същите или по големи интервали.Иначе ДРЗ е симпатичен и евтин за потдръжка мотор и има доста качества.И най вероятно неговата мощност която не е достатъчна за супермото е достатъчна на много хора и затова е доста ползван модел.Има всякакви мотори защото има всякакви мотористи и затова предлагам да не спорим повече защото всеки вижда 40 конски сили по различен начин.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                          Понеже темата е за ДРЗ и ще кажа моето мнение.
                          За мен този модел на Сузуки е най-грозното творение на тази марка.
                          Как толкова години не можаха да изкарат нещо по-ново и по-красиво.
                          Дано новото ендуро да е по-естетически издържано.
                          Последно редактирано от viki terzieva; 15-01-10, 08:46.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                            Чудя се, за жени ли става дума?

                            Последното нещо, което би ме заинтерисувало в един мотоциклет, би било дали е красив... Ако ще говорим за кубатура, мощност и въртящ момент, за предавателни числа и "рязкост" на мотора, за окачване и други съществени неща, то тогава, красотата и секса остават за друга тема...

                            Модел, който не се променя съществено, през годините, говори само и единствено за успех, или ако щете, удачно попадение на производителя.
                            Модел, произвеждан и продаван успешно, близо 10 години, е рядко изключение, което говори недвусмислено за качествата му.

                            Дори не може да има спор, пазарът си казва думата, останалото са празни приказки, най-вече на хора, които не могат да си го позволят.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                              Eвала колега giorgio много точно си направил заключението!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Suzuki DR-Z 400-супермото, що за машинка е това?

                                Колега giorgio,респект към годините ти и опитът ти, но през моя гараж са минали около или всички соц машини, дори в дублирани бройки, а от 1992 насам и около 10 -11 пистови,ендуро,стрийт и др.модели. Позволявал съм си със скромна работническа заплата и най-вече яко бачкане да давам неведнъж суми от порядъка на 8-9,12-13 хил. лева за мотори. За някой сигуно тези пари са нищо, но за мен са изработени до стотинка с труд на "плантацията", което с един бегъл поглед може да се види в Албумът ми в профила. Специално този мотор не бих си го купил дори и да съм милионер. Колкото и успешен да е един модел, десет години без развитие или почти никакво, си е застой. Все пак не се намираме в деветдесетте години, а в новия век, където технологиите се обновяват най-много на две, че дори и всяка година. За красота и секс не говорим тук във форума, защото го правим вкъщи със жените си, не знам ти защо го правиш тук? Така че на мен лично в тази дискусия празни приказки ми се виждат твоите.
                                Последно редактирано от viki terzieva; 15-01-10, 08:50.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X