Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Генератор DKW 1943 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Генератор DKW 1943 г.

    Да ви покажа едно ретро, ама стационарно Немски военен генератор Auto Union DKW, произведен през 1943 година. Двутактово едноцилиндрово двигателче, генератор, отгоре резервоар за бензин с масло... то си е ясно от снимките. Поолющен е, но няма да го въздстановмявам или пребоядисвам, запазено е предостатъчно от оригиналния му вид! От комплекта липсват металните кутийки с инструменти и резервни дреболии, така че ако някъде видите такива, интересуват ме

















    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    До: Генератор DKW 1943 г.

    Само трябва да му сложа по-нормален кабел за свещта /сега е с някакъв модерен и не пасва добре/ и да сменя 4 пръста тръба за бензина. Но дори и така, като се сложи малко бензин, двутактолво масло и повечко манивела, се получава това...



    /поне при мен не се отваря "киното", затова ето го като линк: http://www.youtube.com/watch?v=GuOrS...eature=related /
    Последно редактирано от Теодор МБ; 29-12-09, 12:55.
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #3
      До: Генератор DKW 1943 г.

      Много интересна придобивка.Честито!

      Коментар


      • #4
        До: Генератор DKW 1943 г.

        А ток имаше ли? Нали знаеш, че трябва да го продаваш...
        Сори за спама, ама като ти гледам ника, да не би да имаш и такава картечница?
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: Генератор DKW 1943 г.

          Картечница засега нямам Иначе, да, произведе ток. Мултицетът ми се скапа, така че проверката беше по най-простия начин - 75 ватова най-обикновена стара настолна лампа, светна
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • #6
            До: Генератор DKW 1943 г.

            Не съм съвсем сигурен, но май прилича на "Жълтото куче". Номера на изделието не помня разбира се. Ако не бъркам, си струва да гледаш по военните складове за остатъци от учебните комплекси за ПТУРС и ПЗРК от 70-те - началото на 80-те години.

            Коментар


            • #7
              До: Генератор DKW 1943 г.

              Глей само как го е направил чужденеца.....

              Коментар


              • #8
                До: Генератор DKW 1943 г.

                Първоначално публикуван от mg34 Преглед на мнение
                От комплекта липсват металните кутийки с инструменти и резервни дреболии, така че ако някъде видите такива, интересуват ме
                Ако си от Варна,мога да ти кажа къде можеш да провериш за липсващите инструменти.Човекът има цял склад със Германски военни чудесийки.
                Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                Коментар


                • #9
                  До: Генератор DKW 1943 г.

                  От както излезе темата за тоя генератор,все ме привлича снимката с контакта тип "Шуко",та Немците са го ползвали още преди 70г. и като го гледам си е точно същия,който се ползва в доста Европейски страни.
                  След малка справка в нета и с помоща на Уйкипедия ще постна интересна информация за него/контакта/:

                  Шуко е общоизвестното име на набор домашни контактни гнезда (контакти) и щепсели за ПрТ, които са известни и като „Вид F“ и "CEE 7/4". Щепселите шуко имат два кръгли шипа с диаметър 4,8мм (дължина 19мм, раздалечени на 19мм) за фазата и нулата, както и две контактни пластини в горната и долната им част за земя. Гнездата шуко образуват кухина, в която се поставя щепселът. Щепселите шуко са симетрични ПрТ присъединители. Могат да се сдвояват по два начина, така че фазата и нулата да се свържат към който и да е извод на захранваното устройство. Счита се, че щепселите шуко са много безопасно разработени и осигуряват високо ниво на сигурност при използване с гнезда шуко, но могат да се поставят и в други гнезда, при което степента на безопасност може да намалее.
                  Думата „шуко“ е съкращение от немското понятие „Schutzkontakt“ (буквално: защитен контакт), което указва, че щепселът и гнездото са снабдени със защитни заземителни контакти. Обикновено шуко присъединителите се използват във вериги с 220/230В, 50/60Хц и за токове до 16А.
                  /икг/ Според някои мнения контакта и щепсела тип - Шуко са едни от най-опасните устройства за свързване към електрическата мрежа и тяхното използване в ел.мрежи 220V трябва да бъде забранено със закон, тъй като за защитно заземяване се разчита на две пластинки на контакта - широки 1,5мм, които трябва да осъществят контакт с други две подобни пластинки на щепсела. Практически е доказано че тази връзка не винаги се осъществява и съответно включения уред и хората работещи с него могат да попаднат под напрежение. Сравнени с контактите и щепселите от други стандарти работещи в други държави - например Великобритания, Франция, САЩ и тн. системи тип шуко се използват само за захранване на слаботокови уреди. Идеята за безопастност е че трябва да се разчита на един и същи вид контактна система както за свързването на фазата/L/, нулата/N/, така и на земята/PE/. При контакта тип шуко този принцип е нарушен, дори по-лошо - за свързването на "N" и "L" се използва по-сигурна система от колкото за "РЕ". На по-прост език - нещото което може да убие човек се свързва стабилно , а нещото което трябва да го защити почти не се свързва.
                  Взето от „http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D1%83%D0%BA%D0%BE“.


                  и още относно използването му в Европа:

                  В Европейския съюз са утвърдени за използване щепселите и контактните гнезда от тип Шуко, макар и това да не е универсален стандарт. Много държави, сред които Франция, Белгия, Италия, Дания, Полша, Чехия и Словакия, имат други стандарти за щепсели и контакти. Част от тях обаче са механично съвместими с Шуко, т.е. щепсели Шуко влизат в съответните контакти, и обратно, щепсели от съответната държава влизат в контакти Шуко.

                  Надявам се да Ви е интересно,Колеги !
                  Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                  ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Генератор DKW 1943 г.

                    4х2, благодаря, но за съжаление съм от София. Но пък от време на време пътувам из България, така че живот и здраве като придобия право на ЛС, ще ти пратя едно с молба да ми дадеш координати

                    По принцип тия комплекти могат да се развият доста. Генераторите са били няколко размера /най-големите май бяха на четириколесно ремарке / и към тях има какви ли не джаджи. Конкретно този, може да се допълни с приставка за зареждане на акумулатори и контролни уреди за процеса. Като цяло е много интересна тема за колекция, но не времето, когато разпродаваха армейските запаси, нещо не ми хванаха окото, което си е тактимеска грешка
                    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Генератор DKW 1943 г.

                      Колега,имам същия генератор със зиповете и таблото с бушоните за зареждане на акумулаторите.Продавам го за 750лв.
                      Ако имаш интерес пиши на ЛС.
                      Купувал съм го преди години от армията. Много интересни неща имаше в старите казарми преди години,за жалост всичко старо е на скрап вече...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Генератор DKW 1943 г.

                        Предполагам знаеш че Ауто Юнион е предшественика на Ауди. Това чудо може и на источния фронт да е било
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Генератор DKW 1943 г.

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Предполагам знаеш че Ауто Юнион е предшественика на Ауди. Това чудо може и на источния фронт да е било
                          Само да уточня,че Auto Union не е предшественик на Ауди,защото една от фирмите,които съставляват Auto Union е именно Ауди.Останалите са Wanderer,Horch и DKW.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X