Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

    Здравейте, имам важен за нашия клуб въпрос. Колко ще струва лицензирането на клуба за 2010, за да може да участва в шампионата към БФАС? И колко ще струват лицензите на пилот и навигатор за 2010? В момента си правим бюджета за 2010 и ако е вярно, че лиценза за АСК е двойно увеличен, нека някой го потвърди официално и обясни защо. Чувам, че и за пилот и навигатор също има увеличение.
    Ще съм благодарен за всякаква официална или неофициална инфрмация.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

    Клубната такса е 600 лева
    Таксата за лиценз е завишена от 100 на 120 лв
    Таксата за участие в състезание се увеличава от 200 на 250 лв
    Състезателите от клас "Експерт" трябва да платят 150 лв за издаване на технически паспорт на бегачката

    Коментар


    • #3
      До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
      Клубната такса е 600 лева
      Таксата за лиценз е завишена от 100 на 120 лв
      Таксата за участие в състезание се увеличава от 200 на 250 лв
      Състезателите от клас "Експерт" трябва да платят 150 лв за издаване на технически паспорт на бегачката
      Мерси, Яворе. Аз бях чул, че клубната такса става 1200 лева, но явно не съм разбрал. Но я да питам нещо друго. Ще има 4 кръга от Националния шампионат, нали? Ако за всеки старт се плащат по 250 лева на БФАС, за да караш, това са 1000 лева. Само за да стартираш, за да ти разреши БФАС да караш, така ли е? Отделно ако има и допълнителна такса участие от организатора. Разпитвам, защото миналата година нашите състезатели си покриваха сами всичко, идеята е тази година поне отчасти да вложим Клубни пари в това.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        Мерси, Яворе. Аз бях чул, че клубната такса става 1200 лева, но явно не съм разбрал. Но я да питам нещо друго. Ще има 4 кръга от Националния шампионат, нали? Ако за всеки старт се плащат по 250 лева на БФАС, за да караш, това са 1000 лева. Само за да стартираш, за да ти разреши БФАС да караш, така ли е? Отделно ако има и допълнителна такса участие от организатора. Разпитвам, защото миналата година нашите състезатели си покриваха сами всичко, идеята е тази година поне отчасти да вложим Клубни пари в това.
        Таксата за участие в състезание към БФАС миналата година беше 200лв. организатора няма право да иска повече. Тази година таксата ще е 250лв.

        Коментар


        • #5
          До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          Таксата за участие в състезание към БФАС миналата година беше 200лв. организатора няма право да иска повече. Тази година таксата ще е 250лв.
          Мерси още веднъж, сега ми е по-ясно за някои неща.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
            Клубната такса е 600 лева
            Таксата за лиценз е завишена от 100 на 120 лв
            Таксата за участие в състезание се увеличава от 200 на 250 лв
            Състезателите от клас "Експерт" трябва да платят 150 лв за издаване на технически паспорт на бегачката
            Още 120 лева на човек ( FIA лиценз), ако някои от твоите състезатели искат да карат в чужбина ( ако им дадат разрешение, разбира се )
            Не забравяй и застраховка "Злополука", която трябва да имат състезателите за минимум 10 000 лева

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            ... Ако за всеки старт се плащат по 250 лева на БФАС, за да караш, това са 1000 лева. Само за да стартираш, за да ти разреши БФАС да караш, така ли е? .
            Таксата 250 лева се заплаща на Организатора, а той плаща 700 лева на БФАС за всяко състезание по оффроуд.
            За дисциплината "ТРАЯЛ" таксата е 200 лева към БФАС, като и за там най-вероятно таксата за участниците ще е в рамките на определената от УС на БФАС, т.е. 250 лева !
            Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 29-12-09, 12:28.

            Коментар


            • #7
              До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

              Според мен няма да сложат такса 250 лв за траял, защото никой няма да иде да се състезава. Аз лично като състезател за 10 мин. участие не бих платил 250 лв. Но все пак според мен проблема не е толкова в таксите за участие, колкото в ниските наградни фондове(почти нулеви), но нямам предложение как това да се промени. Обикновено става със спонсори.
              sigpic

              Коментар


              • #8
                До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                Според мен няма да сложат такса 250 лв за траял, защото никой няма да иде да се състезава. Аз лично като състезател за 10 мин. участие не бих платил 250 лв. Но все пак според мен проблема не е толкова в таксите за участие, колкото в ниските наградни фондове(почти нулеви), но нямам предложение как това да се промени. Обикновено става със спонсори.
                Таксата вече е "сложена" дали ще се правят състезания към БФАС е друг въпрос

                Коментар


                • #9
                  До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                  Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                  Според мен няма да сложат такса 250 лв за траял, защото никой няма да иде да се състезава. Аз лично като състезател за 10 мин. участие не бих платил 250 лв. Но все пак според мен проблема не е толкова в таксите за участие, колкото в ниските наградни фондове(почти нулеви), но нямам предложение как това да се промени. Обикновено става със спонсори.



                  Не се шашкай за таксата...Те и без това 90%от возилата няма да покрият изискванията за технически преглед.А по новия правилник за провеждане на Траял има и поне пет различни класа.Така че силно се съмнявам някой луд да направи състезание по тези правила.Добрата новина е че много хора от Експерт ще могат да карат на тези състезания.
                  Честити празници...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                    Колеги аз писах преди седмица , но явно тогава никой не прочете:

                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=80122

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                      Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                      Според мен няма да сложат такса 250 лв за траял, защото никой няма да иде да се състезава.
                      Извинявам се, грешката е моя, за ТРАЯЛ таксата е 80 лева

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                        ... идеята е тази година поне отчасти да вложим Клубни пари...
                        А в такъв случай няма ли да промените името на клуба малко към Мерц...Г
                        --------------------------------------------------------------
                        Ал. Иванов
                        +359888561561

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                          Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                          А в такъв случай няма ли да промените името на клуба малко към Мерц...Г
                          Никакъв шанс, ние, като верни на Нейно Британско величество да се сдружим с нещо швабско.... Шегувам се, но и един сериозен въпрос, сътезател в клас Адвенчър, който иска да гони класиране в този клас и се лицензира, необходимо ли е и Клуба му да плаща 600 лева за лиценз или това е само за Експерта?
                          Извинявам се за купищата въпроси, ето и последния. Няма ли най-накрая някой от отговорните хора за това да сложи някъде тоя прословут нов правилник на БФАС за 2010 година? Или още не сме заслужили? Нали бил приет още на 7 декември. От БФАС още са сърдити явно, та ако те не сложат нищо, ако някой го има, ще бъда много благодарен.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                            Никакъв шанс, ние, като верни на Нейно Британско величество да се сдружим с нещо швабско.... Шегувам се, но и един сериозен въпрос, сътезател в клас Адвенчър, който иска да гони класиране в този клас и се лицензира, необходимо ли е и Клуба му да плаща 600 лева за лиценз или това е само за Експерта?
                            Извинявам се за купищата въпроси, ето и последния. Няма ли най-накрая някой от отговорните хора за това да сложи някъде тоя прословут нов правилник на БФАС за 2010 година? Или още не сме заслужили? Нали бил приет още на 7 декември. От БФАС още са сърдити явно, та ако те не сложат нищо, ако някой го има, ще бъда много благодарен.
                            Вашите желания са закон за нас...нищо, че не сте с правилния автомобил

                            "ГОДИШНО ИЗДАНИЕ 2010" и "ПРАВИЛНИК ОФФРОУД И ТРАЯЛ 2010"


                            П.П.

                            След като състезателя (независимо в кой клас) ще гони точки в годишното класиране, значи трябва да се лицензира и клуба трябва да плати паричките

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лицензиране на Клубове и съзтезатели за 2010 към БФАС?

                              Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                              Според мен няма да сложат такса 250 лв за траял, защото никой няма да иде да се състезава. Аз лично като състезател за 10 мин. участие не бих платил 250 лв. Но все пак според мен проблема не е толкова в таксите за участие, колкото в ниските наградни фондове(почти нулеви), но нямам предложение как това да се промени. Обикновено става със спонсори.
                              Честит празник и на вас почитатели и фенове.За подарък дядо коледа ви подари бфас.Можете с големи шепи да благодарите на маринов за тази работа.През цялата година бяхте много щастливи от факта ,че той е там и може да ви даде компетнтно мнение.Нека сега той да ви обясни как ви прецакаха от бфас и как догодина ще палщата като попове за да ви се получат работите.От друга страна вече яма да има любители ,а всички ще са професионалисти.
                              Последно редактирано от kinex; 29-12-09, 18:10. Причина: цензурирано
                              WWW.FBRALLYRAID.COM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X