Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за предния диференциал и 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за предния диференциал и 4х4

    Здравейте,

    Паджеро 2, 93г, 2.5 TDI Automatic
    Имам следното питане. Нормален ли е шума при включване на 4х4? При мен прогресивно се засилва от както го имам. Наподобява вой на турбо-витлов двигател на самолет, който ускорява . Над 40 км ч става неприятно в кабината. Разговарях с един колега, който е карал П1, но не каза да има такова нещо. Такъв вой съм чувал само от Нива. При вас как е?
    Преди време и усетих някакъв мирис при включвнето на предното предаване, но не го отдадох на това, докато не почне да се усилва шума. Ако има някой разплавен лагер трябва да се сменя, че ще стане някоя по-голяма беля.
    KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

  • #2
    До: Питане за предния диференциал и 4х4

    А масълце в дифа има или няма ?

    Коментар


    • #3
      До: Питане за предния диференциал и 4х4

      А дали до сега е имало масло в дифа? Пак провери! Ако има нещо маслото най- малкото ще е с променен цвят и мирис.
      А най-добре източи маслото и свали капака на дифа - лесно е. Ако има нещо нередно - ще се види.
      Don't hunt IF you can't kill
      първо 0883 после 333 накрая 448

      LZ1BGD

      Коментар


      • #4
        До: Питане за предния диференциал и 4х4

        Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
        А масълце в дифа има или няма ?

        Ами това е че не съм гледал все още. Отначало мислех, че е нормално да има шум, но сега вече разбирам че не е нормално, и директно се залавям.
        KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

        Коментар


        • #5
          До: Питане за предния диференциал и 4х4

          Мисля, че е нормално да има малко повечко шум когато се включи и предния диф, все пак вече се въртят два броя. Ако е много силен шума или се усилва прогресивно тогава вече има проблем.
          Не се хвърляй на големи ремонти още от начало, почни от масло и чак след това отваряй...
          Успех!
          NISSAN PATROL GR

          OFFROAD CLUB 4x4 VRATZA

          Коментар


          • #6
            До: Питане за предния диференциал и 4х4

            Първоначално публикуван от George Takev Преглед на мнение
            Наподобява вой на турбо-витлов двигател на самолет, който ускорява
            Преди време и усетих някакъв мирис при включвнето на предното предаване,
            Този шум ми е много добре познат, обаче по никой начин не мога да го свържа с Паджеро.
            Освен това щом има и мирис?!?

            Може би първо да го качиш на подемник и да локализираш откъде излиза шумът, преди да започнеш да разглобяваш.

            Коментар


            • #7
              До: Питане за предния диференциал и 4х4

              Утре ще си намеря канал и ще сваля поне предпазната ламарина под диференциала, след което ще видя дали има масло в него. Ако се види че няма и е текло, може да се наложи смяна на семеринги и недай боже някой и друг лагер.

              Между другото някой ако има предвид човек който се занимава с тези неща по Паджеро в София, нека каже координати. Проблема е че в тези студове няма условия за самосиндикални операции с неясен край.
              KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

              Коментар


              • #8
                До: Питане за предния диференциал и 4х4

                Първоначално публикуван от George Takev Преглед на мнение
                Между другото някой ако има предвид човек който се занимава с тези неща по Паджеро в София, нека каже координати. Проблема е че в тези студове няма условия за самосиндикални операции с неясен край.
                Колега имам приятел в София който се занимава само с MITSUBISHI,преди работеше в представителсвото на MITSUBISHI а сега си направи собсвен сервиз и работи на нормални цени и само с оригинални части.Ако искаш повече инфо за него кажи и ще ти дам телефон.
                [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за предния диференциал и 4х4

                  Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
                  Колега имам приятел в София който се занимава само с MITSUBISHI,преди работеше в представителсвото на MITSUBISHI а сега си направи собсвен сервиз и работи на нормални цени и само с оригинални части.Ако искаш повече инфо за него кажи и ще ти дам телефон.
                  Разбира се, прати ми координатите на човека на ЛС
                  благодаря ти!
                  KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за предния диференциал и 4х4

                    Първоначално публикуван от George Takev Преглед на мнение
                    ....Между другото някой ако има предвид човек който се занимава с тези неща по Паджеро в София, нека каже координати. Проблема е че в тези студове няма условия за самосиндикални операции с неясен край.
                    Хич и незнам що е то шум в "Паджеро"...ама имам и канал и телефон в подписа, та ако закъсаш ..... имаше нещо свързани с името "Паджеро" и "самозадоволявам се" ...... т.е. звънни и идвай
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за предния диференциал и 4х4

                      Днес установих, че масло в предния диференциал има. И сега е интересно този шум откъде идва. Пък и по-силната миризма при включено предно предаване.
                      KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                      Коментар


                      • #12
                        Колега да не би шумът да идва от раздатката/я масло я друго/?

                        А за миризмата, при включване на 4х4предполагам износен съединител.Дано съм бил полезен, УСПЕХ.
                        Последно редактирано от CarTest™; 29-12-09, 14:37.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за предния диференциал и 4х4

                          Колега сигурен ли си че предни и задни гуми са ти еднакви,и от това може да да се появи този проблем

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за предния диференциал и 4х4

                            Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
                            Колега да не би шумът да идва от раздатката/я масло я друго/?

                            А за миризмата, при включване на 4х4предполагам износен съединител.Дано съм бил полезен, УСПЕХ.
                            Това ще гледаме по ред на номерата. А всъщост аз съм със автоматична скоростна кутия, вътре нямаше ли някакви фрикциони или бъркам?
                            Последно редактирано от George Takev; 29-12-09, 19:09.
                            KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за предния диференциал и 4х4

                              Първоначално публикуван от lybaka2 Преглед на мнение
                              Колега сигурен ли си че предни и задни гуми са ти еднакви,и от това може да да се появи този проблем
                              Да, гумите са еднакви.
                              KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X