Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ буханка (сравнение с УАЗ 469)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ буханка (сравнение с УАЗ 469)

    Преди време си взех бордови УАЗ,защото не разполагах с високопроходим автомобил.Исках 469- ка ама това ми излезе на късмет.Разликата в цените е сериозна и немога да си го обясня.Значи 469- ка под 3000 е трудна работа,а за 3000 е пълен боклук.Бордовата я взех за 2200 и смея да твърдя,че е в отлично здраве,а даже има и газово.По нея смених само накладки,каре кардан,спирачни маркучи и зъбното колело от текстолит на ангренажа и понастоящем е готова за бойни действия.Навих се на УАЗ от мненията тук.Имал съм през 96-та УАЗ 469,който продадох на един кръчмарин за 420 $/още ме е яд/.После съм имал чисто ново АРО-голям боклук,имал съм и виещото казашко Pajero-ЛАДА НИВА,след което карах SAMURAI и ISUZU.Имал сум през годините и две SUBARU-та.Понастоящем карам SUZUKI LIANA и се чудех дали да го върна и да си взема вместо него GRAND VITARA,ама сметнах,че е адски тъпо да се метнеш в автомобил,който уж е всъдеход,а реално сърце няма да ти даде да го изкараш извън пътя.Затова се спрях на ВЛАСТЕЛИНА НА БЕЗПЪТИЕТО-УАЗ.Е би било добре да е 469-ка,но засега ще се задоволя с бордовака.

  • #2
    УАЗ-а си е УАЗ пък било и "Буханка". Има разлика в проходимостта спрямо 469 но пък събира и товари много повече. Виждал съм много добре подготвени такива машини - всичко е въпрос на желание. Поздрави за придобивката и пожелание за достатъчно търпение докато направите от нея това което искате. И не забравяйте - случайни хора УАЗ-и не карат...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Хе, а честито! Първият Головастик)
      Значи и попова лъжичка и главчо Буханка е фургончето.
      Прочее, напоследък има и няколко подготвени Головастика. За състезания де. Там големия проблем е лифтоването, ама на нас все едно не ни трябва. А пък има един с кран отзад, ръчен, ама истински. Сами са си го правили
      Колко струва тая кола сам смятай. Сега на тая база пускат в производство и булдозер, и миячка, и кран-вишка и самосвал. Нещо като тия дето ги имаха в Паркове и градини едно време, ГДР-ските, само че те не вървяха, а това си е джип Все отнякъде ще изпадне КОМ, можеш да си направиш евакуатор с кранче отзад в американски стил, и без въпроси ще изгърбиш от завист сичката публика!)

      Коментар


      • #4
        3303

        Г-н Петров,чест и почитания!Много ми харесва този форум на хора свободомислещи и обичащи независимостта.Вашите отговори и мнения са на високо професионално ниво.Обяснете ми моля,каква е разликата в проходимостта на бордовика и 469-ката.Апропо,искам да ви уведомя,че по образование съм автомобилен инженер,но отварям една голяма скоба,че следя с огромен интерес форума и смятам,че някои мнения/особено вашите/ са на високо ниво.Предварително благодаря!Добре е да контактуваш със знаещи хора,ентусиасти/мераклии/.Знаете ли ако не четях форума,кога щях да си купя УАЗ-точно никога,щото съм го имал.На,ама вие ме убедихте и разбира се не съжалявам!Обаче е по-лесно да имаш JAPAN-ка,наливаш отвреме-навреме масло,гориво- редовно и даваш газ.Едно време се прибирах с ISUZUTO от Пловдив и на Шипка взема да кюфка/накъка се/.Оказа се гарнитутура на главата.Екзотика!Таквоз нещо в магазина НЕМА,или много чакаш.На другият ден ангажименти по Варна.Айде един колесар теглен от Нива дестинанацията Казанлък-Варна,а по пътя голям срам вервайте ми.

        Коментар


        • #5
          За Срефан

          Стефане скоро гледах в необятните руски интернет ресурси една бордова УАЗ-ка с накичен отпред роторен снегорин.Обаче е само експериментална за съжаление.Е те сега можеш да помислиш!Одеве казах,че съм от Варна,няма много сняг ама февруари да знаеш кво беше/кметовете даваха мило и драго/. Айде бе нахвърляй чертежите на цигарената кутия/ТАМ СЕ РАЖДАТ ИДЕИТЕ/и да пристъпваме към реализацията!

          Коментар


          • #6
            имам исузо 2.3 2 пати пука глава изгоря му електронното и сега е с 4ук от 12к ина4е е здраво

            Коментар


            • #7
              Обяснете ми моля,каква е разликата в проходимостта на бордовика и 469-ката
              Разликите в проходимостта на двете машини идват от следните отлики:

              1. По-висок център на тежестта спрямо 469.
              2. По-лошо разпределение на тежестта между преден и заден мост. ( много е натоварен предния мост за сметка на задния) Естествено ако се натовари както е предвидено съотношението се поправя но пък тогава за проходимост съвсем забравяме.
              3. Разлики в конструкцията на рамата. (Но не бива да забравяме, че като възможност за товарене бордовата е несравнима)

              Всички тези различия конструкторите са ги проектирали не случайно, те имат своята функция. Ако вие не смятате да товарите машината колкото може, би могло да се помисли по въпроса за подобряване на офроуд възможностите и за сметка на товароносимостта.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                за коко 11

                Значи с моето ISUZU/то беше 2,6 бензин повече на газ/имах изгоряла гарнитура на главата дни след като го взех.По ходова част нищо ама нищо за година и нещо 70 000км.Единственият проблем беше при смяня на задни накладки ми изчезна ръчната и още нещо-развали ми се долното цилиндърче на съединителя/изплюха гумичките/.Това е за 70 000 км експлоатация/дай Боже всекиму/Виж САМУРАЯ ми нищо не е правил като бели,обаче трябва да имаш гадже стоматоложка,щото пломбите не даянят много.Карай си Исузито и си свиркай!

                Коментар


                • #9
                  за г-н Петров

                  Г-н Петров онзи УАЗ за 3500,за който писахте докъде го докарахте?Аз ви писах за онзи в Сей-Хай,който уж бил на шефа,бил отремонтиран в ТЕРЕМ-Провадия и наистина изглежда много добре.Ако има някой мераклия ей я Варна.Момчета 469-ката ,онази втората употреба в Сей-Хай наистина е много готина.Отварям огромна скоба-НЕ ПОЗНАВАМ НИКОЙ ОТ СЕЙ-ХАЙ,ама наистина никой.

                  Коментар


                  • #10
                    Тая роторна чистачка вече е минала изпитанията в Москва и Петербург, и влиза в производство. Там ги смятат за чистене на дворовете. Проблем който ние нямаме. Нещо като безистените и тесните улички в стария център на София, само че много по-големи, и хм ... Това са хиляди квадратни километри наистина каменна джунгла. Абсолютно и изцяло урбанизирана територия. Ни дръвче, ни тревичка. Москва се строи непрекъснато от 1812 г., едно върху друго и плътно. Питер - от 300 години. Нещо подобно е Мексико, градът де, ама там няма сняг. Други няма. Щото освен видимата, има и всякакви други инфраструктури, на разни нива, и огромни части просто са зарязвани през разни епохи. Или забранени за кой да е. Осигуряването на обитаемост на нещо такова е чудовищен проблем. И щом тамошните комунални служби са го харесали, значи наистина работи)

                    )) Базата на Буханката е даже по-къса от базата на 469, Козела. Там проблема е сравнително дългият заден свес и кинематиката на кормилния механизъм. Затова не ги правят често за състезания. И безопастността, те нямат муцуни, и при челен удар работата е лоша. А па като няма къде да се опънат въженца за отбиване на клоните, и казват че усещането е отвратително.

                    Коментар


                    • #11
                      иване ако си иа ваел за товарно муле всичко е ОК ама не си прави експерименти натоварена да иа караш из кал и сняг СПИРА.Карах такава близо година занимавам се с дарводобив случвало ми се е да и товариа по 3.5 кубика дърава'С леки препядствия се справя ама дълбоката кал я мори.слагаи лебедка ама подвижна.щот и отзат ще ти потрябва.Закакво мислиш да я ползваш
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • #12
                        Стефане,за челните удари и 469-ката с тази голяма инерционна маса и никакви енергопоглъщащи зони си е направо опасна,както може би всички всъдеходи.Не мислиш ли?

                        Коментар


                        • #13
                          за иван иванов

                          имам и самураи 1.3 и моя друса ама малко гори

                          Коментар


                          • #14
                            башта ми имаше уазка 3 деференциала за една година с4упи 2 задни и 1 преден стартера се 4упи саединитея и тои

                            Коментар


                            • #15
                              колега катастрофира с 469-ка е т.е.спря се в едно дърво ама зор го извадихме,а и ударът беше от към водача .и да ти кажа полежа в болницата.и двата крака бяха потрошени,абе опаснички са си
                              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X