Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки на потребителя iassen

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снимки на потребителя iassen

    младост-радост





    Ех тоя спринтер
























    Ето едно решение... Исках църквата и въобще дълбоката част на кадъра да е по-близо и затова съкратих малко пространството


    Ето оригинала

    Само дето изневиделица се появява близначката на една пешеходка.


    И така става, но е като за списание...




    Тук почти стана




    но е малко криво..


    Идеята ми е, че може да снима широка снимка и още една с дълъг обектив и да се съединят в една снимка, така че да се вижда хем общ план хем детайл..
    Последно редактирано от iassen; 02-02-15, 23:04.

    Коментар


    • От: Снимки на потребителя iassen















      Свобода за нудистите!






























      Коментар


      • От: Снимки на потребителя iassen

        Само чух - Дръжте го



        Е тоя нещо беше тормозил продавачките, но не разбрах много








        От ЦУМ надолу става ориент





        Вкусни топли








        ми да, като не може да измажеш...









        Тия птици само се гоня с тях из София.. Днес тамън да ги подгоня с големия хеликоптер и мина една линейка и ги изгони...









        Коментар


        • От: Снимки на потребителя iassen


























          Тази няма нужда от обработка










          ъм.. проблеми с фокуса





          селфи тайм







          Коментар


          • От: Снимки на потребителя iassen
















            Е така най-обичам. Директно вика -Я ме снимай
















            доста по-подготвен и именит колега












            пухкава кофа за болклук





            снимаме а?





            селфи




            Пак ми се снима, ама кога не е ясно...

            Коментар


            • От: Снимки на потребителя iassen

              Супер кадри както винаги!
              п.П.Гледам, че почти всичко снимаш на F2.8...обаче все ми се струвма, чя някои от кадрите си искат по-затворена бленда/респективно по-голям ДОФ/...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Снимки на потребителя iassen

                Всеки път като видя ново мнение в темата, моментално зарязвам всичко друго, за да се откъсна малко от ежедневието с великолепните ти снимки. И всеки път подхождам и с мъничко надежда, че ще успея да се зърна и мене си някъде из навалицата.
                Дано някой ден да ти се удаде да поснимаш из улиците на моята любима Барселона примерно, където подобни кадри изкачат всяка секунда...
                124 -> 164
                T4

                Коментар


                • От: Снимки на потребителя iassen

                  Благодаря! Темата и вниманието към снимките ми са много важни за мен. Радвам се като знам, че има хора, които виждат това, което щракам и най-вече нещата, които са просто за кеф. Започнах да чувствам и някаква отговорност и да се цензурирам леко : ) , но ми е много интересно през къде и до къде ще стигне : )

                  А как ми се ходи някъде извън София да снимам... Барселона Когато бях там нямах още апарат. Дано някой ден да мина пак.

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Супер кадри както винаги!
                  п.П.Гледам, че почти всичко снимаш на F2.8...обаче все ми се струвма, чя някои от кадрите си искат по-затворена бленда/респективно по-голям ДОФ/...
                  Поздрави!
                  Да, така е. Уча се да я ползвам повече...Блендата ми седи винаги на мин. Особено на улицата. Следя слънцето и според него си глася исо-то. Искам да имам макс. скорост, защото появява се нещо и .... се размазва, а и харесвам боке - красиво е и подчертава обекта.. Даже пак ми се струва недостатъчно и затова правих опитите по-нагоре. Последния път , когато исках всичко да ми е на фокус беше тук:




                  Вече имам няколко батерии за общо 30+ мин. полет с големия хеликоптер и само чакам малко да се постопли, за да си правя тестове.

                  Коментар


                  • От: Снимки на потребителя iassen

                    Хаха...при мен пък е обратното...Толкова съм свикнал да снимам повече пейзажи и съответно да търся по-голяма дълбочина на фокуса, че фотоапарата ми е все нагласен на бленди около F8...И когато се наложи да снимам лице, човек или нещо което трябва да изпъкне, а зад него да се омаже забравям да намаля блендата и...всичко става на фокус.../на някои хора може да им се стори странна тъжната емотиконка предвид , че всичко е на фокус..., ама хората , които разбират ще са тъжни в подобни ситуации като мен/
                    Та така...явно всеки робува основно на типа фотография и му е доста трудно да излезе от рамките на навика , когато му се случи да снима нещо по-различно и изискващо различна настройка/говоря основно за импулсивното снимане в дадена ситуация, защото когато снимам семейството си по разни поводи или просто така естествено, че нагласям фотото както си трябва!/.
                    Поздрави и продължавай в същия дух.Намирам много интересни кадри които са носители на много символизъм и поне на мен ми "казват"...много неща, които иначе са сложни да се изразят с думи!
                    Благодаря!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: Снимки на потребителя iassen

                      Поздрави и от мен за хубавите кадри!
                      И аз харесвам стрийт фотография, но май повече гледам чужди кадри... някак се чувствам неловко като насоча апарата и ме видят
                      “Светлината не чака никого. Или си там, или пропускаш. Завинаги.” - Кен Рокуел

                      Коментар


                      • От: Снимки на потребителя iassen

                        Аз пък продавам най-яките фризбита и все си мисля да им направим с теб едно филмче в полет за В-бокса и Ю-тубето. Парка Заимов? Пролетта? Как си?
                        Т5
                        Crossrunner

                        Коментар


                        • От: Снимки на потребителя iassen

                          Благодаря и аз за коментарите.
                          Ще бъде интересно да снимаме фризби Сигурно ще съм свободен напролет.


                          Днес пак имах задачи из града, като една от тях беше да си тествам новата батерия за големия коптер

                          Тази е с дългия обектив отдалече. Аз си меря уж наляво и надясно и все едно щракам си наоколо, но всъщност щракам нея, защото околните също се притесняват ако запукам някой с 10 кадъра в секунда.




                          Този ми е син. С него няма проблеми.














                          Това е с дългия обектив и бая кропнато след това и изглежда, че съм се заврял в него, но е примерно от 15м. А и като е зает да гледа нещо човека...Ако не е много съсредоточен и все пак вдига поглед от време на време, чакам да се върне към действието и съм аз за 3-4 бързи откоса.





                          Зад сергиите на Славейков съм. Те си пишат и въобще не ме виждат. То даже проблема е да хвана поне единия да е вдигнал поглед.





                          Тези си видяха, че ги гледам и ще ги снимам и ако видите другите снимки от тях, щре усетите, че нямат нищо против. Едвам намерих тази да не гледат в мен. Някой път заради това взимам лица от други снимки...



                          Професоре, благодарим ви, че ни отворихте очите!

                          Вучков си видя, че го целя старателно, но той си е свикнал. Тука вече ме видял и заема непринудена поза, която е по-не интересна от тази.





                          От много далече с кроп. Много от по-възрастните въобще не ме виждат на такова разстояние какво правя.




                          Последно редактирано от iassen; 05-02-15, 21:54.

                          Коментар


                          • От: Снимки на потребителя iassen


                            От другата страна на булеварда






                            Летях си с дрона и те минаха под него













































                            Купих си поляризиращ филтър за 12мм. олимпус, затова е лилаво.








                            Тази кола много ме кефи. С тънки гуми, за да си я дрифтиш леко в града




















                            Последно редактирано от iassen; 05-02-15, 21:55.

                            Коментар


                            • От: Снимки на потребителя iassen


                              Тази жена не е сигурна какво снимам. Правя се, че си снимам наоколо- НДК... и между другото щрак, снимката, която ми трябва.





                              От другия тротоар








                              също








                              Вдигам апарата гледам притеснява ли се, реагира ли.. без очила... не реагира...щрак






                              и тука лилавото е поляризацията

                              Ако дойде сега шофьора и каже - ЗАЩО МИ СНИМАШ МЕРДЖАНА
                              мисля да му кажа - Щото е много готин










                              Този го знам от малък










                              Интересува ме точно този с кафтана. Обаче докато го снимам се правя , че ми пречи и той даже гледа да се дръпне.










                              Този мисля, че ме видя и затова ги прави тези физиономии








                              Обиколки по задачи, ама трябва и да се яде. Седнах в едно заведение до прозореца










                              С децата то всички гледат баба му как крещи БОБО! И аз се смея и си снимам То се вижда, че не е с лоши чувства и бабата я снимах, ама тая снимка е по-готина.





                              Снимах уж църквата ама летях и над гетото, защото ми трябва този кадър за новото ми филмче.

                              училището на дъщеря ми






                              Много съм доволен. С новата батерия коптерът лети 20 мин.



                              св. Георги





                              Гешов
                              Последно редактирано от iassen; 05-02-15, 22:03.

                              Коментар


                              • От: Снимки на потребителя iassen

                                Браво!!!

                                Кога ли че те натепат?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X