Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подписите на Ясен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подписите на Ясен

    Ясене, много се кефя на подписите ти, ама за превода на последния не ми се рови из речниците.
    Би ли превел за какво става въпрос, та и ние-знещите по половин бъкел английски да се порадваме малко

    И една молбичка-ако може ползвай такива на български, много хора им се радват, ама някои са лишени от радостта когато "се подписваш" на английски.

    П.П. Оня със салама много ми харесваше
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    До: Подписите на Ясен

    Аз пък се зарадвах че си направил коллекция......

    ПС. Ползвам за подписа един от бисерите му......
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Подписите на Ясен

      Ясене, я кажи къде може човек да види подписите ти, като колекция.
      По идеята на Золтан...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        До: Подписите на Ясен

        Повечето неща са от живия живот и поне половината не са мои. Колекция няма. Като ми хрумне нещо, написвам го в подписа. Възможно е да ги пази Форумът, но едва ли.

        Конкретно това е стихче за числото "квадратен корен от три". Ще се опитам да го преведа след малко.

        Коментар


        • #5
          До: Подписите на Ясен

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Повечето неща са от живия живот и поне половината не са мои. Колекция няма. Като ми хрумне нещо, написвам го в подписа. Възможно е да ги пази Форумът, но едва ли.
          Не се изчервявай толкова...доста хора симпатизираме на подписите ти.
          Хубаво е да се замисли някой за колекция...па и лична да е,важното е да се пазят...Може и с кратко обяснение в колекцията,та да е ясен контекста.
          ПП:Последния и на мен не ми е много ясен.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            До: Подписите на Ясен

            http://www.herecomesthescience.com/2...root-of-three/

            Това е от филм, който не съм гледал и като се замисля, е любовна поезия за начинаещи математици.

            Зная, не са за мен денят и слънцето
            като едно цяло, седем три две едно.
            Такава е моята реалност,
            най-тъжна ирационалност.
            Но изведнъж, изниква пред очите ми
            един друг квадратен корен от три!
            В тих танц на възсъединение,
            взаимно правим умножение
            Връщаме нещо, познато на всички
            обикновеното, простото, цяло число

            Превод на поезия за 10 минути - толкова. Ако бях гледал филма и бях разбрал контекста, можеше и по-добре да стане.

            Коментар


            • #7
              До: Подписите на Ясен

              Баси, не мислех, че може да се съчетаят математика и поезия

              Дойде ми наум, в тази тема да "складираме" подписите, явно ме само на мен ми е интересно.
              Започвам с това което се сещам, други може да допълват.

              "С минимум трици-максимум маймуни."-Написано от NICKSD в една тема за акумулаторите. Той каза, че не е негово творение, ама не съм виждал кой го е казал преди него. Няма значение, говорим за Ясеновите подписи.

              "Само някой да каже, че нямам връзки с подземния свят-вижте ми аватара"
              Става въпрос за тиквата, и как приятелски я е прегърнал Ясен.
              За читатели, които ще прочетата това в някакво бъдеще, и евентуално аватара на Ясен няма да е този с тиквата пояснявам-На снимката Ясен е прегурнал доста любвеобилно една тиква30-40 кг.

              Има и още много, ама нали одъртявам, а не си пия гинкобилобата...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                До: Подписите на Ясен

                Всъщност математиката и поезията обикновено са си съчетани, просто не толкова очевидно. Аз съм просто слаб математик, ...
                И тиквата беше не повече от 10кг... и не беше за подземния свят, а за политиката. Интересното е, че тогава Боко Тиквата още не беше премиер.

                А пък за колекцията - спомням си първите два, с които почна серията:

                "Не се гласи туй, що не пасне"
                и
                "Не се коси туй, що не расне"
                Последно редактирано от Ясен; 28-12-09, 08:48.

                Коментар


                • #9
                  До: Подписите на Ясен

                  Размножаването на модераторите си е тяхна собствена грижа и нямат непосредствена нужда от помощ.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подписите на Ясен

                    Това не е било никога мой подпис. Ето ви и за салама:

                    "Не ми харесват краищата на този салам - прекалено са близо един до друг"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подписите на Ясен

                      Я някой по-отворен да провери дали Форума не помни повече от нас.

                      И аз реших, че Кольо е направил колекция....ама няма Дядо Коледа..
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подписите на Ясен

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Това не е било никога мой подпис.

                        Беше, беше.... И аз го гепих
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подписите на Ясен

                          не, беше в една моя инструкция за употреба на Форума. Както и да е, ето ви още един:

                          "Тя не е главната ми жена. Тя е ВСИЧКИТЕ ми жени"

                          Оригиналът е на Т.Пратчет - героят му Ваймс разговаря с дипломат, който му предлага да му купи жената.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подписите на Ясен

                            Един цитат по Drukman
                            Като се изчисли разхода за придобиване на даденото ниво, за сервизирането и поддръжка и се сравни с неговия практически икономически ефект се стига до извода, че гъзо ти е все отзад.

                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подписите на Ясен

                              От живия живот...
                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Познай защо мразя трактористите - заради един такъв с Нивата извозих 3 тона грозде от редовете до избата. Алкохоликът просто не дойде.
                              Подписа беше:....тази седмица мразя трактористите...(по спомен).
                              Не е голяма мъдрост ама доста време му се чудих...преди да си каже де
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X