Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

    Днес получих нов управляващ модул за ABS от Мото-Пфое и го монтирах. Резултата е, че от 4-те светещи лампи останаха да светят тази за ABS и една червена/ с удивителна / за ръчна спирачка и спирачна течност. Километража заработи нормално/ преди не отчиташе нищо/. Въпросът ми е дали новият модул трябва да се програмира или просто има друг проблем по системата.

  • #2
    виж да не би да е отишъл датчик на колелото.провери спирачна течност(сигурно си го направил вече),контактното капаче на казана за течност(трябват двама за проверка),датчиците на накладките или лоши дискове .
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      Според мен вземи отиди в МП или Дару.Там хората най-добре знаят какво да правят с електрониката пък и спирачките не са шега работа.

      Поздрави
      M.P.

      Коментар


      • #4
        И аз така мисля и някой от следващите дни ще отида до МП.
        Мерси за съвета

        Коментар


        • #5
          Пък после ако можеш и да споделиш какъв е бил проблема цена няма да имаш

          Поздрави
          M.P.

          Коментар


          • #6
            Проблем нямаше, освен неработещите системи. Закарах автомобила в МП и след едноседмичен престой програмираха управляващия модул. Сега всичко изглежда нормално и работи нормално.

            Коментар


            • #7
              Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

              Здравейте.

              ЛР Диско2'99 ТД5

              В събота си изкарах колата от сервиза и веднага имаше първа кал както се казва по поречието на тунджа. всичко си беше ОК, тракшън, абс пробвах и автоматичното спускане.. фул гъзария и много удобно.. както и да е.. направих почти 200 километра всякакво каране.. градско извънградско кал..


              Днес при един по рязък завой ми светна лампата за АБС, тракшън и HDC, изписка 3 пъти което е знак че има проблем в АБС системата.
              След като загася колата и я запаля.. педала си изчатква 2 пъти по време на тестовете, след което лампата на АБС остава да свети от порядъка на 10-тина секунди и изгасва.. всичко работи нормално.. но започна все почесто да светват описаните по горе лампи и алармиращия сигнал. АБС започна да се включва безпричинно дори при леко чукване на спирачката на нормален асфалт при скорост с 5-10 километра.

              В документацията пише че трябва да се обърна към най близкия ЛР дилър за допълнителни инструкции..

              Приемам идеи всякакви за решаването на проблема.

              П.С. след 1-та кал колата беше старателно измита в неделя имаше 2-ра кал, но не съм я мил. в документацията пише че датчиците на АБС са занитени към главината на колата и не се свалят! не изключвам замърсяване на датчиците.
              Последно редактирано от SG; 11-02-08, 21:21. Причина: Допълнение в заглавието
              LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
              LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
              [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                Уфф колега айде почна се ... извинявам се но аз за това не ги харесвам всички тези системи много са хубави ама... в кал..
                [SIGPIC][/SIGPIC]Нека да не бъркаме "хубавите" пътища в България със самолетни писти. Колеги карайте бавно нека се виждаме по-често.:cool::D

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                  Вероятно съм далеч от истината, но провери ли си накладките? Ако са с датчик за износване ще ти светва АБС-а.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                    Моето го набучих два пъти в кал и двата пъти му светна ABS,TC и една наклонена количка с удивителна отзад.Двата пъти си гасих лампичките в мото пфое.Сега в калта набучвам една нива,а по пътя с лимузина.И двата пъти не беше от кал м/у гривната и датчиците.Някакви си грешки там.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                      Случва ли ми се подобни симптоми, макар и не на същата кола. Диагностиката минава, лампата загасва и понякога след по-рязка маневра(рязко спиране, рязко подаване на газ, неравност на скорост и т.н.), лампата светваше. Въпреки светенето всичко си работи нормално. След гасене и палене пак загасваше.

                      Проблема се оказа комбинация от леко разхлабен кабел за датчиците и почти свършил тампон на двигателя. При резки маневри двигателя е играел леко и е прекъсвал кабела, от там се регистрира грешка и лампата светва до следващата диагностика при палене, която решава, че всичко е наред. Виж дали не е нещо подобно с леко прекъсване на някой кабел, защото при някаква трайна повреда (износени накладки, повреден датчик, напластена кал и т.н.) не би трябвало да изгасва след гасене и палене, както и да работи докато свети.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                        Датчиците се свалят, ама избягвай. Друг е въпроса, че май се продаваха заено с главината. Ако по гривната се натрупа кал, датчика отчита грешно.
                        Освен това сигнал за скоростта се взима от преден десен датчик. Почисти им куплунзите, след като измиеш калта.
                        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                          Благодаря за идеите.

                          Днес се борих с други проблеми... ще раждам. изтекаха ми водите

                          Направи ми впечатление, че като загреят накладките и се появява по рядко проблема. Дисковете се оказаха доста износени, а накладките имат 4-5 милиметра феродо. Мисля да започна от тях. Днес си поръчах мастър кард за да мога да си поръчам разни неща от паддок или феймъс фоур.

                          Ще Ви държа в течение. Благодаря за помощта!!!
                          LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                          LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                          [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                            проблема ти е следния- лагера на предна главина е капсолован, при износване се отделят стружки, лъжат датчика на АБС и за това светват лампичките!
                            Само със смяна на сензор не се решава, иначе само сензор се продава и сменя...около 90 лева!!! е през и бей, не се лъжи от мото пфое да пазаруваш части/работил съм точно там и вупреки това купувам от енбей/
                            Сменя се цяла главина комплект със сензора - струва 175 паунда с доставка!!
                            при мене се реши проблема, а иначе то е типино за всички Дискавъри2- и в сервизния бюлетин си пише смяна главина!!!/кактое типичен теча от шибидаха- сменя се само гумата която е 30-40 лева пак от ибей и заспива1!!/
                            Disco II td5
                            2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                            planed: air locker, rear D44bumper

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                              Благодаря за изчерпателния отговор.

                              Ще го направя, но малко по-нататък. Сега се каня да си направя 1-то обслужване, но си чакам частите.
                              LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                              LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                              [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X