Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

    Нищо особено. В тестера си има процедура - като се стартира ти казва кога какво да правиш, но пак си трябват двама души - един на педала и един на пробките. Тестера казва коя пробка да се отвори и като натиснеш педала, активира само съответния канал на абс-а, за да изгони въдуха от съответното трасе.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

      Искаш да кажеш , че без такъв тестер не мога да си обезвъздуша спирачките ли ?Имам предвид без да съм сменял нищо по системата . По класическия начин с двама души, маркуче и буркан спирачна течност ?
      Ако да , за какъв тестер говориш - от тези, дето четат и трият грешки ли ? И без да е точното място - има ли евтино такова, дето е пробвано и върши работа ? Макар че по спомени в други теми се обсъждаха само четирицифрени такива.
      Последно редактирано от ивайло; 06-09-13, 18:53.

      Коментар


      • От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

        Смених сп. маркучи , накладки и дискове . Обезвъздуших по стандарния начин , няма никакви проблеми .

        Коментар


        • От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
          Искаш да кажеш , че без такъв тестер не мога да си обезвъздуша спирачките ли ?
          Не разбира се . Но става много по-бързо. Тестерът е задължителен САМО ако е свалян модулатора на abs-а, щот' него по стандартния начин не можеш да го обезвъздушиш наистина. А самия тестер може да е всякакъв - могат го и разните наноком-и и роваком-и и ястребови очи, дето са само за ровъри, но може и с тези, които ги има по масовите сервизи (с тях е малко сложно, понеже повечето говорят на несвързан български и понякога инструкциите идват след като изпълнението вече е започнало, ама все пак става).
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

            Ползвам темата, диагностика на ТД5 къде?
            Един съсед си е купил, сменял е задни накладки, разкачал, закачал, давал на контакт( може би за радиото), на финала гмъц АБС, тракшъ, и още нещо му светеше, а аз "ДискоТД5" не съм пипАл от незнам кога, отделно и не го познавам, нямам и "читалка", та помагайте........
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              АБС, тракшъ, и още нещо му светеше,
              Tres amigos им викат на тия "трима приятели" из ровърските форуми и отърване от тях няма Имам приятел с такова, ходи на диагностика в "Дару кар"...
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Tres amigos им викат на тия "трима приятели" из ровърските форуми и отърване от тях няма Имам приятел с такова, ходи на диагностика в "Дару кар"...
                Що па да нема отърване? Има, при това варианти за всеки джоб, дет се вика. Между другото блока на АБС-а е идентичен с Хамър (не помня 1 или 2) и лекарствата също са взаимствани от там.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                  Aко преди смяната не е светело нищо, а по време на смяната е '' закачал-разкачал-включвал" , не е ли възможно тогава да е записало грешка, която да угасне сама след няколко цикъла ?

                  Коментар


                  • От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                    Aко преди смяната не е светело нищо, а по време на смяната е '' закачал-разкачал-включвал" , не е ли възможно тогава да е записало грешка, която да угасне сама след няколко цикъла ?
                    Не гасне сама, ако не угасне с първото рестартиране на колата... което е тъпо, ама е така. Може и да не е активна вече, ама работата на системата се възстановява само с тестера.

                    п.п. Реално, колкото и да е странно, може да е записала грешка точно заради новите накладки, ако са свирели повече. Мойта спря да ги пише, като и сложих нови дискове отзад и спря да цвили.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      .... само с тестера.
                      Пфу, вчера играх в ибея за един Hawkeye Pro, но след 600 паунда се отказах. Все повече се замислям за един, може би от по-евтините, дето са само за един модел.

                      Коментар


                      • От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        къде ...
                        Качи се на тая талига и ела, тамън да се видим.

                        Коментар


                        • От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                          Пфу, вчера играх в ибея за един Hawkeye Pro, но след 600 паунда се отказах. Все повече се замислям за един, може би от по-евтините, дето са само за един модел.
                          И тогава ще е далеч под 600 паунда - единственото ограничение е в тва, че само ТД5 мотори ще чете
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                            Да, знам го...
                            Ама дали ще чете И Дефендер с ТД5, май не ?

                            Коментар


                            • От: Нужда от диагностика на Автоматична Скоростна Кутия Land Rover Discovey 2

                              Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                              Да, знам го...
                              Ама дали ще чете И Дефендер с ТД5, май не ?
                              Най-малкото ще чете всичко по дефи без ДВГ. А и еднаж като го вземеш - за 50 евро ще си купиш всеки един различен ДВГ!
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                                Здравейте , аз съм младши собственик на ТД5 и прочетох всички постове с проблемите по светещите лампи по "диско-теката " ,та имам един въпрос .Ако някой знае да помогне . И при мен свети ,но 1 друга лмпа ! На системата за странична стабилност или контрол./не знам какво е и съкращението ?/Преди 10-на дни се наложи да сменя спукан маркуч към задния хидр. цилиндър ислед това наляхме масло в "второто "казанче и лампата на таблото с / автомобила с двете срелкички на стани/ светеше в жълто след запалване !На следващия ден долях още и изгасна към края на деня чак. 10-тина дена всичко бе ок , оно в 1 на студена сутрин светна и от тогава свети в жълто .По някога когато запаля изгасва за различно време и джипката се " клати "като патка докато карам ,минута две .След това сетва и и спира да се клати .Питах в МФ тук , нямат софтуер за диагностика! А днес светна и в червено и с звуков сигнал ,който след изгасване и палене се върна предишното състояние !!! Аз си мисля че системата не се е обезвъдушила или поне се опитва ! ,но определено има и нещо с електр. управление .Ако някой има няква идея да сподели .
                                п . п. А също така какво масло се ползва ?..не се засягам от всякякви коментари .
                                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X