Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подводен риболов и гмуркане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подводен риболов и гмуркане

    Че то в целия Тасос май има-няма двама полицаи, и то те се виждат само когато акостират фериботите.

    Коментар


    • От: Подводен риболов и гмуркане

      Брейййй, Гърция била е опасно място за гмуркане заради акулите, води в класация за загиналите от акулите в Средиземноморието. Обаче сега се сещам, миналата година видях туна във водите северно от Тасос, и когато казах за нея на местните приятели рибари, те са ми казали че туна винаги плува в компанията на акули. не знам, дали това е вярно, но на тях, на гърците, би трябвало да се вярва, все пък те са ненадминати в морето.

      Коментар


      • От: Подводен риболов и гмуркане

        Да, и последната атака е от 1969-та

        Коментар


        • От: Подводен риболов и гмуркане

          В Егейско си има акули, но много малко от тях са от опасните... Доколкото помня, преди година-две бяха хванали в Хърватска (Адриетическо) голяма бяла, но това е супер рядкост за нашия регион и говори добре за състоянието на морето в общи линии...
          Иначе от по-малките видове си ги има повече. Брат ми и един приятел са виждали в района на Бодрум. Не помня дали успяхме да я идентифицираме, но беше на едно и също място (в различни години) и двата пъти беше около 3 метра дълга. Интересното е, че в района където я видяха (а приятеля ми дори я има снимана на клипче с камерата на харпуна) живее един от малкото останали тюлени в региона. Много любопитен (и едър) мъжкар, който често изкарва "ангелите" на гмуркачите Не е изключено заради него да идват... В същия район съм виждал и туна веднъж, но не знам дали има някаква връзка с наличието на акули... Също там имаме хванати (аз и един друг приятел) две големи лихии (Lichia Amia). Моята беше почти 30 кг. Явно е рибно място, където се събират от всички видове хищници, от най-малките до най-големите. Като цяло ако има акули значи цялата еко система функционира добре за да може да "изхранва" едри хищници. Така че колкото повече акули, толкова по-добре е морето

          Коментар


          • От: Подводен риболов и гмуркане

            Здравейте,

            Някой запознат ли е с харпунджийството в Испания?

            Изисква ло се лиценз или билет?

            Разрешен и забранен сезон?

            В момента съм в страната на баските и се влюбих в този регион, готини хора, уникална природа, океана е страхотен а риба, мале колко риба има, не е истина, бистра топла вода и много риба

            За тази година ми свърши почивката а бях дошъл без екипировка и не намерих ни един магазин да си купя поне харпун, но за догодина живот и здраве, искаме да дойдем поне за 2-3 седмици, страхотно е.

            Предварително благодаря,
            Жоро
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X