Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Grand Cherokee TSI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Grand Cherokee TSI

    Колеги днес изведнъж Джипа почна да ми прави номера.Автомата мина на втора скорост и си стои все така.Не съм го зорил.Проверих маслото на скоростната кутия както е запален и показва че е ОК.От какво може да е според вас

  • #2
    До: Проблем с Grand Cherokee TSI

    Здравеи колега,аз имах същия проблем но при мен беше останал на 3 скорост.Отидох на диагностика в Б.С. и се оказа селеноиди на скорустна кутия за 3и4 скорост

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Grand Cherokee TSI

      И колко ти излезе ремонта ако не е таина

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Grand Cherokee TSI

        Показва ми този код-Код 27 ** - Одна из форсунок не отвечает на управляющий сигнал.Някои да знае какво е това

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Grand Cherokee TSI

          "Един от инжекторите не отговаря на управляващия сигнал". Буквално преведено. Какво значи не знам.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Grand Cherokee TSI

            Аз минах през този проблем, хронологията му е тук:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71872

            Иначе на кратко: прецакали се бяха соленоидите, скоростната кутия минава в "Авариен режим" и може да се кара само на 2-ра скорост.
            Решението ми беше в балканстар, там смениха соленоидите и проблема се оправи.
            Общо взето, излезе ми 550 лева и две седмици чакане, че единя от соленоидите го нямаха на склад.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Grand Cherokee TSI

              Колегата ти е отговорил точно селеноиди,масло на ск,гарнитура ми струваше 520 лева със труда и 10 чакане.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с Grand Cherokee TSI

                Тези сoленоиди да не са двата датчика на скоростната кутия?
                Последно редактирано от JORO-pz; 24-12-09, 23:01.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с Grand Cherokee TSI

                  Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
                  Тези селеноиди да не са двата датчика на скоростната кутия?
                  Наричат се сОленоиди-да не се изложиш някъде.
                  Не са датчици,а са клапани.Електрохидравлични клапани.Задействат се с ток и пропускат масло под налягане към определени изпълнителни елементи(съответните бутала за задействане на лентови спирачки и многодискови съединители) за включвне на определена предавка.
                  Ако става въпрос за по-стара колица,т.е да не е в гаранция,мини и през "Джемини 4".Може да е и по-евтино ако кажат че могат да го оправят(а сигурно могат),но ще си прецениш.Зависи и дали кутията трябва да се сваля или не.В тоя случай най-вероятно минава без демонтаж.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с Grand Cherokee TSI

                    Одеве ги гледах тези неща.На единия буксата бе не много читава и е оклепана с масло.Надявам се да е от нея

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с Grand Cherokee TSI

                      Дайте някой добър майстор на автоматици в Пловдив

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с Grand Cherokee TSI

                        Понеже джипа беше мой до понеделник, та се включа и аз...... Вървя до последно, поне при мен Жоре, наистина съжалявам, че ти направих такъв "подарък" баш на Коледа

                        Момчета, който има телефона на Зарко Каишина, да го постне тук, мисля че е правилния човек, дето ще помогне на Георги..... Аз нещо не мога да го открия, а и не виждам СИМ-картата, в която би трябвало да е записан......
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с Grand Cherokee TSI

                          Не се притеснявай приятелю.Случват се такива неща.Нека ние да сме живи и здрави.Беля с пари не е беля.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с Grand Cherokee TSI

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            Понеже джипа беше мой до понеделник, та се включа и аз...... Вървя до последно, поне при мен Жоре, наистина съжалявам, че ти направих такъв "подарък" баш на Коледа

                            Момчета, който има телефона на Зарко Каишина, да го постне тук, мисля че е правилния човек, дето ще помогне на Георги..... Аз нещо не мога да го открия, а и не виждам СИМ-картата, в която би трябвало да е записан......
                            И после в автоматика ще има две шепи пясък.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с Grand Cherokee TSI

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              И после в автоматика ще има две шепи пясък.
                              Нема страшно човека вече си търси кутия,успоредно с търсенето на майстор.Ето тук.
                              И според Закона на Мърфи,кое ли ще намери първо?!
                              В най-лошия случай ще си има и резервна скоростна кутия....
                              Все пак е по-добре някой да го ориентира за ремонт,преди да е купил кутия...
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X