Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"X-Cross Challenge Cup 2010"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

    Състезанието беше много кално и интересно

    Ето малко снимки и от мен:

    Нови технологии при участниците - СПОТ монтиран на мотор със специално закрепване със свински опашки





    Малко преди старта - трескаво подреждане на състезателите



    След измиване на машините следва и баня за наградените




    Единствените състезатели, които не се възползваха от душ с шампанско - Йоцов и Коларов



    Тодор - както винаги с голям апарат и в добро настроение:




    И цялата група:

    Кръвна група 0+

    Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

    Коментар


    • #77
      До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

      Понеже вчера на полигона чух а сега и прочетох мнения на състезатели, че липсата на маркери в трасето се дължи на некоректни участници които са били по бързи и са свалили маркерете за да затруднят другите, ще представя моята гледна точка.
      В петък късно след обяд с Тодор преминахме част от трасето, там където той беше контрола и се разделят трасетата на профитата и по лекото до полигона. Маркери бяха поставени на всяко възлово място, бяха поставени и 3 червени точки които показват правилната посока. Събота сутринта когато тръгнах към мястото на контролата забелязах, че на места където вечерта бяха поставени маркери тях ги нямаше, огледах наоколо за да ги потърся защото си помислих, че може вятър да ги е свалил, но на едно място забелязах, че маркера не само, че не е там където беше поставен вечерта ами беше накъсан на по малки парчета и навързан в грешна посока, тогава вече ми стана ясно, че в трасето имаме "добронамерени" помагачи. Върху калния път нямаше следи нито от мотор, атв или джип тогава Лазар забеляза човишки стъпки, бяха на най малко двама, продължихме по нататък като на няколко места подновихме маркерите с жълти (защото само жълта лента имахме). Така, че може на места да е липсвала маркировка но не ми се вярва да е от ръката на състезател. Много съжелявам за тези които заради липса на маркери са се затруднили, загубили посока и заради това са били..........прецакани но не и от организатора. Може би и грешката на №28 Калин да е дошла поради такава причина, аз лично съжалявам за него защото той караше много сърцато.

      П.П. Генчев прави ти чест това което направи първия ден-РЕСПЕКТ явно Христов те е преценил много добре и ти е поверил толкова отговорна задача
      Последно редактирано от OSLAR (ЦВЕТАН ПЕТРОВ); 19-04-10, 12:22.
      Цветан Петров
      "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
      0888865583

      Коментар


      • #78
        До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
        Аз ще разгледам случката под друг ъгъл и се надявам да ме разбереш правилно !
        Това, че пропуснахме да вдигнем табела "LAST LAP" си е наша грешка и тя си има причина, но това нямаше да реши проблема на състезателя и ти обясних защо !
        Малкия Губреков се представи отлично и показа по-мъжко каране и от много от мъжете, въпреки, че му е второ състезание
        В спорта обаче има и ситуации в които само карането не те прави първи...
        Абсолютно идентична е ситуацията с Емил Комаровски, който след като спечели първия ден на втория му се счупи машината и загуби първото място...но той не дойде да иска да му дадем точки, щото е бил първи
        В тази ситуация родителите трябваше да бъдат по-зрели и да са обяснят, че в спорта има и победи и загуби и че за да станеш добър пилот, първо трябва да се научиш да губиш
        Този начин на поведение не дава добър пример за състезателя и ще заприлича на един друг състезател от В.Търново, на който всички и всичко са му виновни когато не спечели състезание...и му адвокатства баща му
        И в заключение да кажа, че много състезания се случват грешки, даже и на европейски и световни, по вина или без вина на Организатора, но решенията на съдейската комисия са по регламента и са окончателни
        Спирам темата до тук, защото повечето неща ги обясних и на живо и се надявам Кольо Губерков да стане един класен пилот с голямо бъдеще с възможностите, които показа и за което ще се радваме всички
        Г-н Христов очаквам от Вас да организирате състезание 'МАМА ТАТКО АЗ И РОДАТА ' за да не се налага всеки път да давате обяснения на неудовлетворени от класирането фенове на които препоръчвам преди да отиват на състезания да четат регламентите и да не търсят само косурите в организаторите
        Последно редактирано от TROMBA; 19-04-10, 12:31.

        Коментар


        • #79
          До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

          Искам да кажа още един път едно голямо БЛАГОДАРЯ на Светослав Генчев за неимоверните усилия,положил в събота,за да може синът ми Венци да завърши успешно.
          Радвам се,че всички състезатели успяха да стигнат финала живи и здрави.

          Доста бутане падне в дерето при прибирането към полигона.Този път нямаше никой от оргнизацията да следи за положението там.Имаше случай на обръщане по таван с едно от Ботевградските момчета,мисля,с KFX 700, и ако не бях там не знам каква щеше да е развръзката.
          Благодаря на всички помогнали за осъщестяването на това състезание!
          Kawasaki KX250F

          Коментар


          • #80
            До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

            Бих искал да благодаря от името на АМК Ботевград на всички, без които състезанието нямаше да бъде толкова забавно с прекрасни спомени Като цяло на всички ни хареса трасето и организацията, въпреки че през първият ден много от нас не успяха да финишират поради липсата на маркировка или преместването не ленти в най различни посоки,което доведе до изгубвания в трасето. Важното е, че като за първо състезание сме много доволни от представянето си и опитът,който събрахме ще ни бъде от полза в следващите кръгове. С нетърпение чакаме следващият кръг на Х-Крос 2010.
            [SIZE=5][I][FONT=Palatino Linotype][B]Botevgrad Racing Team-[SIZE=1]some call it a hobby... we call it a way of life....[/SIZE][/B][/FONT][/I][/SIZE]

            Коментар


            • #81
              До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

              Неделя

              АТВ Expert & Adventure





              Kawasaki KX250F

              Коментар


              • #82
                До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                Първоначално публикуван от TROMBA Преглед на мнение
                Г-н Христов очаквам от Вас да организирате състезание 'МАМА ТАТКО АЗ И РОДАТА ' за да не се налага всеки път да давате обяснения на неудовлетворени от класирането фенове на които препоръчвам преди да отиват на състезания да четат регламентите и да не търсят само косурите в организаторите
                От къде на къде някакви тромби си позволяват да коментират неща,без да са били на състезанието и нямат никаква представа за какво става дума.И вашето семейство не прави разлика-майка тромба,татко тромба и малката тромба,заедно на състезание...

                Коментар


                • #83
                  До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                  Няколко снимки на клас junior от неделя. За съжаление не разполагам с повече, тъй като Генчев младши, се покрижи да няма свидетели на падането му и ми засипа обектива с кал !!!









                  Сесията приключи тук ...



                  И преди да започна да пускам купонджийската серия на ATV-тата от дерето, няколко снимки на мотористите.













                  Семко Семков ни изненада всички с новото си амплоа на моторист, но аз все още съм на мнение, че това не е неговото превозно средство !



                  Последно редактирано от МАРИЕЛА ХРИСТОВА; 19-04-10, 14:37.

                  Коментар


                  • #84
                    До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                    Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                    Искам само да ми бъде отговорено на един въпрос, ако може !
                    Защо не беше обявено класиране Overall при мотоциклетите ? Нали то ще послужи за в бъдеще като основание за Голямата награда ?!
                    ..........
                    От мен, поздравления за екипа на Тодор !
                    Колкото повече ендуро, толкова по-добре !
                    Веднга изтипосвам Overall-a, даже с всички в кюпа, които имат завършен първи или втори ден

                    Коментар


                    • #85
                      До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      Веднга изтипосвам Overall-a, даже с всички в кюпа, които имат завършен първи или втори ден
                      Ако може малко повече разяснения за Overall-a, не са ми ясни "R"-овете и изобщо как се сглобява конкретното място в Overall-a, защото различните класове са карали по различни трасета.

                      а също и да си повторя молбата:

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      ... да постнете старта от неделя "лап бай лап".
                      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 19-04-10, 17:10.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #86
                        До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Ако може малко повече разяснения за Overall-a, не са ми ясни "R"-овете и изобщо как се сглобява конкретното място в Overall-a, защото различните класове са карали по различни трасета.
                        а също и да си повторя молбата
                        Този Overall е чисто информативен !
                        За класирането на отделните класове (в случая МОТО и ATV) се вземат времената от двата дена и се сборуват.
                        За МОТО трасетата са еднакви за различните класове (до 250 и над 250) и затова имат Overall.
                        R1 - брой на обиколките и резултати за МОТО 2 ден
                        R2 - брой на обиколките и резултати за ATV и МОТО 1 ден
                        R3 - брой на обиколките и резултати за ATV 2 ден

                        Lap By Lap по-късно ще пусне Дънди !

                        Коментар


                        • #87
                          До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                          Специално за двете бойни мацки с ATV от мен една фотосесия
                          МарТина имаше малшанс през втория ден, след като през първия се движеше перфектно, но забрави да откачи АТВ-то на Генчев J. и си го носеше на колан няколко километра
                          В резултат на това машината загря и влезе в авариен режим и тя не успя да завърши втория ден...





                          Зорница направи страхотен дебют с новата си лагерна количка спечелвайки убедително първия ден





                          Преди седмица на състезанието в Троян машината й остана без ток и сега Зори следеше за всякакви излишни консуматори
                          По време на затворения кръг постоянно наблюдаваше дали не е включен предния фар








                          Зори направи голям фурор сред публиката когато премина през стръмното изкачване...
                          След нея само Карабекиров с Ренегада мина от там и то на косъм от задното салто





                          Изненадващо за КТМ този път успя да финишира и Трите Пера й завидя благородно, че то само Генчев и Зорница отсрамиха марката

                          Коментар


                          • #88
                            До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                            Жоро за нас въпроса беше приключен, но искам да кажа нещо. Ние нямаме претенции към трасето то беше прекрасно ,калта ни е любима.Всички бяхме добре подготвени :нови мотори ,нови гуми и като казваме , че не ни интересува класиране в този формат не означава че сме дошли да спим по трасето .Тези който ни познават знаят това.Маркировката беше перфектна както показваш само дето липсваше на три места и то възлови .По трасето имаше няколко моториста които не бяха от съдиите и вървяха с GPS .Те не бяха троянци а хора които бяха в парка със състезателите.А да си говорим за възраста на състезатилите ,поне ти знаеш че можеш да победиш и много по млади от теб. Вместо да се чудите защо няма трети спрете порочната практика с махането на маркери която е традиция.В противен случаи в следващите кръгове също няма да има трети. Не го приемаи лично.Не се познаваме лично но имаш моето уважение.

                            Коментар


                            • #89
                              До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                              Ами в Троян има винаги нещо което по другите състезания или липсва или го има. ама малко и те тава е Организацията, която дава и предпоставка за добро състезание, а дъжда беше бонус, за да стане и трасето още по интересно. Маркировката(за АТВ) я имаше в излишък дано следващия път я има още повече, ГПС-а го погледнах едва на едно две места първата обиколка, втората маркерите все още си бяха там за което има два варианта или АТВ-стите сме по феър плей или в Троянска околия недолюбват Мотористите. Просто тези които решиха да не участват могат само да съжаляват !
                              Dано по-нататък ставаме повече !
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар


                              • #90
                                До: "X-Cross Challenge Cup 2010"

                                И останалите снимки от дерето...
                                Лидера Комаровски се движеше доста добре, но имаше малшанса да счупи "йониката" и не успя да финишира...





                                Младен Вачков си направи здрава физическа подготовка през първия ден и карането през втория му се стори като лека разходка
                                Младен направи първи 8-те обиколки във втория ден и отсрами "четворките"



                                Дебютанта Еди Рапъра приятно изненада всички... не закъса нито веднъж и в равномерно темпо си финишира





                                Мирослав Иванов от "Ботевград Парти Рейсинг Тим"



                                Петър Ценков тества новия концепт "Дакел" и даже влезе в тройката








                                Стоянчо беше малко неубедителен и се движеше като свободен електрон, затъна в локвата, направи един таван в дерето и изобщо не направи шоуто, което очаквахме...



                                Гочев кара доста добре, успя да си го върне на Зорница от първия ден, изравни точките, но тежеста на първия ден го класира втори !



                                Слабов кара все по-добре и "Школата на Чалънджите" му се отразява добре
                                Повреда в носача на машината му прекъсна доброто каране, но поне извади много поуки



                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X