Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

    имам симсон с51 3ка и като му сменях биелата видях че има място и за четвърта скорост само че вместо зъбчатки има по една втулка.питах за зъбчатки има ги и са около 60лв дали мога да го направя ендуро?

  • #2
    До: симсон

    Че може-може,НО(винаги има едно но...)симсон със добавяна четвърта,върви много по-малко от заводско с такава.Имай го в предвит.
    harley davidson-fan

    Коментар


    • #3
      До: симсон

      защо върви по малко?Каква е разликата и някой правил ли го е?

      Коментар


      • #4
        До: симсон

        Първоначално публикуван от fen92 Преглед на мнение
        защо върви по малко?Каква е разликата и някой правил ли го е?
        Да аз съм правил,не знам защо,не знам от къде,но не върви като ендуро...
        harley davidson-fan

        Коментар


        • #5
          До: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

          Може да се слага колега, слагай и не се притеснявай. А ако искаш да бяга колкото ендурото, си вземи спортен вал и бутало 45 мм и става 75 кубика. Е тогава да видиш какво се казва симсон. Ако те интересува нещо повече, мога да ти кажа от къде да си набавиш нещата. Хайде успех с моторчето.
          Последно редактирано от viki terzieva; 28-12-09, 17:05. Причина: правопис

          Коментар


          • #6
            До: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

            Колегата е прав.Слагай и карай.

            Коментар


            • #7
              До: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

              Преди на старите симсонки си слагахме 4-та скорост правена за картингите и с нея симсонките вдигаха 100 километра при подходящи уссловия(лек наклон на долу и липса на насрещен вятър).Сменя се само от симсон с 4-ри скорости барабана който мести вилката.Всичко друго си е стандартно.Ще пробвам да намеря зъбчатките и ,ако ги намеря ще ги пратя на който иска без пари .
              ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

              Коментар


              • #8
                До: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                Първоначално публикуван от neweso Преглед на мнение
                Преди на старите симсонки си слагахме 4-та скорост правена за картингите и с нея симсонките вдигаха 100 километра при подходящи уссловия(лек наклон на долу и липса на насрещен вятър).Сменя се само от симсон с 4-ри скорости барабана който мести вилката.Всичко друго си е стандартно.Ще пробвам да намеря зъбчатките и ,ако ги намеря ще ги пратя на който иска без пари .
                Ше може ли да ми ги пратиш на мен ще си платя

                Коментар


                • #9
                  От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                  хм, интересно като се сложи такова бутало , цилиндъра сменя ли се?
                  Land Rover Freelander 1,8i

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                    Може да се сложи четвърта ,но по добре да си купиш симсон еднуро като мен с 4 скорости е дига 100 разхода му е 2.5/100.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                      Ааа, сто. Как сто бе ?!? Минимум 160 На задна, на втора ! И един мармот завива станиола в шоколад, зер да завива шоколада в станиол му е омръзнало вече.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                        Симсон ендурото повече от 80 не може колега не се престараваи аз имам симсонка която праи 60 мах ама е с 12 зъба и на ускорение ше ми дишаш 2т пушек
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                          80 ще вдигне ако го пуснеш в асансьорната шахта

                          Прекрасна машинка си беше симсоняка, истински малък голям мотор. Но което не можеше - не можеше. По километраж може и да направи 80, но тия 80 ще са си километражни. Ако ги засечеш реални - удариш ли 70 можеш да черпиш.

                          В квартала едно време бяхме една тумба симсони, от тях четирима бяхме с ендуро - в пакет като се наредим и като ги изрежехме всичките до дупка - на приятелчето отдясно показваше 75, на другото отляво - 70, моят показваше 65. А всичките се движехме с една скорост, и за съжаление моят километраж беше най-точен.

                          Що се отнася до скоростите - четирискоростните симсони бяха все едно трискоростни с една допълнителна предавка между първа и трета. Понеже трискоростният симсон имаше къса първа и много дълга втора предавка. Първа предавка е еднаква между двата модела, втора е специфична за четирискоростния, трета предавка на четирискоростния е като втора на трискоростния, четвърта предавка на четирискоростния е като трета на трискоростния.
                          Последно редактирано от Goblin; 02-12-10, 18:03.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                            Спомням си , че едно време на Симсона слагахме картери и скорости от ЧЗ 511 , и ставаше със 6 скорости , ама си беше доста работа. Имаше такъв клас 50к.см. , ама даваха само соц. пройзводство.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                              Аз от немотия все още карам симсонка и на нея се научих да карам сега мога да карам секи 1 мотор.А относно скоростите в момента се продават разни китове 5 скорости 4 скорости 4 повишаващи разни но са таивански и като ги сложиш зъбчадките в немската ск.кутия става мазало.
                              Поздрави
                              Гоблин я разкажи още от детството ти,че стана интересно
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X