Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

    аз си сложих 4 скорост на симсона и съв го засичал 90км вдига и с едно етз150 го засичах пак толкова не лъже километража.Така че който не вярва нека да не вярва

    Коментар


    • #17
      От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

      Първоначално публикуван от evgeni22 Преглед на мнение
      аз си сложих 4 скорост на симсона и съв го засичал 90км вдига и с едно етз150 го засичах пак толкова не лъже километража.Така че който не вярва нека да не вярва
      За слагани допълнително скорости нямам мнение. Коментарите ми по-горе бяха за оригинален четирискоростен Симсон (модели S51 Enduro и Electronic). При слагани допълнително скорости може да има промяна в предавателните числа, и въобще там нещата са други. При оригинален Симсон предавателните числа са оразмерени пряко сили за реални 70-75км/ч, независимо дали си по нанадолнище с попътен вятър или не.

      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
      ...
      Гоблин я разкажи още от детството ти,че стана интересно
      Мога да ти разкажа как го купих
      Симсоните бяха най-дефицитната стока след космическите кораби. Разпределяха се отгоре - за този град толкоз, за онзи - толкоз. Съответно ако бутнеше солидно - можеше примерно шефът на Мототехника (държавното предприятие което продаваше МПС-та) да ти даде информацията "в село Долна Бабунка ще пратим два". И търчиш на тъгъдък до Долна Бабунка, и го купуваш без ред.

      За останалите като нас - през ден си намирахме път до Мототехника (в София - на Хладилника), и гледахме за издайнически признаци: опашки, недоспали хора тайнствено въртящи се в района и гледащи се подозрително, ей такива работи.

      Та един хубав вторник видях тълпа пред портала, и разбрах че става нещо. Намерих кой държеше тетрадката със записванията и се записах. Очакваше се да докарат петнайсетина машини. Никога преди това на бяха докарвали повече от 15. Аз бях номер 97ми.

      Другите чакаха от съботата. В тетрадката се разписвахме с паспорт в ръка, през шест часа. 6 сутринта, 12 по обяд, 6 вечерта, полунощ. Изпуснеш ли едно разписване - трябва да се записваш отново. Организацията беше изцяло неофициална, всичко си беше организирано от чакащите. Момчето което държеше тетрадката беше супер коректно и организирано. Поне половината чакащи бяха от провинцията и спяха по колите.

      Към четвъртък почнаха нещата да се раздвижват, тръгнаха слухове че може би няма да са 15, а 20-25 машини. В петъка се изсипаха две ифи с двойни ремаркета, с наредени вътре като войници симсончета. Никога няма да ги забравя. Оказа се че са поне 60 машини. Нечувана до тогава цифра.

      После се оказа че едната композиция ще се разпределя за провинцията, по села и паланки, за да мине старата схема с вътрешните хора. Блокирахме я, не позволихме на камиона да тръгне. През това време момчето с тетрадката се изсипа вътре при шефовете и им тегли някаква реч какво ще стане ако симсоните тръгнат другаде. Не знам какво им е разправял, но след няколко часа и втората ифа закова в двора и започнаха да я разтоварват. И в един момент се оказа че машини ще има за всички които не са отпаднали от списъка, до номер 103ти включително.

      В петък следобед дойде и моят ред. Вкараха ме в едно остъклено хале, в море от симсони. Всичките зеленички. Оказа се че са Ендуро. До тогава ги мечтаехме само на снимка. Четирискоростен, с електронно запалване, с вдигнатия ауспух, с таралежките гуми, с емзеткови амортисьори, с голям километраж (разграфен до сто, е хе хеее ), и да не забравя - със сгъваема манивела като на МЗ, а не с дотогавашните чупикраци.

      Избрах си един, чичкото ритна манивелата да запали - манивелата се обърна наопаки. Вика ми "чакай да ти изкарам друг" - аз като ревнах "Неее, тоя ми е късмет, тоя ще е !!!". Беше се счупило шплентчето, в къщи един приятел ми го оправи с пиронче.

      Взех си симсона, междувременно беше завалял сняг, прибрах се и отидох да псувам Пижо.

      Пижо (по прякор) ми беше дружка от първи клас. Заедно събирахме пари за симсони. Заедно ги брояхме, заедно мечтаехме как ще ги караме по Витоша. Вуйчо му беше тенекеджия, изчукваше коли и държеше някакво цехче с преси ли бяха, шприцове ли, в задния двор в едни скрити бараки. Правеше капачки за Веро. Пижо, 16 годишен, лятото бачкаше на пресите, и си правеше по 20лв на ден чисти. Баща ми и майка ми, инженери, правеха толкова двамата. Неговите родители, и те инженери - и те толкова...

      Пресата (шприца ?) си имаше тертип, и не прощаваше грешки. Един ден Пижо обърка последователността, и счупи матрицата. Вуйчо му влезе, изгледа го, и му каза добродушно "Не ме гледай като теле, струва 4000 лева !" (като се замисля - дали не са били 2000, не помня вече, но беше някаква колосална за времето си сума), изсумтя, отвори долапа, изкара резервна матрица и повече не коментира случая. Повече матрици не чупихме...

      В деня в който разбрах за симсоните, преди да изтърча до Мототехника изтърчах у Пижови. Викам му "вади парите, пуснаха симсоните". Оня ме гледа и хъмка. "Адаш, хъката-мъката, аз няма да си купувам симсон май. Похарчих ги". Щях да го убия. Викам му "какво си купи безобразнико ?!?", и оня ми сочи библиотеката - "Малая советская химическая энциклопедия". Пет-шест тома, по няколко хиляди страници всеки. Беше платил май към 800 лева, и то с ултра връзки и рушвети. И очите му греят, все едно е купил Ана Фалчи по прашки след трепанация. Ние мислим за симсони и мадами, оня мечтае за химия и за взривни вещества. Всяка есен общината поправяше горските кенефи в княжевската гора, и оня ги взривяваше, всеки кенеф - с различни адски машини. В трети клас се подхлъзна и падна на глава в едно заледено дере от едно мостче, и от тогава си стана гений .

      В къщата им често идваше някаква роднина на вуйчо му, Деси, малко по-голяма от нас. Ултра мадама, чернокоса със синьо-сиви очи. Симпатяга.

      Лятото преди да се моторизираме и се лепна Калин Балев. Син на татко си Милко. В период от месец и нещо се яви с няколко различни нови мотора. Две беемвета, и едно чисто ново Кавазаки. След промените се оказа че Милко Балев го е изписал за правителствени нужди от държавния бюджет. Че май го и съдиха. Колко го осъдиха не знам. А Деси май така и не му обърна внимание, с мотори или без, и по някое време младежът престана да се мярка.

      Както и да е. Половината лято Балев младши бръмча из квартала и се нагледахме на маркови мотори. В наши дни изкарват баща му едва ли не онеправдан герой и изкупителна жертва, че са го гонили за такива дреболии като това да изпишеш на сина си Кавазаки с държавни пари, за да сваля трудни мадами...

      За него - толкова. Дали сваляше Деси или не - казва ли ти някой. Малки бяхме, слухове всякакви. Но с какви мотори бръмчеше - това съм си го документирал в мозъка. Могъл - карал...

      Та така. Пижо тогава остана без симсон. Ние бръмчахме, той си четеше малая химическая с блажена усмивка на уста.

      Понастоящем - Пижо е някакво светило по химия в Япония. Последния път като се виждахме - проучваше някакви технологии за батерии, които дори на теория не можеха да проработят. Викам му - "е защо ги проучвате ?" - оня ми се хили - "еее, ти пък адаш ... я си представи че проработят "

      А симсончето се оказа читаво. Юрках го година и половина, после ми го окрадоха до биела. Цилиндър, глава, карбуратор, кривка, ауспух - всичко ми вдигнаха една нощ. Шест месеца стоя на трупчета. После го събрах чат пат и го продадох на един пич на двойна цена. Виетнамците тогава даваха по 1200лв за Симсон. Пращаха ги във Виетнам, заедно с килограми аналгин, там ги заменяха директно за имоти. А ние им се смеехме че са балъци и че за един Симсон дават 1200лв твърда пара. Все бяхме най-умните.

      Крадецът пък подозирам че беше един шантавелник който живееше под боянското блато. Караше един симсон с ултра крива рамка. Веднъж карахме заедно, мина през едно паве - предната гума му мина от ляво, задната - от дясно. Симпатяга. Не бяхме приятели, но карахме заедно понякога. Докато ми обра мотора разбира се, после нямаше вече какво да карам.

      Скоро чух че преди няколко години лапнал дулото на двуцевката и си проветрил мозъка. За умрелите или добро, или...
      Последно редактирано от Goblin; 03-12-10, 02:40.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #18
        От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

        Хм, ако симсонката е стегната и добре подържана 70 километра не би трябвало да са проблем. Моята вървеше с около 55 60 и беше не много добре. А това че 3 еднакви километража на едни и същи моторетки показват 3 коренно различни скорости... незнам според мен това зависи от жилото и от червяка колко са притегнати. Сега карам ЕТЗ 150 и на 4 хил оборота на 4та е с 60, при тези обороти на 5та е със точно 70. Иначе съм го пробвал 120 ги прави по леко нагорнище, да кажем че е равен път. Ама реално държи около 80км скорост при 4.5, 4.6 хил оборота.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #19
          От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

          Много интересна история баща ми също ми е разказвал подобни прави ми впечетление че в днешно време нещата не са така,историята на моя симсон е подобна (до колкото успях да я изкопча)Значи 2 дена мой далечен дядо и спал пред мототехника и е взел симсона,след което веднага е регистриран после е каран около 10 години редовно от него(да ходи до близкия голям град),после е каран на село-то му до кръчмата и магазина,след което тои се разболява и след няколко години..почива,после аз съм запален по моторите без дори да мога да карам чета доста форума,после го купих от бабами за 100 лева (не беше каран от 5 години и запали веднага)научих се да карам с малко бои де смених доста части по него и сега е за пребоядисва и някои технически неща за доработване.На него се научих да карам мотор но дойде момента когато взех кръгче на 1 хл600 и симсона ми стана слаб сега сабирам за по мощно ендуро.
          Поздрави
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #20
            От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

            С дядо ти като нищо може да сме се редили заедно. Мога да отгатна ако ми кажеш оригиналния цвят на мотора

            Ние бяхме калпазани, за година-две ги правехме на гробници тия моторетки. Възрастните като си купеха такова нещо - с добра поддръжка беше вечно. Виждал съм ги преди години, 10-15 годишни - като нови. От "моята" серия, зелено Ендуро (тъмно зелено, после ги пуснаха и в едно блажено светло зелено, като флуоресцентен маркер).
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

              Ами с51 нещо средно между червено и оранжево с 3 скорости, само че не е купено от София. Твоята симсонка коя година беше? Моята е 1982.
              Поздрави
              Последно редактирано от viki terzieva; 19-12-10, 09:21. Причина: "Само" и "че" са дев отделни думи.
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • #22
                От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                Може да се сложи такава ос, която има с 4 и 5 скорост.
                Последно редактирано от viki terzieva; 19-12-10, 09:24. Причина: Изреченията започват с главна буква, а пред "който, която, които и което" ВИНАГИ има запетая

                Коментар


                • #23
                  От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                  Да, продава се такъв кит ос + 2 зъбчаТки за 80 лева, само че аз на моята симсонка не бих го сложил, защото за нула време Всичко ще стане боза вътре. Бих взел от ендуро скорости, но примерно ако моите са по-износени от другите, пак няма да е хубаво.
                  Последно редактирано от viki terzieva; 19-12-10, 09:25. Причина: Пред "защото" винаги има запетая
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мога ли да сложа 4-та скорост на Симсон

                    Еми, колко кубика е??

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X