Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оттървах се на косъм...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Оттървах се на косъм...

    Ахам... И бодлива тел (желателно тип "Бруно") отгоре срещу по-младите и пъргави "ентусиасти".... Сериозно, това донякъде ще пооправи нещата, но проблемът не е само там. Като цяло, там ПТП-тата са леки и много рядко пострадват пешеходци. Най-тежките ПТП с най-много смъртни случаи има на "бързите" булеварди- Цариградско, България, Сливница, Симеоновско и т.н. Ако по цялата им дължина се опънат такива оградки, София ще заприлича на голям затвор, без да споменаваме, че брат'чедите ще се скъсат да ги къртят и да влачат на Вторични...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #17
      До: Оттървах се на косъм...

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Оградка. Метър и двайсе - и край на камикадзетата. Само вътрешния кръг.
      Там до това кръстовище има една клиника ...
      Едва ли оградата ще намали броя на камикадзетата съществено.
      Според мен - единственото решение там е да се премахне спирката на тролея за да нямат повод тиквите да пресичат.
      Между другото - сега с новия бизнес център дето го строят положението се е влошило и сигурно още ще се влошава...

      А що се отнася до оградите - не помагат особено - по Ботевградско шосе например редовно стават инциденти - сложиха огради на трамвая, но хората си правят дупки и пак си минават откъдето искат.

      Определено става дума за дебилщина, липса на дисциплина и на уважение към другите. Както и нихилизъм кам собствената ни сигурност, еле па тази на околните.

      Коментар


      • #18
        До: Оттървах се на косъм...

        Проблемът е изцяло с дисциплината. И преди повече от 10 години, във времена с осезаемо по-слаб трафик, там си беше царството на "фар-стоп" стъклария-тенекия. Да, сложно кръстовище е, много ръкави се включват и се получава пресичане на много траектории, но ако се кара нормално всичко ще е наред. И пеш съм го минавал, и с кола - изумява ме скоростта на прелитане... пардон, преминаване! Това е някакъв вид екстремен спорт, мръсна газ през рисково кръстовище! Друг проблем са бързаците, които не могат да изчакат още 5 коли, след които има достатъчен интервал за движение, ами трябва да се наврат в тясна пролука в потока. И или не успяват да се наврат без да оставят следи по боята, или пък изведнъж виждат, че мисията е невъзможна и се получава описаният по-горе ефект, задният, който също е тръгнал, спира в предния. С кола не съм имал някакви премеждия, ама като пешеходец - едно Тико излетя от един ръкав с 220, идиотът щеше да ме помете, ако не бях отскочил крачка назад.
        Кръстовище като кръстовище, натоварено , но достатъчно широко и всичко е видимо. Просто трябва да се кара с една идея по-бавно. За съжаление на джигитите такива идеи им идват рядко и не се задържат дълго, затова може би не огради и бодлива тел, а серия от легнали полицаи ще оправят работата.
        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

        Коментар


        • #19
          До: Оттървах се на косъм...

          Едни се отървали, но за съжаление има и НЕотървали се
          http://www.dnes.bg/crime/2009/12/29/...tolicata.83290



          Весели празници и умната на пътя.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #20
            До: Оттървах се на косъм...

            Тук нещата няма да се оправят. Вече нацвъкаха корумпирани строителни проекти и мясно за подлез няма, май и за надлез няма..... С 95% нискоинтелектуално робско по съзнание население и във времена - когато простотията и злобата са в култ, това ще е положението.
            И да си внимателен, зомбито с двете клетки в тиквата ще се опита да те прескочи отляво, отдясно, отгоре и да мине през пешеходната пътека, докато ти си спрял да пропуснеш пешеходците.....

            Умните емигрираха, глупаците родолюбци останахаме тука, че обричаме и децата си....ето ме и мен в 95-те% Но не е късно още, ще се махнем цялото семейство, скоро.Само още малко да доопека питката...

            Коментар


            • #21
              До: Оттървах се на косъм...

              идеята на многолентовите кръгови движения е да се смесват потоците без да се спира - справка - Париж при Триумфалната арка...
              Обаче у нас движещите се в кръговото излизат без мигач и в последния момент, а влизащите в кръговото пък чакат чакат и като осъзнаят, че колите НЯМА да свършат, се вмъкват почти перпендикулярно и с 10кмч отиват в най-лявото платно... Ако вместо това се включат успоредно с другите коли и със същата скорост, няма въобще да им се налага да спират... Но за целта трябва малко акъл и човещина и от двете страни!

              Пешеходните пътеки у нас са феномен - има ги на немислими места и нищо чудно, че пешеходците трябва да имат 1 на ум... Пешеходна пътека на булевард с 2-3 или 4 платна в посока... Това е престъпление... Ако има надлези и полицаите глобяват пешеходците-тарикати, няма да сме на първите места в Европа по сгазени хора...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                До: Оттървах се на косъм...

                Виждал съм варианти на огромни кръгови движения с по-малки кръгови по периферията. На пръв поглед изглежда налудничево, но на практика е изключително удобно, голяма част от хората искат да направят просто един десен завой и не им се налага въобще да се включват в голямото кръгово.

                Колкото до масовите в България пешеходни пътеки на изходите на кръговите, няма такова малоумие... Трябва да са поне малко изтеглени от него, иначе всеки излизащ напрактика спира вътре в кръговото, като по този начин го задръства цялото, а и ограничава видимоста на другите излизащи. А за пешеходните пътеки минаващи през средата на това на Руски паметник съвсем нямам думи...
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #23
                  До: Оттървах се на косъм...

                  Заговорихте за любимото ми кръгово на 4-ти км и ме върнахте към първият ми опит за шофиране в София, който си беше направо срамен

                  Нямах още 20години, за първи път се качвах на кола в София, автомобилът непрекъснато гаснеше и на всичкото отгоре не знаех накъде точно да тръгна.
                  Докато зяпах колите, профучаващи насам-натам, да открия пролука за да се вмъкна на кръговото, съвсем забравих, че пред мен чака друг автомобил. Е ударих го леко ... три пъти. Човека накрая слезе да ме пита като не ми е жал за автомобила му, поне не ме ли е жал за детето, което се вози в него.

                  Е, след това съм минавала хиляди пъти оттам, но още помня първия си път.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Оттървах се на косъм...

                    В случая май не е виновно малоумното местоположение на пешеходната пътека.

                    Моя колежка е била пряк свидетел на инцидента снощи (3-4 коли назад), твърди че онзи е хвърчал с над 90 км/ч и на практика е прегазил жената.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Оттървах се на косъм...

                      Първоначално публикуван от niagara Преглед на мнение
                      Е ударих го леко ... три пъти. Човека накрая слезе да ме пита като не ми е жал за автомобила му, поне не ме ли е жал за детето, което се вози в него.
                      Имаше един стар виц за трабант и А8. След поредния удар отзад на поредната кръстовище - мутрата излиза от аудито и отива при пребледнелия шофьор на трабанта и го пита: А бе готин, мен като ме няма ти как спираш?
                      Истината е че нещата по пътищата ще стават по-лоши поради няколко очевидни причини:
                      1. Все повече активни шофьори с мощни автомобили навлизат в пенсионна възраст, а някои от тях са си агресивни по природа.
                      2. Все повече младежи могат да си позволят кола и се включват в трафика без опит, но със самочувствие...
                      3. Няма изглед скоро колите да спрат да ни трябват, така че те просто си стават повече.
                      4. Техническото състояние на пътната инфраструктура, да не говорим пък за капацитета и, е в трагично положение и ще остане такова още дълго време...
                      Що се отнася до пешеходците - колкото и тъжно да е - просто ще дойде времето, когато хората създали си пешеходните навици във времето без движение по улиците ще станат по-малко по чисто биологически причини...От нас зависи да възпитаваме децата си по различен начин...

                      Весела Нова Година на всички и внимавайте като шофирате в неделя защото ще има и лед и сняг и дъжд и трафик...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Оттървах се на косъм...

                        Не знам в Германия младежите и старците как се движат.

                        Годините, колата и кръстовището са най-малкия проблем при движение по улиците.

                        На 4ти км. кръговото е натоварено. А, кажете ми кръговото в Тракия в Пловдив, където минават пет коли на ден какво е, та има през ден по една катастрофа. А има видимост по 1 км. във всички посоки и знаци магистрален тип, нови.

                        Когато се научиме да уважаваме дядото с Трабанта до нас и да караме между чертите а не върху тях, да пускаме колата подала мигач да мине а не да и свириме щ'ото сме с предимство, да не показваме на "селянина" колко ни е мощна колата и как "бега"... и някой други подобни "малодушни" неща може и да стане като в Германия.....мечтиии.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          До: Оттървах се на косъм...

                          Навремето имахме 5 бесни кучета. Всеки ден като ги хранехме започваха да си порят ушите едно на друго. Ветеринара ни беше станал като част от семейството. После ми дойде на ум да сложа кубинките и камуфлажа и да взема една по голяма щанга. Ветеринара ги оправи. И дисциплината се подобри значително. Песовете си бяха същите, гаража, легените с храната и те. Щангата беше новото във филма.

                          Не са ви виновни дупките или трабанта или .... Трабант или Ферари разлика има когато няма тояга. И после богопомазаните и децата им, и подражателите на богопомазаните, и тия дето щанга не са виждали, и тия дето не могат даже и да го осмислят...
                          И останаха много малко от другите. Купете си голяма, тежка кола с много ламарина. И запалете свещ.
                          Последно редактирано от NIKSD; 31-12-09, 21:19.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #28
                            До: Оттървах се на косъм...

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            Не знам в Германия младежите и старците как се движат.
                            Движат се отдавна и пак повечето поразии те ги правят
                            И се пускат не щото се уважават а защото пазят себе си
                            Там на магистралата като чукнеш мигач че ще изпреварваш - колите в лявата лента ако са достатъчно далеч - забавят за да минеш. Нашенския вариант е да дадат газ - колкото по-далече са - толкова повече газ и после ти се лепват отзад и мигат, а като се прибереш, има случаи да застанат пред теб и да бият спирачки за да видиш колко са ядосани важните персони вътре

                            Иначе за тоягата и аз съм съгласен
                            Бой, глад, стригане и от лъв става Шаро
                            От тази година НАП събира глобите на КАТ така че вече ще си плащаме както трябва и бързащите рязко ще намалеят
                            Но падне ли средната скорост на трафика, това ще изнерви доста хора и поразиите на пътя може да станат повече

                            Аз лично - искрено се надявам през 2010 да има повече коли на полицията оборудвани с камера и радар - това доста ще помогне за сигурността по пътищата. Дано и да вдигнат глобите и да почнат да дават на полицаите % за да спрат съвсем да се интересуват от пари на ръка... Ака пък и някои се сети да глобява полицаите нарушители каращи личните си автомобили в почивен ден въпреки служебната им карта - ще е просто супер...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Оттървах се на косъм...

                              .. Ака пък и някои се сети да глобява полицаите нарушители каращи личните си автомобили в почивен ден въпреки служебната им карта - ще е просто супер...[/QUOTE]
                              Би било добре ама скоро нема да стане.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Оттървах се на косъм...

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                Днес по обед на 4-ти км изхода към Цариградско /посока Пловдив/... Жена пресича на пешеходната пътека... карам с около 50 и ще излизам от кръговото нагоре към булеварда, намалявам да я пропусна и почти спирам... И ВИЖДАМ В ОГЛЕДАЛОТО КАК МЕ ВРЪХЛИТА ЕДНА ВОЛВО 440 И СВИРВА КЛАКСОН... успях да навия волана плътно вляво и почти се качих на бордюра, а лелчето във волвото, /слава Богу!/ успява да навие десен... колата и се завъртя и се отклони в дясното платно /изхода към локалното за Младост 1/...

                                Направо ми причерня... На почти същото място преди 9 години ме блъсна една лелка спускаща се от Младост 1 към Кръговото и доста ми смачка Омегата... Беше на 30.12 и за малко да ми провали празника...

                                Не мога да разбера какво толкова сложно има в това Кръгово на 4-ти км та всеки ден се блъскат по няколко коли!?
                                Ами ако не бях аз, тая лелка щеше да сгази пешеходката като стой та гледай!
                                Тедо като ти казвах едно време джипа си е друго ти кво направи.
                                Такива хора заслужават яко бой.Стига да са мъже(не толерирам насилието върху жени)
                                Там точно на 4-ти всеки ден има някой чукнал се,объркал се,заблеял се и ............
                                Ора който незнаят каде и какво правят.


                                Дядо Владо
                                То човек като незнае кво да прави има ли разлика Русо или друго.Дажи бих казал има ли значение мъж или жена.Щот ще се отвори друга тема а във форума има изпитани жени пилоти!


                                Темата за кръговите в София е дискотирана сумати пъти със сумати наказани с картони но аз си държа на едно мнение.Като съм с джипа предимство имат само по-големите (говоря само за кръгови движения като 4-ти километър,надлез надежда и подобни)
                                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X