Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Морски риболов в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Морски риболов в Гърция

    Да една тема за рибните манджи в за дома и семейството, ще е много подходяща. Там ще я виждат не само рибарите.

    Коментар


    • От: Морски риболов в Гърция

      Първоначално публикуван от JohnnyBravoBG Преглед на мнение
      Надуваемите каяци и катамарани са малко като надуваемите жени, вътре си, но не е същото
      С надуваеми нито жена, нито мъж, нито лодка съм пробвал, но нали има и "първи път".

      А относно рецепти за приготвяне на морски деликатеси и риби има нужда от такава тема и винаги може да бъде полезна, макар, че ако рецептата е прекалено трудоемка и/или изисква по-трудно намираеми подправки или съставки в много лучаи се редуцира до тигана с кипяща мазнина.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Re: Морски риболов в Гърция

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Да една тема за рибните манджи в за дома и семейството, ще е много подходяща. Там ще я виждат не само рибарите.
        Пускайте я, като първата рецепта е тази на Велин, и някъде около темите за гювечите
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • От: Морски риболов в Гърция

          Ето една паеля, която може да се направи по хиляди начини.

          Започвам с продуктите:
          Ориз за паеля, който е значително по-къс от обикновения.

          Лук
          Чесън
          Червена чушка
          Домати
          Артишок
          Сол
          Черен пипер
          Пушен червен пипер
          Шафран!
          Грах (в суматохата забравих да го сложа)
          Магданоз


          Аз добавям и една подправка Paellero, която е специално за паеля,*в нея има и шафран, но аз си слагам допълнително, защото дава доста специфичен аромат на ястието.

          Пилешки бульон
          Пилешко или заешко месо
          Скариди
          Калмари
          Октопод
          Месо от омар
          Миди с черупки и ядки




          Мидите, които използвах бяха новозеландски зеленоусти. Много са месести и са чудесни както на вкус, така и за декорация. Изтърквам им черупката с нова гъба за миене на чинии.


          Първо запържвам пилешкото (или заешко) месо в малко зехтин:

          Изваждам пилешкото и добавям морските дарове, с изключение на калмарите и*ядките от миди, защото калмарите ще станат гумени, а мидите ще се разпаднат.

          *
          Вадя морските дарове и в същия тиган слагам лука, чесъна и червената чушка, малко по-късно и артишока.

          *
          Добавям ориза, след това добавям и пушения червен пипер

          *
          Следват доматите, като изплаквам буркана с малко бяло вино.

          *
          Добавя се пилешкия бульон, в който можете да разтворите паелерото и шафрана.

          *
          Декорирате с едри скариди и мидите с черупки и оставяте на котлона на не много висока температура (аз бях на 7 от 10 спетен)

          *
          При желание можете и да запечете, но не е задължително.

          *
          Лимоните се сервират отделно, за да може всеки да си слага по свой вкус.
          Умишлено не съм дал мерки, защото това до голяма степен зависи от размера на тигана.




          Коментар


          • От: Морски риболов в Гърция

            Сега останалата част от менюто

            Обичайния печен октопод


            Собственоръчно уловения групър в сол [emoji4]






            Панирани скариди с Темпура:
            Обелвам скаридите и им отстранявам червото и изтъргвам най-задната част на перките, в която се съдържа доста вода.


            Измивам ги добре със студена вода

            Подсушавам ги добре със кухненска хартия:

            Следва така нареченото разтягане, при което се късат всички вени и жили, така скаридата става изключително крехка и изглежда доста по-дълга [emoji4]
            Първо се нацепва коремната част на скаридата като наденица:

            После скаридата се обръща с корема надолу и с двата палеца и двата покачалеца се стиска от опаката към главата, като при тази процедура се чува едно специфично пукане. На снимката съм показал само с едната ръка, защото с другата снимам, но се прави с две ръце [emoji4]*

            Разликата между обработена и необработена скарида:


            Това е панировката темпура:

            *
            Първо забърквам едно яйце, малко сол, бял пипер и към тях добавям от брашното, след което добавям ледено студена вода и бъркам. Целта е да се получи смес, която е с гъстота малко по-малка от*смес за палчинки.
            После овалвам скаридите в неразбъркана панировка темпура.

            След което ги топя в течната панировка. В лявата част се виждат бучките лед.

            Пържат се в много гореща мазнина, за предпочитане царевично олио, но става и с обикновено

            Готовите скариди се изваждат върху кухненска хартия, която да попие част от мазнината.

            За гарнитура направих един импровизиран сос от манго, авокадо, скилидка чесън, сол, сок от лайм, малко чили и зехтин.



            Получи се нещо много вкусно [emoji4]

            Следващото мезе беше веян паламуд:

            *
            *
            *

            *

            *
            Имаше и други мезета, но те бяха готови.



            Коментар


            • От: Морски риболов в Гърция

              Първоначално публикуван от JohnnyBravoBG Преглед на мнение
              Ето една паеля, която може да се направи по хиляди начини.
              Първо запържвам пилешкото (или заешко) месо в малко зехтин:
              Много приятна и добре представена рецепта!
              Само не мога да се престраша да запържвам в зехтин. Зехтина сравнително сезонно го ползваме докато все още може да се нарече "върджин" и все ме е страх, че ще се изпорти ситуацията при пържене.
              Би ли споделил какъв зехтин ползваш и как се предпазваш от възможните издънки при ползването му?
              GPS системи https://www.easytracking.bg/
              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

              Коментар


              • От: Морски риболов в Гърция

                Първоначално публикуван от JohnnyBravoBG Преглед на мнение
                Сега останалата част от менюто


                Собственоръчно уловения групър в сол [emoji4]



                И тук леки затруднения. Единия път морската сол се размириса доста необичайно. Останах с впечатление, че е от прекалено високата температура на печене. А може би и самата партида сол да не е била читава. Би ли препоръчал температура или някаква предварителна обработка на солта ако е необходимо?
                Когато я ползвам за осоляване на дребни риби я мия и после я суша на слаба фурна но за споделената от теб рецепта не бях сигурен дали е необходимо.


                Първоначално публикуван от JohnnyBravoBG Преглед на мнение
                Следващото мезе беше веян паламуд:



                *
                Имаше и други мезета, но те бяха готови.
                А сега ако споделиш и рецептата си за паламуд ще отчаяш много гърци.
                Свикнаха да им го подарявам, че освен печен с краве масло във фолио и на такоси с много домати никак не ми се получава. Не че и тези две рецепти половината не отиват за котаците ама.... като няма всеки ден зъбари и руфоси.
                А на гърците като им го подаря и все ми викат, че щели да ме канят на лакерда.
                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                Коментар


                • От: Морски риболов в Гърция

                  И на мен паламуда не ми харесва, много ми е тежка рибната миризма, не съм го готвил, но съм опитвал в Бг 3-4 вида сушин, пушен, виян и печен с домати, но никога не ми е харесал. Опитвал съм също и в специализиран рибен ресторант в Турция на скара, но пак не ми хареса.

                  П.П. Ако може някой отговорен мод. да отдели риболова от готвенето.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Морски риболов в Гърция

                    За солта нямам някакви предпочитания, но наистина има случаи, в които има силна миризма, която за щастие не се отразява на рибата. Аз слагам малко пипер меланж, листа от розмарин и разбити на сняг белтъци. Когато се сложат белтъци, солта потъмнява при печене, но по-добре задушава рибата, която се пече.

                    Веяния паламуд го приготвям по следния начин:

                    1. изчиствам го много добре.
                    2. оставям го за десетина часа в много студена вода, да се обезкърви.
                    3. Заривам го в морска сол, като пълня и коремната част със сол.
                    4. Седи поне 10 дни, може и месеци, но този специално седя 10-11 дни
                    5. Вадя от солта и обезсолявам в студена вода, този седя три денонощия. Гледам да си върне първоначалния вид, защото от солта заприличва на стафида
                    6. 5-6 дни на терасата и готово.

                    За лакердата имам супер рецепта, която ще споделя след някой друг ден.

                    Коментар


                    • От: Морски риболов в Гърция

                      Новото возило, което е с гръцка регистрация вече е завършено, надявам се скоро да събера материал за добър репортаж

                      https://youtu.be/_WRrCkQc8oo



                      Коментар


                      • От: Морски риболов в Гърция

                        Първоначално публикуван от JohnnyBravoBG Преглед на мнение
                        Новото возило, което е с гръцка регистрация вече е завършено, надявам се скоро да събера материал за добър репортаж

                        https://youtu.be/_WRrCkQc8oo
                        Е не! Това си е направо еротика!
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • От: Морски риболов в Гърция

                          Честита нова играчка!
                          Много манияшко, да е спорен улова и да ни зарадваш с нови рецепти.
                          Не ми е ясно само защо според гръцките закони това трябва да се регистрира.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Морски риболов в Гърция

                            Те не искат да се регистрираме, а да не им ловим рибата и съответно си търсят поводи за заяждане. В казармата му казваха “гонене по устав”
                            Последния акт е на двама колеги с регистрирани каяци, които са имали всички димки, факли, светлини и т.н. но не са имали пожарогасители. Само за уточнение, каяците са били без двигатели


                            Коментар


                            • От: Морски риболов в Гърция

                              Не е по темата, но миналата есен чух, че арестували българин с уиндсърф, който карал сърф от Ксамил и се бил отдалечил на повече от 500 м. от брега и граничните на Корфу го арестували и държали 2-3дни, обвинили го, че е искал нелегално да влезе в Гръцка територия и без лични документи.
                              Струва ми се абсурдно.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Морски риболов в Гърция

                                На нас ни писаха в регистрациите, че имаме право да се отдалечаваме на 2 морски мили от брега.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X