Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Морски риболов в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Морски риболов в Гърция

    От разговорите ми с гръцки морски служби оставам с впечатление, че регистрацията на лодка и риболовът от лодка са 2 различни неща. Възможно е правилата да са различни в отделните области на страната, но това и моите познати гърци не го знаят точно. Така напр. в Тесалия ми казаха, че за риболов от лодка ми е необходима данъчна регистрация. За да се направи, трябва да докажа, че ми е необходима. А после какво и как - нямам идея.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Морски риболов в Гърция

      Става въпрос за данъчен номер на частно лице, нарича се AFM. Ако имаш приятел грък, може да ти съдейства, ако нямаш, има адвокати, които срещу €100 за 25-30 мин. ти го вадят. Този AFM сам по себе си нищо не върши, но е нужен за регистрацията на плавателен съд. Едно време, когато имаше риболовни билети също трябваше AFM, но в момента такива няма. Регистрациите на нас ни отнеха няколко часа, но е нужно да се подготвиш добре с документите.


      Коментар


      • От: Морски риболов в Гърция

        Данъчна регистрация (АФМ) е нужна за да си регистрираш лодката. Лодките над 2.5м в Гърция трябва да се регистрират... На едни познати с каяци бяха написали актове на Лефкада , че нямат регистрация. Гърците се дразнят, че им върви риболова и постоянно звънят на костгарда да ги проверява...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • От: Морски риболов в Гърция

          Май дори минималния размер за регистрация е 2 метра. Утре ще ви кажа, че имам да оправям документи и ще питам. Иначе като цяло нещата са много прости за разбиране и спазване/трудната част/. Според типа на плавателното средство е разрешения район на плаване. От там пък следват изискванията за оборудване. Според наличното можеш да си увеличиш района. Морските служби гледат на всеки във водата като на ангажимент и искат и той да е спазил изискванията и правилата. Относно риболова, има си писан регламент за количество и размер по видове. Безплатни брошурки има в повечето магазини и никак, ама никак не са трудни за проумяване. Провокациите в невоъбразими размери са от нашего брата. Ма няма да влизам в подробности, че срам ме хваща.
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • От: Морски риболов в Гърция

            Пожарогасител в каяк, който няма двигател е същото като КАТ да изискват пожарогасител от велосипед.
            Проблемите идват от там, че всеки кост гард дава различна информация. Едните казват, че няма проблем да си караш каяка близо до брега, без да имаш регистрация, но ако ловиш риба ще имаш нужда от такава. Друг кост гард ти казва, че трябва да имаш регистрация, независимо какво правиш във водата. 99% от кост гардовете казват, че каяк НЕ може да бъде регистриран, но в същото време ние вече имаме над 50 регистрирани каяка. Законите сигурно са ясни, но всеки си ги тълкува както му е удобно.


            Коментар


            • От: Морски риболов в Гърция

              Въпрос: Лодка 5,30 м, мотор 90 кс, регистрирана в Гърция. Какво още трябва, за да ловим "законно" риба в Егейско море?
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: Морски риболов в Гърция

                Първоначално публикуван от JohnnyBravoBG Преглед на мнение
                Новото возило, което е с гръцка регистрация вече е завършено, надявам се скоро да събера материал за добър репортаж

                https://youtu.be/_WRrCkQc8oo
                Не мога да не се похваля!
                Благодарение на колегата ДжониБраво, от днес съм горд собственик на същата "играчка".
                Разбира се, все още не толкова оборудвана, но всяко нещо с времето си.
                Предстоят тестове, но първо в язовир, и чак тогава на море....

                Коментар


                • От: Морски риболов в Гърция

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  Не мога да не се похваля!
                  Благодарение на колегата ДжониБраво, от днес съм горд собственик на същата "играчка".
                  Разбира се, все още не толкова оборудвана, но всяко нещо с времето си.
                  Предстоят тестове, но първо в язовир, и чак тогава на море....
                  Супер е това, а аз очаквах да се похвалиш с новия ендуро мотоциклет 2020.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Морски риболов в Гърция

                    Честито Капитан Чинела ! ДжониБраво вдигна много високо летвата в темата.. та очакваме подобаващо включване от теб

                    Коментар


                    • От: Морски риболов в Гърция

                      Чинел, показвай!
                      Иначе не вярваме.
                      Ъ ... за комшийката място има ли?
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • От: Морски риболов в Гърция

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Супер е това, а аз очаквах да се похвалиш с новия ендуро мотоциклет 2020.
                        Game OVER, сега поставям "основите" на ново хоби. Дали ще го бъде, само времето ще покаже.

                        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                        Честито Капитан Чинела ! ДжониБраво вдигна много високо летвата в темата.. та очакваме подобаващо включване от теб
                        Тук май няма да се получи Венци, той е Pro, а аз юноша бледен....

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        Чинел, показвай!
                        Иначе не вярваме.
                        Ъ ... за комшийката място има ли?
                        Скоро, само да го пусна на вода и ще направя една фотосесия, че в гаража не е никак фотогеничен!
                        А за комшийката, същото като с моторите....Game OVER. Сега по ми се пие с комшията, отколкото да се занимавам с нея...

                        Коментар


                        • От: Морски риболов в Гърция

                          Честито колега
                          Моето последно приключение беше само разходка, съпроводена с един много мощен удар на риба, но за съжаление се откачи. Ето кадър от тази тъжна история
                          Извинявам се за качеството, но се оказа, че съм скапал старото GoPro, което не е толкова лошо, защото заприходих новото Hero 7 Black


                          Второто клипче вече е с добро качество и ми е първи тест на GoPro Fusion 360


                          Взех една външна батерия за новото GoPro, която ми дава автономност до 9 часа. Надявам се следващите клипове да бъдат на ниво

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0263.jpg
Прегледи:1
Размер:305.5 КБ
ID:5814304Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0266.jpg
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:5814305

                          Коментар


                          • От: Морски риболов в Гърция

                            Знае ли някой за ограничения в Гърция за риболов от брега на морето, напр. норма до 3 кг/ден и за минимален размер на рибите?
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • От: Морски риболов в Гърция

                              Има, лятото четох официален източник, сега не го намирам. Ето линк към една табл от 2016 г.
                              https://ezine.nariba.com/?p=656

                              Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • От: Морски риболов в Гърция

                                Скоро ще кача няколко снимки от последния отличен риболов, който направихме преди 3-4 дни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X