Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kъде кълве?

    Колеги рибари, искате ли тук, да даваме информация, както и да търсим такава, за риболова из родните водоеми?!
    Споделяйте къде, кога, какво и на каква стръв сте хванали!
    Сигурен съм, че това ще бъде от полза за всички!!!

    Днес бях на река "Блато"(под Опицвет и Безден).
    Даваше ситни червеноперки и редки каракудки на една "пинка", забодена за кожичката до главата, само ако мърда обаче.Улова ми беше около 1кг., обадиха се и няколко малки костура, на торен червей. До мен имаше един рибар, който хвърляше за щука на рибенце и успя да хване една към 500гр. и няколко нормални костура. До сега щуката никаква я нямаше, но май вече се е размърдала. Иначе, като цяло риболова през последните 3 уикенда става все по-слаб, навярно заради ненормалното време.

    Някой да има инфо за р. Струма?!

  • #2
    Идеята е страхотна.
    Точно мислех дали да не си продам въдиците и да си купя една подготвена джипка за оффроуд.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      Идеята е страхотна.
      +1 !

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
        +1 !
        много ми харесва идеята

        15.01 яз. Искър - уклей, червеноперка, на рибе навътре едър костур
        18.01 р. Струма- при с.Крупник скобар на бял червей
        Последно редактирано от Peppy; 20-01-07, 20:08.
        LZ1PER

        Коментар


        • #5
          Разузнването доклдва:
          На яз. Копринка, в ръкавите има само кал, рибата не кълве, повсеместно!
          Покрай Плевен, чат-пат някоя щука, но и там има спад спрямо предните седмици!
          На р. Марица, канала преди Първомай, уж давало, миналата седмица, морунаж(карабалък), алай(скобар) и чат-пат кефал(клен)???!!!
          Общо взето, гола вода навсякъде!
          Давайте инфо, да изясним картинката!!!

          Коментар


          • #6
            Както писах и в другата тема за риболова , в момента нямам много инфо , освен за щука близо до Златарица.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
              Както писах и в другата тема за риболова , в момента нямам много инфо , освен за щука близо до Златарица.
              Цитат : -Сега в момента се обажда щука , последно преди няколко дни на едно блато до Златарица.

              Коментар


              • #8
                На р.Марица, под първомайския канал, скобари и морунаж по 300-400гр., на вердевас(може изкуствен) и жъладов червей. На изтичане със влачене по дъното. Плувка, отежнена за по-бавно изтичане, най-добре със специалните "близалки", за задържане по течението.

                Коментар


                • #9
                  р.Стрма пълно капо.

                  Коментар


                  • #10
                    На язовир Кърджали кълве винаги. За съжаление само малки риби. В момента кустур и уклеи.
                    Много е приятно на понтона. Поръчваш си бира с картофки и ловиш на плувка направо от масата. Около сатките също кълве.

                    Коментар


                    • #11
                      Здравейте, колеги!
                      На 21.01 на река Росица под моста на пътя Русе - Търново хванахме доста кефал с
                      мухарките. Имаше още 10-ина риболовци с плувки и дъна, но не биха могли да се
                      похвалят, ама хич....

                      Коментар


                      • #12
                        Много пъти съм гледал капота на плувка докато с мухарката съм хващял доста рибоци от около 5 години това е единствения риболов който практикувам. Инфо ще дам чак лятото, че в момента съм с малко бебе и нямам време да ходя Интересното тази година е, че много колеги мухари дават инфо за активно кълване на кефала на сухи и мокри мухи което е валидно само за реките извън София
                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          Последни сведения

                          Голяма "суша" навсякъде!
                          Т'ва време ги побърка, и рибите и тези по брега!
                          Ша взема да организирам един риболовен клуб "Капо"....?!!!!

                          Коментар


                          • #14
                            да, бе "суша"!
                            по-миналата седмица едни приятели са хванали /целунали и пуснали/ 16 щуки за един ден /3 човека/... най-голямата 5кг...

                            обаче и аз като колегата нямам време за риба напоследък...
                            Прикачени файлове
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Kъде кълве?

                              днес бях на дунава излиза приличен шаран на плувка платика също калве
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X