Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно палене - II част

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Трудно палене - II част

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Само на топъл мотор! Може да ги пръснеш с WD. Само развиваш, без да връщаш обратно. На новите малко масло и навиваш на ръка.
    ами аз си имам медна гресчица, ама знам ли преди това - в MMC, дали са имали, дали са турнали, дали е правено в понеделник, какво е било сакето в неделя, колко е било..

    та за това питам

    Коментар


    • #32
      До: Трудно палене - II част

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение


      Верно е, че инспекция е правена отдавна, ама лично за себе си не съм уверен, че е въздух...


      Благодаря за " сламките", за които да се хвана
      Ще ровичкам навръх Коледа..
      Кво да ти кажа, и аз не вярвах, щото некви супердизелджии ме уверяваха, че сичките ми маркучи били перфектни. И те си бяха такива на външен вид.

      Но бях проверил буквално всичко - включително и компресията, когато сменях свещите. Абе диагностики, свещи, само дюзите не съм свалял (щото според един "майстор" било от тях). А се оказа едно парче маркуч за стотинки.

      Но симптомите при теб са 1:1 с моите - въртенето, пушеците и т.н.

      Направи един опит - запали я на студено, ей сега дори, ако вече е изстинала - и след като поработи няколко секунди и "подреди" цилиндрите (и евентуално изгони всичкия въздух), я загаси. И пробвай след малко, 10 минути или 2 часа - ако запали като кибрит, начи отнякъде влиза въздух. Щото реално мотора пак ще си е съвсем студен (за няколко секунди не може да загрее, особено при тоя клинч навън), но пък вече ще е обезвъздушила системата.
      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
      Volvo XC90 D5 Executive '12
      Volvo XC60 D5 Summum '11
      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

      Коментар


      • #33
        До: Трудно палене - II част

        Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
        Направи един опит - запали я на студено, ей сега дори, ако вече е изстинала - и след като поработи няколко секунди и "подреди" цилиндрите (и евентуално изгони всичкия въздух), я загаси. И пробвай след малко, 10 минути или 2 часа - ако запали като кибрит, начи отнякъде влиза въздух. Щото реално мотора пак ще си е съвсем студен (за няколко секунди не може да загрее, особено при тоя клинч навън), но пък вече ще е обезвъздушила системата.
        хитро, това ще е първото..

        че инак , като загрее, и почват елиминациите..

        много на място, благодаря

        PS Добре, а ти как хвана кой маркуч се дъни? Ако не е визуално, то как?

        Коментар


        • #34
          До: Трудно палене - II част

          Абе,Вени-къФ Лукоил,бе друже-на такЪва бензиджийница съм зареждал най-голямото менте нафта в дългия си живот на "печкаджия"!И то в Бургас,където е рафинерията-на кръговото на изхода от Бургас за Несебър.От тогава не ща и да ги чувам!Според мен най-голямата далавераджийница,шуробаджанащина,"приятелства",и никакъв контрол е при Лукойл!
          Ако не е нафтата симптомите ти са,като на издухал двигател,недостиг на гориво,въздух в горивната система,или свършили свещи...ама що,като застудя се появи проблема...?
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #35
            До: Трудно палене - II част

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            хитро, това ще е първото..

            че инак , като загрее, и почват елиминациите..

            много на място, благодаря

            PS Добре, а ти как хвана кой маркуч се дъни? Ако не е визуално, то как?
            Ееее, това е друга бира. Струва около,5 лева. Сменяш всичко, дето е с подналягане.

            Коментар


            • #36
              До: Трудно палене - II част

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Абе,Вени-къФ Лукоил,бе друже-на такЪва бензиджийница съм зареждал най-голямото менте нафта в дългия си живот на "печкаджия"!И то в Бургас,където е рафинерията-на кръговото на изхода от Бургас за Несебър.От тогава не ща и да ги чувам!Според мен най-голямата далавераджийница,шуробаджанащина,"приятелства",и никакъв контрол е при Лукойл!
              Ако не е нафтата симптомите ти са,като на издухал двигател,недостиг на гориво,въздух в горивната система,или свършили свещи...ама що,като застудя се появи проблема...?
              винаги има пръв път...
              Не е мотор, не е недостиг на нафта

              Карам с Лукойл от много време, от една бензиностанция и от една колонка...
              Досега нарекания не е имало

              другото...

              За въздуха или свещите - докато не го почна, ще Фърлям на боб

              Коментар


              • #37
                До: Трудно палене - II част

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                винаги има пръв път...
                Не е мотор, не е недостиг на нафта

                Карам с Лукойл от много време, от една бензиностанция и от една колонка...
                Досега нарекания не е имало

                другото...

                За въздуха или свещите - докато не го почна, ще Фърлям на боб
                Я сипи сега малко бензинец,и малко 2Т масло,поразклати малко возилото да се поомешат,въпреки,че няма да е много успешно по този начин,пък утре пиши имало ли е ефект,ок?Имай предвид,че студът свършва(за няколко дни),и проблемът може да изчезне...докато не застудее пак!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #38
                  До: Трудно палене - II част

                  На колко км каза че е колата?

                  Най лесното е да смениш нафтата-сипваш газ за горене или керосин, в най лошия случай бензин-до 25-30 л на 100 нафта и ако почне да пали по лесно значи е това.Профилактично си смени и горивния филтър.
                  Конструктивно до -5 би трябвало да запалиш по трудно макар и на две работещи свещи.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Трудно палене - II част

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Ееее, това е друга бира. Струва около,5 лева. Сменяш всичко, дето е с подналягане.
                    Не знам как е на тоя мотор но в повечето коли всички входящи маркучи са с подналягане т.е.няма подкачваща помпа преди ГНП(с малки изключения).Подкачващата е в ГНП-то и дори филтъра е с подналягане.
                    Явно тук има ръчна подкачваща помпа,и след нея може да се създаде и надналягане.Но въздух може да дърпа и от самата ръчна подкачваща помпа.
                    Най-добре е да има прозрачни маркучи,та да се вижда дали има въздух(в малки количества не се брои)
                    Другия вариант,който може да се направи в подходящ сервиз,е проверка с подходяща помпа на целия тръбопровод до резервоара,тогава се откриват всички течове.Виждал съм как се прави на камион.Иначе проблемите с въздуха са много коварни,но за този случай,вероятно не са виновни те.
                    Не разбрах по време на въртенето има ли пушек и миризма на гориво?
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #40
                      До: Трудно палене - II част

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      На колко км каза че е колата?

                      Най лесното е да смениш нафтата-сипваш газ за горене или керосин, в най лошия случай бензин-до 25-30 л на 100 нафта и ако почне да пали по лесно значи е това.Профилактично си смени и горивния филтър.
                      Конструктивно до -5 би трябвало да запалиш по трудно макар и на две работещи свещи.

                      25-30% бензин в нафтата е неразумно голямо(много меко казано)количество!Това е дозата за керосин в нафтата при -30С!!!!!
                      Но керосин вече не може да се изнася от авио-поделенията,газта за горене е всичко друго,но не и такава-затова до 10% бензин,и към това количество бензин 20% 2Т масло-по възможност синтетично!
                      Само мое мнение,господа-в спорове няма да вляза!Което не пречи всеки да си каже мнението,разбира се!
                      П.С Нямаше да се бутам при Мицубишитата по темата,ама заради Вени...!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Трудно палене - II част

                        Да, всички маркучи до ГНП-то са с подналягане, което ме подсеща колко е полезно едно маркуче, например от филтъра до ГНП-то да е прозрачно - веднага, с един поглед, Вени щеше да е изключил една възможност.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Трудно палене - II част

                          При мен е сьщото.
                          Трудно пали,тресе 7-8сек. и после никакви проблеми.
                          Колкото е по студено по-трудно пали.
                          Не е акомулатор или свещи,сутринта ги мерих.
                          Това с вьздуха как се проверява,щото днес майсторите направо искаха да гледат глава и гарнитура
                          [img]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/img]

                          Коментар


                          • #43
                            До: Трудно палене - II част

                            Първоначално публикуван от APIBOR Преглед на мнение
                            Това с вьздуха как се проверява,щото днес майсторите направо искаха да гледат глава и гарнитура
                            Глава и гарнитура,ама след мерене на компресия.
                            За проверката за въздух е написано в темата,прочети я.
                            Ако имаш и ръчно подкачване пробвай с него,а може и другите проверки описани са в темата(по-нагоре).
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              До: Трудно палене - II част

                              Вени, премери компресия и свещи, преди да се хайманосваш с друго. Това (особено свещи) са най-честата причина. Казвам от опит. Колко лесно и дали ще пали със скапани свещи си е до конкретен двигател и състоянието му. Имал съм дизелак, който дори само с една изгоряла свещ не искаше да отлепи - въртял съм по минута дори. След смяната започна да пали след 5-10 секунди въртене.

                              HKT не са добри. За една година едната от 0.7 като нова (което е над нормата от 0.5 при мен) беще станала на 1.2. А мойте не са прегрявани, нито е издевателствано над тях с двойно, тройно и какво ли не греене. Пали си от четвърт. Днес сутринта си запали все едно съм я изгасил преди 5 минути.

                              Сега съм с някакви италиянски, които поне като нови са в норма. Ще ги видим.

                              Звънни във WURTH. Продават свещи, евтини са, и току виж излязли читави. Само им звънни да видиш дали имат за теб.

                              Тресенето на тераното е нормално. То по принцип си е с малко по-шумен двигател, и освен това като е на възраст тампоните на двигателя се удървят, особено зимата. Нямам грижи с палене, вървене и пушеци, но като се е вкочанило си тресе. Лятото например не тресе и работи доста по-меко, дори и на незагрял двигател.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Трудно палене - II част

                                Почвам с отговорите

                                Паджерото е на 96 к км. Досега не съм открил нито една причина да се съмнявам, че е на толкова.

                                В Пловдив сняг не е валяло, най-ниската температура сутрин е била -2 градуса..

                                Наличните маркучи от/към филтъра са армирани с нещо и съответно не са прозрачни. Смяната им с нещо прозрачно за постоянно ли се очертава, или само за опита? В смисъл - такива армирани - с метална оплетка ли да търся за замяна, и откъде?

                                Пламене, благодаря за съвета, аз това за бензинеца и хидравличното масло съм го пробвал, и ти го знаеш, де..
                                Ама в Пловдив е топло, топло..

                                И мотора не тресе, просто следа като запали, си работи съвършено гладко и нормално ( изключая малко по-силния шум от студения двигател - той изчезва след минута ), не дими, няма никакви признаци за загуба на мощност - нямам никакви забележки

                                В четвъртък го почвам - може да е грехота, ама това е положението
                                Обещавам да давам отговори по всеки елиминиран дерт.

                                Сега ще издиря партномера на свещите - за всеки случай.
                                Последно редактирано от Veni1; 22-12-09, 07:59.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X