Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
    Имам малка забележка относно разделянето на 2Т машини. Май Хонда ЦРМ 250 трябва да е в класа на Сузуки РМХ 250.

    Също така мисля, че Сузуки ТС 200, трябва а е заедно с Кавазаки КДХ 200Р и ДТ 200Р. Поне доколкото съм чел в САЩ КДХ 200 се тачи много и до него се спряга ДТ 200 като едни от най-коравите мотори в класа си.

    Дори при първоначалната поява на КДХ 220 е трябвало за замени 200 с по-плавна крива на въртящия момен и е бил с по-малък карбуратор (27-29 мм) и почти без кик във високите и мекушав характер. Хард-ендуристите обаче започват да го конвертират с 34 или 35 милиметрови Микуни или Кейхин (единия от двата е бил доста по-евтино решение - в интернет се намират ръководства как се прави). От Кавазаки явно се усещат навреме и пускат Р версията, която си е с 35 мм карбуратор ...

    КДХ 250 по незнайни причини не набира такава популярност като 200 и 220 ...
    Благодаря ти за информацията, аз също се подвуомих, но не намерих никаква информация и коментари за ЦРМ 250 и от там е дошла грешката ! Веднага правя поправка !

    ПП. Лошо... явно системата на форума не позволява да се редактират мнения от предишни страници, което според мен е много гадно
    Сега немога да си редактирам статията и ще помоля някой модератор да направи изискваните промени от tatkobarba тъй като аз не съм в състояние да извърша това действие !
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

    Коментар


    • #32
      http://crm250.com

      http://crm250.com/crm250/history.htm

      http://crm250.com/crm250/specs.htm

      Има и за тунинг и модификации ...
      Като цяло моделите след 1994-та (МК-3 и нагоре) са най-яки ...
      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

      Коментар


      • #33
        Ех тоя Даниел
        Аз се чудех защо толкова въпроси задава във форума, пък той пишел труд.
        Браво за написаното и от мен !!!
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #34
          От Кавазаки явно се усещат навреме и пускат Р версията, която си е с 35 мм карбуратор ...

          КДХ 250 по незнайни причини не набира такава популярност като 200 и 220 ...
          от кавазаки не са се усетили
          кдх 220 и R си е с малък карбуратор..е не колкото SR модела но си е с такъв какъвто са го пуснали още от начало -малък
          вярно сменят ги и тунинговат но серийно от завода е с по малък отколкото е 200 то сериен

          250 то е тежък и не върви много а тоя тип клиенти като за такива мотори са си влюбени в 200 то
          който иска вече 250 си тунингова КХ на ендуро ..и готово

          RMX 250 на практика е много по спортен мотор от CRM250
          срм а всъщтност е нещо като 2 тактов вариант на хл например ползват го за разходки на по дълги разстояния че и за градско каране и всъщтност е много много далече от кросовия модел
          докато RMX си е направо като кросовия модел на сузуки само че има фарче и стоп..но няма нито микс помпа нито километражи оборотомери и така нататъка рамата и окачването е точно като на кросовия -с една идея по меки пружини нито пък го карат по пътищата както срм а докато срм а има много малко общи неща с ср модела
          ..а сега се сещам че съм виждал и 1 рмх със микс помпа внос от япония..но въпреки това пак важи по горе казаното рмх са си е много по спортна модификация карат го много по състезания че и до скоро докъто с црм не съм видял такова нещо иначе като мотори 2 ра употреба срм и те са по здрави и запазени

          Коментар


          • #35
            Т.е. ? Трябва или не трябва да бъде променен поста с който толкова труд и търпение написах
            За РМХ и аз знам, че е доста по-спортен модел от ЦРМ и за това се позачудих, но се сетих в стара загора за една моторетка на член от клуба на крейзитата и беше хонда едно такова розово и мисля, че беше CRM и почти нямаше загуба в гонките, които си спретнаха от "Crazy-Job" след 1-вия или 2-рия ден не си спомням точно..
            Поправете ме ако греша някъде.. !

            ПОСТ-а ИЗЦЯЛО ПОДЛЕЖИ НА КОРЕКЦИИ !

            ----
            ПП. Радвам се, Жоро, че ти е харесало пост-чето ! Дано на повече хорица им хареса Бих се радвал ако съм бил полезен дори и в 1 пост от 1500-те, които имам
            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
            [/FONT]________________________________________
            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
            [/CENTER]
            [/CENTER]

            Коментар


            • #36
              ..нашия шампионат не е много показателен за това кой мотор какъв е

              то имаше и участник с хл 125 ама това значи ли че тр да се причисли към -хард ендурата
              ..не говорим кой от къде може да мине и как а по принцип за моделите ..какво са имали в предвид като са ги правели

              Коментар


              • #37
                Чакайте и аз да се включа в конструктивния диалог.....и по-конкретно да засегна CRM-ма
                Според вас от написаното по-горе той е по-софт ендуро от RMX-са.....да речем, че е така...
                Обаче гледам, че KDX 220R го слагате при RMX-са, а пък KDX 200R не е там, а е с TS и CRM...
                KDX-R и 200 и 220 според мен са си с абсолютно едни и същи възможности за хард изпълнения.... И по същия начин не бих разграничил KDX-R и CRM, които са също що-годе с едни и същи възможности (KDX 220-37кс, а CRM 250 с 40кс), като се има в предвид и разтоварените двигатели и по-мекото окачване и теглото и т.н. Е, то че всеки мотор си има различно поведение е ясно, ама вярвам, че кой знае какви контрасти неможе да се наблюдават...
                Малко се задълбахме и излизаме от общата тематика на темата/някой може и да ни упрекне/ но ми се струва, че това са полезни неща за дискусия......

                Коментар


                • #38
                  Браво, браво и пак браво!
                  Това само мога да кажа, тъй като материалът е много подходящ за всички които тепърва започват да карат, а ако някой смята че липсва нещо - просто може да допълни темата.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • #39
                    Това е защото и 2-та пост-а са писани с много любов (или поне моя).
                    Между другото ще се добавят още неща, така че наблюдавайте темата
                    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                    [/FONT]________________________________________
                    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                    [/CENTER]
                    [/CENTER]

                    Коментар


                    • #40
                      искам пак да похваля iva_kx за темата и да помоля модераторите да я залепят горе така че всеки да вижда първо нея и да бъде полезна максимално,защото така минава надолу и ще се изгуби.
                      MG RACING

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
                        искам пак да похваля iva_kx за темата и да помоля модераторите да я залепят горе така че всеки да вижда първо нея и да бъде полезна максимално,защото така минава надолу и ще се изгуби.
                        Аз също oдобрявам идеята. Има неща, които се дъфчат доста и са често задавани въпроси, а ако темата стане "Важна" (залепена) ще се вижда винаги най-отгоре, което ще допринесе интерес според мен, и много често задавани въпроси ще станат не толкова често задавани
                        Последно редактирано от Даниел Туйков; 25-01-07, 22:35.
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • #42
                          Бравос на душата, макар че някой от моделите не са си на мястото, бях чел една статия ДТ-то, ТС-а и някакво кавазаки беше бяха в една категория, статията се казваше: "Горски духчета". Имайки предвид колко малко разбират хората които се сблъскват за пръв път с ендуро, мисля че тази информация ще им бъде много полезна. Естественно нормално е за хора които се занимават от години с ендуро да намерят много кусури, но гледайки труда който са хвърлили и двамата(Ива и Дифрента)смятам че заслужават похвала, никак не е лесно да систамитизираш и класифицираш толкова много различни марки и модели, да не говорим че през годините доста от моделите "еволюират"и лесно могат да прескачат от категория в категория.
                          Ако човек има желание той ще намери и начина, преди да си купя мотора се бях спрял на няколко модела, изчетох из нета всичко това което успях да намеря, дори това което не ме интересуваше. И все пак тази тема е едно добро начало.

                          Коментар


                          • #43
                            Чудя се каква информация да систематизирам още по темата
                            Дайте някакъв акъл за идея, та да допълним темата, за да бъде още по-изчерпателна
                            ----
                            ПП. Gichev, Благодарим за похвалата
                            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                            [/FONT]________________________________________
                            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                            [/CENTER]
                            [/CENTER]

                            Коментар


                            • #44
                              систематизирай цените на моторитеызащото всички са ограничени в парите и ако го направиш то ще помогнеш много на хората решили да вземат ендуро.Нали знаеш че парите определят касъв мотор караш.желанието остава на второ място
                              MG RACING

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
                                систематизирай цените на моторитеызащото всички са ограничени в парите и ако го направиш то ще помогнеш много на хората решили да вземат ендуро.Нали знаеш че парите определят касъв мотор караш.желанието остава на второ място
                                Доста сложно, но ще опитам
                                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                                [/FONT]________________________________________
                                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                                [/CENTER]
                                [/CENTER]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X