Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ендуро да избера?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво ендуро да избера?

    Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
    Ако пък и пътеката е нещо в стил спри-тръгни или стане тапичка лека тая малка мръсна кросова цвайка съвсем дерт ще й е. Че си зависи от задкормилното устройство така си е ама за някой неща си трябва и по-подходящ мотор.
    Вече имаме познал верният отговор,точно това представлява,стръмни и къси S образни завой под 90 градуса гарнирани с камъни,успеха е тръгване от място с ниски обороти,http://www.offroad-bulgaria.com/atta...9&d=1323118828 при 2т кроса ги няма,наистина ще ми е доста интересно да се направи проба.Има нещо което се казва граница на възможностите.

    Коментар


    • От: Какво ендуро да избера?

      Темата става много интересна и поучителна ,когато големите риби се захапят!
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • От: Какво ендуро да избера?

        Извинявам се за лаишкият въпрос, но каква е разликата м/у крос и ендуро? С 2 думи ако може.

        П.П. Разбрах изтрийте моля!
        Последно редактирано от //Радо//; 13-12-11, 21:20.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Какво ендуро да избера?

          Първоначално публикуван от sereco1 Преглед на мнение
          Темата става много интересна и поучителна ,когато големите риби се захапят!
          Мхм и аз на тях разчитам да ми кажат какво да взимам и какво не, занам (чувал) съм че Honda-та е Mecedes-а на моторите (най вероятно него ще вемем http://motori.cars.bg/m30208 но да попитам какво ще кажете за Suzuki DR 125cc 4T
          занам че няма да е мн мощно, но т'ва е че е новичко и запазено http://motori.cars.bg/m31368
          Последно редактирано от Ivan Semov; 13-12-11, 22:49. Причина: Не излизат сайтовете, където има снимки на моторите.

          Коментар


          • От: Какво ендуро да избера?

            ....Suzuki DR 125 4T ...занам че няма да е мн мощно....
            Това моторче, колкото и да е хубаво, ще ти стои като Симсонка м/у краката и, след три дена вече ще съжаляваш защо си го взел.
            Силата е нищо без контрол.

            Коментар


            • От: Какво ендуро да избера?

              Здравейте,

              Доста почетох по темата и като цяло имам ясна идея какво искам - или поне така си мисля.
              Не съм сигурен че точно ендуро е това което търся, но първоначалната идея ми беше такава за тежко ендуро и затова питам тук.
              Не мога да се нарека моторист, тъй-като това ще ми е първи мотор и не съм карал.
              Ръст: 172-3 с мъка да речем и 5.
              Кила: 90+
              Като цяло си мисля за следното:
              Мотор за двама - жената има повече мерак от мен, да се вози слава бого
              Маска + спойлери(май тук няма да се получи съвсем) да не ме духа. Надявам се на дълги разходки
              Кубици 500+
              4 тактов
              Водно охлаждане
              Височина на мотора не повече от 850 предполагам. Качвах се на Африка Твин и стигах комфортно земята
              Повече от един цилиндър
              Място за куфар - стойка предпоагам поне задна.
              Коне 50 - 100. Предпочитам по близо до 100
              С леки ендуро наклонсти - 17 задна и 19 предна. Безкамерни мисля се наричаха гумите без вътрешна такава.
              Подръжка - по скоро евтина но то всичко е субективно (зависи от приходите така че всеки има различни критерии)
              Бюджет: 3000-4000-според зависи
              Година >= 2000 по възможност
              Мотора ще се ползва и в градски условия
              Кила на мотора: надявам се не повече от 180 сух

              Тъй-като нямам много идеи за модели гледах някой като:
              Апрлия пегасо, БМВ Ф650, и Сузуки Freewind. Питайки тук там събрах гореспоменатото като характеристи на моторо който искам.
              Тези които гледах са с един цилиндър и разбрах че на по-дълъг път вибрациите уморяват значително.
              Така че предлагайте модели тъй-като не съм се ориентирал нито за марка нито за модел.
              Благодаря предварително.
              Последно редактирано от hunduras; 14-12-11, 00:38.

              Коментар


              • От: Какво ендуро да избера?

                Първоначално публикуван от hunduras Преглед на мнение
                ... Африка Твин ...
                Ти си си отговорил на въпроса вече. В този клас погледни същи Ямаха супертенере (xtz 750). Единствен недостатък е че са си по-старо поколение мотоциклети. За по-нови погледни Хонда трансалп 700, но те са малко по-скъпи от бюджета който си определил.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • От: Какво ендуро да избера?

                  Който си го може си го може. Не забравяйте че и на Ерзберг има доста участници със 125сс мотори и не се класират по-лошо от много други с 450 или 530.
                  Всъщност със плавния и силен мотор и баба знае, ама скучна работа. Не се ли вкараш в приключение за какво си карал
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • От: Какво ендуро да избера?

                    Лично аз харесах много и BMW-то. Много удобство има в него. Иначе съм премятал крак и през Freewind-а, който също е много хубав, но само ако ще караш САМО на асвалт! Африката би минала почти от всякъде (освен през екстремите разбира се), BMW-то е за по-цивилизовани места, а Freewind-а определено не бих го карал на друго освен по асвалт.

                    Коментар


                    • От: Какво ендуро да избера?

                      Първоначално публикуван от Pacharoza
                      Виж този 610 кубика 2001г. 0888984256 стартер и манивела.
                      Не виждам къде ще сложи жената на този (за слюда и спойлери няма какво да отварям дума)... Иначе аз лично хич няма да му се замисля

                      Коментар


                      • От: Какво ендуро да избера?

                        Мерси за отговрите, като цяло мисля да е по асфалтов от колкото горски за сега. Има идея по нататък с един колега да вземем на бартер нещо по хард вероятно без документи за оран.
                        Трансалпа е малко скъп наистина и като цяло много ми хареса BMW F650 GS Dakar. Много ревюта прочетох където всички твърдят че е УНИКАЛЕн - ти да видиш. Мисля да видя 1-2 от обявите в мобилето(като цяло май там не е много за гледане, но не видях някой във форума да продава такъв).
                        Някой да е карал YAMAHA TDM ако има мнение по въпроса.
                        Освен това загледах една Yamaha Fazer 2000-2001 - Изглежда градски, ако някой има мнение и за него, добре дошло.

                        Коментар


                        • От: Какво ендуро да избера?

                          Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                          Опааа тук клъвнах и аз Мите давам ти и мотор и пътека избери си дата.
                          Почнаха празници, после сняг и май ще остане за пролетта, че при вас климата не е като при нас
                          Тука цяла зима е идеално за каране.
                          Споменах на Митков за тази дискусия и той ми вика "ами пусни им от моите снимки с кросовата 125-ка"
                          Мда ... той ако не се лъжа с такъв мотор стана два пъти шампион на ендуро в клас Е1.
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • От: Какво ендуро да избера?

                            На вниманието на всички заинтересувани относно спорът,става ли 2т крос за Ендуро,в неделя 18.12.11г,който желае може да дойде в Карлово да пробва,понеже един много сериозен клуб ще идва да кара точно тази пътека която упоменах и затова реших да комбинирам събитието.Не се срамувайте а заповядайте,желаещите със 2т и 4т крос е желателно ако искат да постигнат някакъв успех да си носят въжета лебедки и всякакъв вид алпинистка техникаако има някакво изменение на програмата ще ви уведомя предварително.

                            Коментар


                            • От: Какво ендуро да избера?

                              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                              На вниманието на всички заинтересувани относно спорът,става ли 2т крос за Ендуро,в неделя 18.12.11г,който желае може да дойде в Карлово да пробва,понеже един много сериозен клуб ще идва да кара точно тази пътека която упоменах и затова реших да комбинирам събитието.Не се срамувайте а заповядайте,желаещите със 2т и 4т крос е желателно ако искат да постигнат някакъв успех да си носят въжета лебедки и всякакъв вид алпинистка техникаако има някакво изменение на програмата ще ви уведомя предварително.
                              На Рилския манастир съм тогава
                              2010 CRF 250 R

                              Коментар


                              • От: Какво ендуро да избера?

                                Пак темата се превърна в мерене на...кубиците
                                Съмнявам, се че някой който кара на Ерзберг от Симсон си е взел 125-цата и айде...по сипеите... за мен момчето пита реално за първи истински мотор. Не умаловажавам Симсон/Балкан като първи мотор, напротив много по-добре е от някакво двуколесно да се търси "ъпгрейд" към нещо по-добро.
                                Тук има доста теми - първи мотор за начинаещ и все пак. Винаги съм бил на мнение, че за да се научи човек да кара трябва да гради в кубиците, а оттам в карането. Как започнах аз-Пух Макси 50-Симсон 50(доста преправен на ендуро-предница от МЗ§со)-МЗ251(също доста преправен, с предница шова...)-Ямаха ДТ125-ДР350-Ямаха ХТ600-ДР350(същия преди ХТ-то)-ЦРФ450Р-КТМ525 ЕХЦ до момента.
                                ДТ-то за първи мотор беше супер, но идва доста слабичък, особенно при изкачване, мощност в ниските-никаква и все пак не съжалявам, научих доста с него. Мотора за който никога не съм съжалявам, че съм имал-ДР350, достатъчно лек, достатъчно мощност във всички обороти, смених го само защото започнах да карам над възможностите на окачването и спирачките. Мотора за който съжалявам, че го имах(от една страна)-кросовият Хонда ЦРФ450Р, за 3 години докато беше мой мотора ми е излязъл около 8000лв(плюс цената за самия мотор), независимо от тунинга така и не се научих да го карам на ендуро този мотор, емоцията която дава при каране-незаменима, просто е много над възможностите ми. Както и да е, за да разбера тази грешка ми струва 4-5000лв. човек докато не пробва не е напълно наясно какво иска, ако можеш да си позволиш грешки, купувай каквото и да е, след година ще го смениш, ако не можеш най-добре потърси и пробвай първо.
                                След такъв увлекателен увод, надявам се , ако аз трябваше да купувам първи мотор бих взел 250 4Т-Сузуки ДР, Хонда ХР, Ямаха ТТР, КТМ 250 ЕХЦ...ако ще да е двутактов- Ямаха ДТ200(това ми беше мечтата като карах ДТ125)или Ямаха ВР200...
                                Пробвах КТМ-а на Жоро(125 с кит на 200-2Т) стори ми се доста слаб, е аз го карах по асфалт, предполагам в гората е различен, и все пак...
                                А да когато карах ДТ-то стигах до разход 12/100, сега с КТМ-а, който е в пъти по-мощен не качва повече от 7/100-това има значение при преходи, за каране от време на време няма чак такова значение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X