Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    До скоро четох дискусията по въпроса за скитащите кучета (затворена на 08.02.08 поради отклоняване от темата). Това ме интересува професионално от 1981. Мисля, че този въпрос е твърде актуален, остава нерешен, а щетите от скитащите кучета са недопустимо големи, защото отдавна има и диви глутници. Освен целогодишното преследване и унищожаване на дивеча, кучетата разнасят и болести - бяс, кучешка тения и други паразити, опасни и за човека. Предлагам да отворим нова тема, където да напишем мнението си, да споделим опита и дадем съвети относно "Средства и методи за намаляване на скитащите кучета". Какво ще кажете?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

    Имах приятел (вече не между живите) който взимаше някаква заплата от Общината ама тайно. Та той имаше една нива със тъмни стъкла и флоберкова пушка със заглушител. Трепеше помиярите наред, всяка вечер. До преди около една година в Благоевград помияри нямаше, елате сега да видите какво е. Наистина метода е доста брутален, ама от другото оправия няма. Имаше тука в града и някъкъв приют за кучета дето ги ловяха и уж ги кастрираха. Ама явно пари йок и ефект нула.
    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

    Коментар


    • #3
      До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

      Хъм, той ефикасният метод отдавна е известен-12 калибър, ама пуста демокрация (и Бриджит Бардо).... Обичам животинките (живи, някои и печени), но след като един помияр замалко не отхапа главата на тогава петгодишния ми син, малко съм екстремистки настроен!
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

        Аз като ходя на лов по пътя видя ли скитащо куче не му прощавам.В събота отстрелях 2 броя

        Коментар


        • #5
          До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

          Кучетата са си кучета сбира се бесовица после кучката ражда кутрета.Природа кво да го правиш а как по селата едно време немаше такъв проблем как роди кучката и и оставиш две от най хубавите а другите жестоко ама ги исхвърлиш.Сега е на самотек
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Хъм, той ефикасният метод отдавна е известен-12 калибър, ама пуста демокрация (и Бриджит Бардо).... Обичам животинките (живи, някои и печени), но след като един помияр замалко не отхапа главата на тогава петгодишния ми син, малко съм екстремистки настроен!
            Много вярно, само 12 калибър ги оправя. Иначе файда йок. Това за събирането и кастрирането явно не върши работа. Аз досега, не съм видял едно куче да бъде прибрано пред очите ми. А и на всичкото отгоре има много болестим ,които се пренасят по тези бездомни животни. А основният проблем е ,че нападат хора, понякога има доста тежки наранявания, понякога дори смърт, то пази боже. Ама само избиването върши работа. Ако дават по 5 (пет) лева за отстреляно бездомно псе, ще свършат за седмица. А те напротив, даже забранени
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #7
              До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

              Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
              .....който взимаше някаква заплата от Общината ама тайно. .....................
              Шшшшшшшшшт, че вече не е тайно

              Преди време бяхме подхванали темата, ама ....
              Я първо да дефинираме целите. Каква е разликата между скитащо и бездомно куче? При така поставен въпрос, си мисля, че:
              1. Скитащото куче е подмножество на бездомното-хем е бездомно, но скита.
              2. Скитащото куче е домашно /не е бездомно/, но в момента скита и няма покрив над главата.
              Или бездомното е скитащо в града, ......... а в селото?
              Или пък е овчарско без спъвачка? Или е загубено домашно?
              Хайде да дадем определение на мишената!

              И още един въпрос: Защо в Лондон лисиците и подземниците могат да ги бият с флоберка със заглушител, а в София-не? Еийй, големи сатрапи са ингилизите и не зачитат конвенциите на ЕС.

              Иначе за методите-никаво тровене /макар и най-резултатно/, само куршум, или сачми. На стървилище или с феромонни примамки. Кучето като човека е винаги разгонено.
              Наслука /и в градски условия/! И чакам дефиниции.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #8
                До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                За мен всяко куче на улицата или в полето, което не води стопанин на каишка е бездомно и скитащо.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                  Айде, с тая дефиниция ни отидоха ловните кучета. Ще те пусна теб да го водиш на каишка, а то да гони прасето.
                  sigpic

                  Коментар


                  • #10
                    До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                    Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
                    Айде, с тая дефиниция ни отидоха ловните кучета. Ще те пусна теб да го водиш на каишка, а то да гони прасето.
                    Е, със сигурност нямах предвид ловните кучета "в акция". То пък трябва да си хептен малоумен да не можеш да различиш ловно куче от пършив помияр...
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                      Масовата кастрация е най-правилното и хуманно решение!
                      sigpic
                      Land rover lightweight-series 3
                      Range Rover V8
                      Range Rover Classic Vouge SE V8
                      Mercedes G280

                      ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                        Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                        Масовата кастрация е най-правилното и хуманно решение!
                        И как ще ги викаш? Поименно или по домакинска книжка?
                        Масово може да е тровене, избиване..., ама масова кастрация??? Това да не ти е групов секс?
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                          Е добре де.. кастрация и после? Пускат ги пак по улиците на свобода, верно че няма да се размножават, ама освен болестите които пренасят, по-вечето са озлобени се нахвърлят на хората. Ко като са кастрирани, не се разножават, ама продължават да хапят. Чудя се как в другите държави (Англия, Холандия, Германия и т.н.) няма кучета по улиците? Или ги хващат и кастрират, и оставят в "приюти", или просто са ги избили, не знам но аз не в тия три държави като съм ходил, не съм видял едно улично куче... Пък тука, да де е страх да минеш покрай тях.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                            Никъде в Европа не пускат бездомно куче обратно, дори и в бившите соц страни. Заловено скитащо куче или котка (или ква да е друга твар, по-голяма от жаба) се държи определено време в приют и после-към екарисажа. Ма ние нали сме по-католици от папата....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Необходимост от намаляване на скитащите кучета - средства и методи

                              Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                              Масовата кастрация е най-правилното и хуманно решение!
                              Кастрирането минава за хуманно, но никаква работа не върши - яма без дъно, само гълта пари. Като ги пуснат продължават да обсират, да хапят и да разнасят зарази. Освен това няма резултат - София и околностите продължава да гъмжат от скитащи песове, които пикаят и серът по градинките и малкото останали детски пясъчни площадки. А колкото до културата на собствениците - до сега не съм видял стопанин, който да носи пликчета и да събира лайната на кучето си.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X