Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Канадски провинции Maritimes

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Канадски провинции Maritimes

    Kрая на август е и още живеем в Монреал. Имам десетина дни да попътувам, нищо, че е края на лятото. Дори е по-добре, защото ще е по-тихо там, където отивам. Жена ми е спокойна с идеята да прекарам част от отпуската си по такъв начин. Вече имахме типичната семейна почивка в Куба същото лято и в този етап от живота ни жена ми не обича този тип пътувания, за разлика от по-късно, но аз това го отдавам на мотора

    Знам коя част на континента искам да видя, но както винаги - план нямам. Ще пътувам по хубави пътища, въпреки, че няма да са от най-главните. Целта е да разгледам така наречените Maritimes провинции на Канада, който са на самия Атлантически океан (оцветени в червено по-долу).



    Този път съм се зарекъл, че наистина ще разглеждам, няма да си гледам часовника постоянно и няма да позволя елемента 'време' да ме стресира. Колкото видя, толкова! Където ме заварва залеза, там!


    Ден първи: Както винаги, първия ден целта ми е да се отдалеча от всичко познато. Понеже тръгвам по обяд, това включва магистрала, по-високи скорости, и никакви снимки. Ето това е деня. Друго няма освен типичните, безинтересни един-ме-засече, друг-се-... Спя на къмпинг, който намирам лесно около Rimouski.


    623 км за ден първи.


    Ден втори: Ставам, оправям се и тръгвам. Точно на портите на къмпинга започва да ми мирише на море - ъъъ?!?! Океанът е поне на 500км от тук... Толкова е наситена миризмата, че единственото което ми е в главата е как не си спомням нищо такова от снощи. Виждам реката St. Lawrence която е от другата страна на пътя и е вече толкова широка, че не виждам отсрещния бряг. На брега има някакви рибарски съоръжения (простете невежеството) и следи от активна геология.



    Карам бавно и минавам през приказни селища. Из тях няма почти никой. За пореден път се убеждавам колко ненаселена е Канада, въпреки че 70% от населението на цялата държава живее по устието на тази река. В едно селце трябва да спра защото искам да снимам нещо необичайно за мен. Крайния отлив тук ми показва странен пейзаж. Това е което си мисля сега. Няколко дни след това ще разбера, че това още нищо не е...





    Карам по път който има нещо като море от едната страна, но аз знам, че това все още е реката.
    Океанът ще го видя утре за пръв път.



    По тъмно стигам до парк Gaspe и решавам да прекарам нощта тук. Някъде наоколо има интересни скали, които не искам да изпускам и ще разгледам добре по светло утре.




    450 км за ден втори.


    Ден трети: Днес ще видя Атлантическия океан. Скалите на Gaspe са типичното туристическо място, но този път няма да пропускам и ще ги разгледам и снимам.
    По едно време спирам да почина на едно от ония места за пикник с голям паркинг и тоалетна. Пуша. Никакви хора около колите. Всички спират, слизат и изчезват в гората, а другите излизат от гората, качват се по колите и изчезват!?! Хм...
    Взимам си фотоапарата и отивам да видя какво става. Две-три минути по една пътечка и го виждам. Много съм на високо и Го гледам от високо. Не знам какво очаквах, но съм развълнуван.





    Следващата почивка беше на скалите на Gaspe. Викат им така, въпреки, че Gaspe е далеч, а Perce е името на селището. Няма значение.













    Струваше си. Продължавам с усмивка. Времето постоянно се сменя - три сезона по няколко пъти в един ден. Късния следобяд почивам все по-често. Не ми пука особено, дори се мотам нарочно и се наслаждавам на свободата си и липсата на какъвто и да било график.









    Вече съм в провинцията New Brunswick. Единствената двуезична провинция в Канада, който каквото и да казва. В Квебек всичко е само на френски. В останалите провинции и територии всичко писмено (и пътни знаци) е и на двата езика, но се говори само английски. Само в New Brunswick всичко е написано и на двата езика и всички, с които имам контакти говорят и двата езика. Залеза наближава и навсякъде ме предупреждават за лосове по пътищата. Тези 2-тонни животни са причина No.1 за смъртни случаи по пътищата в района. Хората са сериозни - всеки, който разбира, че не съм от тук ми повтаря за опасността. Количеството предупредителни знаци е параноично, но друго не могат да направят хората. Разстоянията са огромни и ограничителни мрежи там никога няма да има. Лосове не видях, но бях много внимателен особено по тъмно. Влизам в Miramichi и търся къмпинг. Градът е грозен. Много депресиращо място. Целия град се разпада все едно е банкрутирал преди 30 години. И не е като в третия свят, а е пълно със знаци показващи, че едно време тук е живяло процъфтяващо общество с големи амбиции. Хората, разбира се, са много приветливи и отзивчиви. На един пътен възел след един мост обърквам пътя и се забивам в гето на гетото. Спирам на една бензиностанция и питам. Хората ще се избият да ми помагат и обясняват. Много им благодаря и продължавам. Веднага след изхода на града има къмпинг. Паля огън в "обособеното за целта място", но не се пали. Всичко е много мокро, а аз съм изморен и нямам търпение. Източвам малко бензин и огъня се пали от раз, заедно с миглите и веждите ми.



    Много по-късно си лягам да спя. Малко пиян.


    572 км за ден трети.


    Ден четвърти: Имам малко спомени от сутринта. Имам отделни кадри от пътя в главата си, но нямат съществено значение.
    Знам, че днес ще мина по един от най-големите мостове в света. За тоя мост бях гледал по Discovery Channel и имаше доста интересни неща. Напредвам на юг и се радвам на младостта си и хубавото време. Забелязвам, че бензина ми е на свършване, но не виждам нито селища, нито табели за бензиностанции доста дълго време. Вече в дълбока резерва, виждам отбивка и решевам да тръгна по нея, където и да отива. Ако имаше неселено място скоро, вече щях да съм видял най-малкото табели за него. След 1-2 км виждам фермерска къща на един завой и спирам. Слизам и се разопаковам. Двора е пълен с ATV-та и други моторизирани машини. Знам, че тук има бензин, дори наоколо да няма бензиностанция. Тропам на вратата. Мъж на моята възраст отваря и пита 'какво става' дружелюбно. Една от ония срещи, в които веднага имаш чуството, че познаваш човека от години и сте приятели. Обяснявам и той с усмивка ми показва накъде да тръгна за магазин с бензиностанция. Било 2-3 км. Тоя пич не е фермер - беше много метросексуален, дори странен за това място. Много важно. След малко съм на бензиностанцията, зареждам и пия кафе. Пуша и се разхождам из местността. Снимам трактор, който с нещо ми напомня за България.



    След малко ми се струва, че виждам нещо на хоризонта, но не съм сигурен какво. Виждам нещо, което се простира над цялата видима част от водата и точно това беше невероятното. Имаше нещо над водата и беше ОГРОМНО.





    Разпознавайки моста, хвърлям кафето и се мятам на мотора. Искам да стигна до него по най-бързия начин, а в същото време искам да е бавно и да се наслаждавам на момента. Стигам до моста и паркирам на типичния паркинг + магазини за сувенири + информационен център + не-знам-си-още-к'во. Паркирам, защото знам, че тук ще прекарам доста време снимайки и трябва да се поразхвърлям.





    Този мост e около 17 км и свързва New Brunswick с островната провинция Prince Edward Island (PEI). Населението е около 160 000 статистически. Заради петролната треска в провинцията Alberta, в момента населението е под 70 000 души. Никакви перспективи за млади хора тук. Ако искаш да останеш да живееш тук избираш между нископлатено рибарство или нископлатена работа в търговски обект. И казвайки търговски обект имам предвид бензиностанция или кафене. На един плакат проповядващ туризъм в района имаше снимка на министъра на туризма - беше момче на 21-22 години.







    След около 30 мин. снимане се връщам до мотора си. Питам за такса за моста. Нямало. Имало такса на излизане?!?
    До моя мотор има паркирало BMW F 650 GS Dakar. Вече от няколко месеца ми е пределно ясно, че ми трябва нещо такова за моя тип пътувания, но още преценявам малките детайли - кой модел, двигател, години и т.н. Разговаряме се на тая тема. Пича е 22-годишен студент. Живее във ферма около Quebec City с родителите си. Франсоа е франкофон. Баща му изкарва повече пари от чистене на снега зимата, отколкото от фермерство лятото. Той помага на баща си зимата, пролетите баща му му хвърля 10 бона и Франсоа прекарва летата пътувайки. Миналото лято е обиколил цяла Северна Америка и до Аляска на DR 650 с оригинална седалка.
    Решаваме да покараме заедно защото и двамата сме без планове и с подобни намерения относно посока и т.н. Минаваме моста бавно и аз се кефя като малко дете. Гледал съм толкова много филми за него. Спомням си как са решили проблема с ледовете зимата блъскащи колоните на моста. Взели идеята от ледоразбивачите, които подхождат към ледовете като се катерят по тях докато тежестта е достатъчна да разчупи леда. При моста е наопаки: колоните са напречно скосени на нивото на повърхността на водата (виж снимките горе) и ледът се разчупва катерейки се по колоните. След моста хапваме и имаме различни идеи за пътя. И двамата сме на север, но искаме да видим различни неща. Разделяме се, знаейки, че някъде по острова ще се засечем пак. Минавам по малки пътища по брега и снимам ей такива неща:



    Спирам на едно кафе и снимам рибарите. Сетих се за Forrest Gump.











    Тук изкупуваха рибата:



    Тази барака е "Старото Училище":





    На северния нос на острова се засичаме пак с Франсоа и оглеждаме и снимаме.



    Тук има десетки вятърни генератори и не виждам два еднакви - някакво тестово поле ще да е.













    Скоро ще е тъмно и решаваме да тръгнем да търсим място за опъване на палатки. Той кара отпред, аз го следвам. По едно време Франсоа, както си кара - без никакво намаляне на скоростта или колебание - свива рязко вдясно и влиза в двора на някакви хора с мръсна газ сякаш го е тренирал с дни. Самотната къща е между пътя и гъста гора. Аз го следвам, но много предпазливо, 'щото очаквам негативна реакция от който и да живее там. Настилката в двора е чакъл и Франсоа прави "аварийно" спиране с блокиране и влачене на задното колело. Прахоляк се вдига, осветлението на входа се включва и жена и мъж на средна възраст изкачат на пожар. Виждат ни и се успокояват, а аз се чудя какво ли са очаквали и защо беше нужно цялото това нещо на толкова спокойно място?!? Питаме ги за място за къмпинг и те ни показват нещо като пътечка през гората, която започва до къщата им и излиза на плаж на океана. Казват ни, че е тяхна собственост и нямат нищо против да си отворим палатките на плажа. Уверяват ни, че често се ползва от такива като нас и никой няма да ни притеснява. Използвам спирането за да направя телефонен разговор със сина си, който започва училище на следващия ден. То е предучилищна, но е в сградата на училището и за сина ми е голяма работа. Пожелавам му всичко, което се пожелава в такива моменти и му вдъхвам кураж, въпреки, че той самия изгаря от нетърпение. Безкрайни благодарности на домакините и тръгваме през гората по тесен и черен, но добре утъпкан път. След около 200 метра се озоваваме на един от най-прекрасните и непокътнати плажове, които съм виждал някога. Пълната луна, отраженията във водата, скалите наоколо, черната гора и безлюдната пясъчна ивица създаваха уникална атмосфера. Този плаж е едно от малкото места, за които съм се заричал, че трябва да се върна. Някакси не мога да определя място на което съм отишъл с друг мъж като романтично, но мястото беше невероятно. Оправяме палтаките бързо и палим огън. На Франсоа палатката е нещо, което не съм виждал преди и дори не знам дали може да се нарече палатка. Това е кофчег от плат и не побира нищо друго освен спалния му чувал и него. Разказваме си истории докато се храним около огъня. Пича е ходил със същата палатка до Аляска. Тогава е носил и спрей за мечки, който държал при себе си нощем. Една нощ се събужда от звука на тежко дишане от другата страна на покрива на палатката си (на около 25 см. от лицето му!!!) и се паникьосва. Решава да дръпне ципа и да използва спрея на първото нещо, което види. В паниката си обаче, пръска със спрея преди да е отворил ципа на палатката си. Със затворени очи и спряно дишане момчето спринтира в близката гора, блъскайки се в храсти, дървета и камъни. След около час е в състояние на нормално дишане и може да вижда. Връща се до палатката си и намира стадо лосове. Такива работи...
    Говорим и за планове за следващия ден. Аз искам да поразгледам и останалата част на острова, но и двамата сме на мнение, че трябва да се махнем от острова утре.


    521 км за ден четвърти.
    You'll never find out - I got no key hole....

  • #2
    До: Канадски провинции Maritimes

    Ден пети: Ставаме и се оправяме бързо. Говорим за хващане на ферибот от острова към провинцията Nova Scotia. Много ми се иска да видя моста отново, но идеята за ферибота е много добра - ще ни спести доста километри, точно в правилната посока е и ще си починем докато се возим около час-два. Зареждаме и пием кафе на първата бензиностанция. Заговаряме се с друг клиент за мотори и от него научаваме за разписанието на ферибота. Не трябва да бързаме, това е добре. Човека има точно като моя мотор. Ползва го рядко - удобен му е, но му е трудно да мъкне много багаж с него. Казва ми, че съм луд да пътувам с него. Отговарям, че това е много надежден мотор и сменям темата. Говорим си за безработицата в района. Рибарите правят по 700 CAD на седмица, но зимата е акано. Повечето му приятели бачкат в Alberta и си идват само на празници. Казваме си чао и ние тръгваме. Времето днес ще супер за каране. Първо минаваме през слабо населени райони и почиваме често.



    Франсоа не пуши и почивките му се струват дълги. На мен са ми малко къси и много чести. Но и двамата работим по въпроса. Минаваме през курортни селища и много плажове. На един от тях спираме да хапнем. На пясъка има много хора, във водата не виждам никой. Явно е студена дори и през август. Докато се храним, чувам българска реч в далечината.





    Последните стотина км ги взимаме на много яко темпо. Искаме да хванем един по-ранен ферибот и си даваме доста зор. Дори съкращаваме пътя с една черна свръзка. Стигаме в последния момент и след нас вдигат котва. Връзваме моторите, оправяме си багажа и трябва да напуснем нивото.





    Качваме се на горните нива с кафета и магазини и там прекарваме почивката.









    Пристигаме в Nova Scotia и продължаваме към Cabot Trail. В един информационен център ни казват, че в някои райони има мечки. За Cabot Trail се говори, че е един от най-живописните пътища в Канада и е главна дестинация за много мотоциклетисти в Северна Америка. Едно от ония места, за които хората казват, че който го е проектирал и правил е карал мотори много. След карането по него ще мога да кажа, че съм бил на много по-добри места за каране (на Cabot Trail просто има много хора) дори на този трип, но сега е абсолютно задължително да го видя.





    Стигаме началото му по залез и решаваме да търсим място за палатки. Влизаме от пътя в гората по първата пътека, която виждаме и след 50 метра опъваме палатките и палим огън. Отиваме навътре в гората пеша и си връзваме храната на едно високо дърво. Нарочно сме спряли близо до пътя. Говорим за утрешния ден. Франсоа има два дни останали и оттук нататък всичко ще е спринт за него. Аз няма да бързам за никъде и се разбираме да караме самостоятелно от утре. Аз си мисля, че ако от "къмпинга ни" се виждат фаровете на минаващите коли по пътя през процепите между дърветата, то тогава и нашия огън би трябвало да се вижда от пътя. Пияни тиинейджъри в пикапи потвърждават теорията ми с клаксоните си или крещейки към нас.


    602 км за ден пети.


    Ден шести: Събуждам се от запалването на едноцилиндровото BMW. Някой ден ще имам едноцилиндров мотор! Ебаси звука...
    Франсоа е готов за тръгване, даже храната ми е донесъл. Разменяме имейли и си пожелаваме лек път. Малко ми олеква от мисълта, че няма да карам никой да се съобразява с темпото ми. Времето не е студено, но е много мрачно. Сенките са меки и е идеално е за фотография.



    Тръгвам рано и пътувам по безлюдни главни пътища. На първото крайпътно кафене спирам за сутрешната доза кофеин. Взимам си кафето и излизам да си поогледам мотора. Всичко е ОК. Пристигат група колоездачи.





    Заговарям се със 60 годишен човек. Той е от Австралия и с групата правят Trans Canadian Ride. Отнело им е 9 седмици от Ванкувър. Тези дни правят по 140-150 км дневно. Сина му го е правил за 4 седмици. Чуствам се разглезен и почти ме е срам, че съм тръгнал с мотор. Човека ме уверява, че разглезените са ония с RV кемпърите и ми казва, че ако не друго поне моя начин на пътуване е по-безопасен от техния. Не разбирам. Човека обяснява: "Ами ако някой зад теб те застрашава ти поне можеш да ускориш, ние просто гледаме как ни отнасят и нищо не можем да направим". Разказва ми как преди няколко дни в New Brunswick двама от групата им са били сгазени от малък камион, който изскочил от пътя. И двамата на място. Разделяме се и аз продължавам. Трудно ми е да не гледам в огледалата си постоянно. Минавам през красиви места и забелязвам как времето се оправя и местните се събуждат и щъкат наоколо все повече.









    Стигам най-северната част на Cabot Trail и виждам това място:



    Казвам си, че трябва да прекарам една вечер тук. Като бях малък така си предствях "края на света". Няма и 12:30 още, но не ми пука. Дълго кафе с две цигари да премисля последствията от тази ми прищявка. Вдругиден трябва да хвана един ферибот от противоположната страна на Nova Scotia, което ми оставя 1000 км за утрешния ден, ако реша да спя тук днес. Бива.
    Опъвам палатката и си оправям багажа. Чудя се какво да правя през останалата част на деня. Решавам да покарам малко мотор.





    Разтоварвам машината в палатката и тръгвам на юг. Спирам колкото се може по-често и се мотам разглеждайки другата половина на Cabot Trail, защото утре ще бързам минавайки оттук.

    Тук има расова дискриминация:















    Прибирам се рано на "края на света" - трябва да поснимам това място!










    406 км за ден шести.

    Ден седми: Колкото и да се заричах преди да тръгна, че няма да позволя времето да ме стресира, днес трябва да платя цената за спонтанноста си предишния ден. Не ми пука особено, все пак сам си го направих така, а и си струваше. Километрите са много за сметка на почивките и снимките. Днес имам цел и тя е градчето Digby, откъдето утре трябва да хвана ферибота. Той тръгва в 12:00 на обяд, но аз имам и друга цел преди това. Има една скала в местността, която трябва да видя. Бях я виждал на снимка и тогава ми беше трудно да повярвам, че снимката е истинска. Както и да е...

    Това е ловджийска колиба. В такива винаги има бензин и амуниции.









    Тук не се сдържах - Lick-A-Chick



    Пристигам в Digby в 23:00 в адски гъста мъгла. Всичко изглежда призрачно. Много е студено и градчето е пълно с всякакви чопъри - с хиляди. Май ще е добре да съм в хотел или мотел днес. Късно е, скапан съм и утре стартът ще е ранен. Влизам в първия мотел. Единия от ZZ Top ме обслужва и ми обявява цена, която е направо обиждаща. Питам го дали това е няк'во шоу със скрити камери. Той ми обяснява с усмивка, че има събор и навсякъде цените са много високи, защото места няма никъде. Докато чакаше да се примиря със ситуацията си и цената, се извиних и си излязох. Въпросът е принципен...
    На 200 метра намирам къмпинг в самия град?!? Влизам и събуждам една лелка на входа/рецепцията. Тя ми дава ключ за първото бунгало и ми казва, че утре ще се оправяме с пари и документи. Хвърлям се на леглото и заспивам внезапно.


    1021 км за ден седми.


    Ден осми: Ставам рано, пак събуждам същата лелка и оправяме бумагите. Тръгвам за "балансиращата скала". Времето е влажно и хладно. Минавам през прекрасни и безлюдни селца.



    В заливите няма никаква вода по време на отливите, а лодки и корабчета лежат на самото дъно.





    Трябва да хвана малък ферибот, защото скалата, която искам видя е на остров.







    Питам как да намеря скалата. Трябва да спра на малък паркинг от ляво на пътя след еди-колко-си км. Табелите за мястото са малко.

    Намирам паркинга празен. Вече е по-топло и трябва да се разхвърлям. Тръгвам по пътечка през гората, която е тясна и стръмна на места.





    Стигам скалистия бряг, но скалата, която търся не я виждам. Има направени дървени платформи със стълби, по които слизам.







    Накрая я виждам. По-голяма е отколкото си я предствях.







    Впоследствие виждам, че много важен ъгъл на скалата не съм снимал добре, а само съм загатнал. Май и тук ще се връщам...



    Не мога да се размотавам, 'щото имам две разписания да гоня. Връщам се в близкото село да чакам първия ферибот.
    Не е Венеция, но е очарователно и те кара да се замислиш как живеят хората тук:





    Стигам до големия ферибот навреме и по пътя гледам как всичките заливи са вече почти пълни с вода. На фарибота ми казват да мина най-отпред на километричната опашка от коли и камиони. Паркирам се най-отпред и изяждам един сандвич оглеждайки се.



    Никакъв прогрес. Правя техническа инспекция на мотора и му смазвам веригата докато е топла. След малко почваме да се качваме. Задължителното връзване на мотора и напускане на нивата от паркинги. Горе на палубата е много студено и всички стоят по кафетата вътре. Аз обаче съм се екипирал с всичко което имам (маски, ръкавици и т.н.) и стоя на палубата отвън, защото персонала ми е казал, че виждат китове ежедневно. Няколко човека го потвърдиха. Стоя на щрек снимайки в продължение на 4 часа и накрая вече замръзвам.



    Китове не виждам никакви. Последва нормалното бавно източване от ферибота в St. John - голям град в New Brunswick.
    Има още едно място, което трябва да видя преди да се върна в Монреал и имам още два дни. Сега е 17:00 и ще се опитам да стигна до мястото днес, за да мога да го снимам утре сутринта. Това е важно - целта е природен феномен, който трябва да снимам рано сутринта. Стигам след залез до голям къмпинг с името на мястото: Hopewell Rocks.


    462 км за ден осми.

    Ден девети: Hopewell Rocks е залив с два феномена. Единия е странната ерозия в залива, а другата е най-високата амплитуда за отлив-прилив. За да хвана тази амплитуда на снимки, трябва да снимам и сутринта и следобед. Тези са от сутринта:













    След това трябва да убивам време и посещавам два музея. Първия обяснява за еволюцията в района и за ерозията.









    Втория е за стари влакове. Дядо ми ще ги смята за нормални:





































    Ранния следобед снимах залива пак:







    Това беше с трипа. Видях всичко, което исках да видя и е време да се прибирам. На около 1200 км съм от вкъщи и е 16:00 часа. Утре вечер съм там. Тръгвам по магистрали и времето е страхотно за каране, но аз съм скапан. След около 300 км спирам в къмпинг до Woodstock и спя на палатка. Запознавам се с пенсиониран полицай от Ванкувър, който е тръгнал за Южна Америка с BMW R 1150 R. Много му завиждам и за мотора и за дестинацията. Казвам му какво си е струвало да се види в района.


    349 км за ден девети.

    Ден десети: Целия ден пътувам по магистрали и трябва да заобиколя щатите, защото не съм си взел паспорта. Времето е хубаво и не бързам - темпото ми е добро. На една бензиностанция, един пич с пистарка ми разказва за Deal's Gap в щата Тенеси, където има 318 завоя в отсечка 11 мили. Полицайте били толерантни, защото целия район се изхранва около мотоциклетизъм. Всяка седмица умирали по 1-2-ма и е сух режим в радиус от 50 мили. Дори не подозирам, че следващия ми дълъг трип ще е до там. Сега обаче нямам търпение да се прибера вкъщи.


    833 км за ден десети.

    Целия трип:

    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • #3
      До: Канадски провинции Maritimes

      Страхотно!!!
      Коя година се е случило това?

      Коментар


      • #4
        До: Канадски провинции Maritimes

        Е този път ме разби. Много яко пътуване и много добре описано. Браво. Пък ще ми обясняваш, че в Канада било лошо

        Коментар


        • #5
          До: Канадски провинции Maritimes

          Браво!
          Отново БЛАГОДАРЯ за страхотното пътешествие!
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • #6
            До: Канадски провинции Maritimes

            Много интересно.
            По същия маршрут, само че преди години: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%ED%E0%E4%E0

            http://wingsto.wordpress.com/2009/03/19/gaspesie/
            Последно редактирано от митко; 17-12-09, 00:59.
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #7
              До: Канадски провинции Maritimes

              Много яко пътуване! Благодарско, че го сподели. Страхотно се справяш с перото- клавиатурата, имах чувството, че съм там.
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                До: Канадски провинции Maritimes

                2007. края на август - началото на септември

                Първоначално публикуван от бат Димо Преглед на мнение
                Страхотно!!!
                Коя година се е случило това?
                You'll never find out - I got no key hole....

                Коментар


                • #9
                  До: Канадски провинции Maritimes

                  Невероятно готино..

                  Благодаря ти!

                  PS Не знам какво работиш, ама според мен зарязвай тая работа и се преквалифицирай на професионален пътешественик. Удоволствието от разказите е огромно!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Канадски провинции Maritimes

                    Точно си мислех, че съм гледал подобни снимки някъде и ....... Митко се появи ....

                    А реално колко метра е прилив/отлив?

                    Страхотен трип!
                    Благодаря!
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Канадски провинции Maritimes

                      Благодаря за споделеното преживяване!
                      Невероятен разказ и страхотни снимки
                      Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Канадски провинции Maritimes

                        Залива Фънди, който колегате е прекосил с мотора между Дигби и Сейнт Джон, е мястото на света с най-голяма разлика между прилив и отлив. Не помня точните цифри, но в някои ръкави май доближаваше 30 метра.
                        Иначе страхотнен и за мен като геолог много интересен пътепис. Видях чудни неща и благодаря за споделеното.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #13
                          До: Канадски провинции Maritimes

                          Малеиййй, много се изкефих. И умрях от завист. Не си ли мечтаеш сега подобен маршрут да го изпраскаш с Бавареца?
                          Така взе да ми се кара мотора, че чак ръцете ме засърбяха...Мааани, маааани...
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            До: Канадски провинции Maritimes

                            Егати си му и якия "Коледен" подарък Ili4....БЛАГОДАРЯ!

                            Истински мехлем за душата....няколко пъти още ще си го прочета,защото определено искам да отида и там.

                            Откривам невероятно много прилики със Скандинавия,особенно частта си в Норвегия,най-вече около рибарските селища,цветовете на къщите,а пътищата,поне това ,което се вижда от снимките буквално-същите.
                            СУПЕР!!!!!!!Благодаря отново!


                            Поздрави,

                            П.П.Хайде давай ги и завоите..........много яко "рисуваш" пътеписите си.
                            търся си подписа....

                            Коментар


                            • #15
                              До: Канадски провинции Maritimes

                              Виж ili4, ако всеки път, когато пропуснеш сряда ни изненадваш така в четвъртък, отсега ти казвам - забрави за средите
                              Много, много впечатляващ разказ. Точно от такова четиво имах нужда сега. Спокойно, есенно, леко студено, самостоятелно. Един мотор, с един човек, с един фотоапарат по празните пътища на Канада. Благодаря ти. Снимките са чудесни (видях ти статива ) поздравления - въпреки, че липсват снимки от "романтичната нощ"
                              Сега се радвам на плана си да отложа четенето на някои пътеписи за зимата. Виж как всичко си идва на мястото.


                              П.П.
                              Нямам търпение да прочета за онези 11 мили.
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X