Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с електромотора за клапата на въздушната система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с електромотора за клапата на въздушната система

    от 1 месец съм собственик на сузуки витара дълга база и в студените дни констатирах,че по думите на майстора либсва електромоторчето за задвижване на клапата за разпределение на въздушният поток.моля ако някой може да помогне да намеря такова втора употреба или ако е имал такъв подобен проблем как да го реша.ако може спешно, че навън е студено.

  • #2
    До: проблем с електромотора за клапата на въздушната система

    аз си разглобих цялата витара и не видях такова моторче, я кажи коя година е тази машина и има ли климатик

    Коментар


    • #3
      До: проблем с електромотора за клапата на въздушната система

      витарата е 98 година и е с климатик

      Коментар


      • #4
        До: проблем с електромотора за клапата на въздушната система

        Колега, не е електромоторче, а се нарича сервоуправление на въздушните потоци на парното и климатика. Състои се от корпус, в който има ел.двигателче и ел.платка с една интегрална схема. Логиката, която го командва е механичн- медни пластинки, които контактуват на пистите върху платката. Аз пък търся само платката, че моята я напуках при демонтажа Моето също е повредено, а ново струва 190 лв. Утре ще кача снимка какво представлява.....

        Коментар


        • #5
          До: проблем с електромотора за клапата на въздушната система

          Не можах да направя снимките днес, но искам да добавя няколко неща....Това сервоуправление се намира под арматурното табло на мястото на водача -закачено е с две видии за корпуса на парното и лостчето му командва един бял пластмасов полукръг, свързан с ос влизаща в кожуха на парното отопление.......Сега и аз си командувам потоците въздух ръчно-пуснал съм обдухването на стъклата за да не се запотяват....

          Коментар


          • #6
            До: проблем с електромотора за клапата на въздушната система

            качвам обещаните снимки. на тях не можаха да излязат надписите, но те са следните: Фирмата производител е DOGA следва номер 250.9001.20.00 , 12 V и made in Spain
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: проблем с електромотора за клапата на въздушната система

              Здравейте колеги , да събудя темата . Става въпрос за това:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180122_122633[1].jpg
Прегледи:1
Размер:360.3 КБ
ID:5779950
              Да питам има ли някакво решение ?
              Колега по -горе е споменал 190 лева , ново ?
              От къде е тази информация.
              Питам защото имам проблем с това - замазани са три-четири зъба на последната зъбчатка .

              Коментар


              • #8
                От: проблем с електромотора за клапата на въздушната система

                Сваляш зъбчатката, даваш я на стругар, фрезист и си готов.

                Коментар


                • #9
                  От: До: проблем с електромотора за клапата на въздушната система

                  Първоначално публикуван от antony63 Преглед на мнение
                  ....Логиката, която го командва е механичнa- медни пластинки, които контактуват на пистите върху платката. ....
                  А самите пластини са прикрепени към пластмасовата зъбчатка - която е дала фира 3 зъба. Хода и е по-малко от половин оборот.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180130_181956.jpg
Прегледи:1
Размер:552.5 КБ
ID:5779984
                  М/у другото пластините са симетрични - и просто завъртях зъбчатката на 180° и износената част в червено мина в неработещата зона .
                  При мен проблема се реши така.
                  Последно редактирано от Rachido4x4; 30-01-18, 18:09.

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с електромотора за клапата на въздушната система

                    Рачо, може ли да се свали без да сваляш таблото?
                    Аз също се налага да му помагам за да смени режимите.

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: проблем с електромотора за клапата на въздушната система

                      Първоначално публикуван от antony63 Преглед на мнение
                      ....Това сервоуправление се намира под арматурното табло на мястото на водача -закачено е с две видии за корпуса на парното и лостчето му командва един бял пластмасов полукръг, свързан с ос влизаща в кожуха на парното отопление
                      Не се смъква табло . Както е казал колегата , за не джендерски коли е - "там" .
                      Наистина са 2 видии , на педя и половина над педала за газта .
                      Вижда се - само да знаеш какво търсиш ,по нагоре е снимано със мярка , рулетка.....
                      Съвет - избивай оста от към лоста за управление .На шлици е . Това което върти чакръка на пренасочването на потока . От другата страна можеш да направиш много бели.
                      Аз го откачих с помоща на един стар шублер , дето го ползвам само за чертане .
                      М/у другото разпределителя на потока има и "штифт " ,който може да се ползва за конверсия към жило.
                      Ако не ти се получи електриката - имаш опции.
                      Последно редактирано от Rachido4x4; 30-01-18, 21:57. Причина: допълнение

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X