Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запалки, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Запалки, марки и мнения за тях...

    Да съживя малко темата. С какво мога да запоя отдолу бензиновата лампа, че изпуска от там бензин Тялото и е месинг някакъв мисля, или бронз, не знам, едно от двете е, Става въпрос за русенските бензинови лампи, сдобих се с още една, изчистих я и работи много добре, но просто изпуска бензин от долу. Шкурках с фина шкурка и мазах с поксипол - пак изпуска. Шкуркам отново и мажа още по - обилно с поксипол и за сега няма, но едвали ще изтрае много. Като гледам е на едно помпене върху цимента... Хем внимавам да не ги помпя върху цимент, че се претриват отдолу. Пробвах с калай и с поялника, ама от студеното ли от какво, хич не се лепи тоя калай. Друг вариянт да знаете, нещо със сребърен припой или да го налея със разстопено олово, примерно нагрявам отдолу лампата и тогава заливам да хване повече(разбира се лампата, ще е празна и отворена, да не станат грешки), или някаква друга идея да кажете?
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #77
      От: Запалки, марки и мнения за тях...

      Внимателно прочети инструкцията за запояване или го дай на някой, който може.

      Коментар


      • #78
        От: Запалки, марки и мнения за тях...

        Според мен температурата на тялото на лампата не е достатъчна. Няма друга причина да не хване. Месинга бидейки сплав с участието на мед се калайдисва много добре.
        Какъв флюс ползваш? Вече има голям избор, във всеки магазин за електроника ще ти предложат флюс според конкретната ти нужда. А в краен случай може да ползваш преобразувател на ръжда(ортофосфорна киселина). Стария метод е с "гасена" солна киселина, гаси се с цинк, и всъщност се работи не с киселината, а с цинков хлорид, ама карай, народа го знае като гасена киселина за запояване...
        Намери си и мощен поялник, иначе няма да стане. и да загряваш лампата предварително, без голям поялник няма да стане.
        Преди да запояваш изчистваш идеално мястото, и гледаш да няма големи цепнатини, че се запълват трудно.
        Успех.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #79
          От: Запалки, марки и мнения за тях...

          С електрически поялник ще е голяма мъка и не ми се вярва да стане. Трябва си горелка. Ако не бъркам за запояване с калай трябва температура над 700 градуса, а за сребърния над 650. Бронзовия над 800. За всяко си трябва определен флюс. Иначе работата е следната - почистваш до блясък с шкурка, загряваш до необходимата и отгоре температура флюс и го намазваш с припоя.

          Коментар


          • #80
            От: Запалки, марки и мнения за тях...

            Хм ясно, благодаря за мненията, нещо сложно ми изглежда, смисъл не съм запоявал до сега освен с електрически поялник. А това нагряване до около 700 градуса няма с какво да го нагрея, освен с друга бензинова лампа(някой има ли си на идея до каква температура нагряват тези лампи?) Освен да си го оставя с поксипола и да внимавам да не я помпя на цимент, и при евентоален теч отново вече ще му мисля. А вече гледам, че много хора са ги заменили с газови горелки... аз съм си по "старата школа" .При пърлене на домашно прасе още ги използваме и за палене на барбекю - доста лесно се палят дървените въглища така, а и за нагряване на разни неща също вършат работа. Ако някой има бензинови лампи български, работещи или не(без липси по тях) или да има квито и да е части за тях да пише на ЛС(ако не ви трябват, ще се разберем за цена) Имам 3 бензинови лампи, но са от 2 литровите, искам да си намеря и 1 литрова. и въобще могат ли да се намерят части за такива стари неща в днешно време?
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #81
              От: Запалки, марки и мнения за тях...

              Аз съм загрявал в огнище до висока температура и съм запоявал стоманени парчета /дори без да подаваш въздух с нещо в него си нагрява до 700-750 градуса, с въздух стоманата започва да свети бяла /, но бяха дебелички и повече време задържаха температурата. Можеш да пробваш и ти, ако си прежалил лампата.

              Коментар


              • #82
                От: Запалки, марки и мнения за тях...

                Обикновената оловно-калаена композиция се топи при доста по-ниска температура. Изобщо не и трябват 700 градуса.
                Иво, пробвай по начина който ти описах, трябва да стане. И все пак вземи прочети темата за запояването, там е обяснено по-подробно.

                А бензиновата лампа не може да бъде заместена от газовата пърлачка. Има голяма разлика в температурата която развиват.
                За прасе е по-добре пърлачката-по производителна е
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #83
                  От: Запалки, марки и мнения за тях...

                  Ще видя каква ще я свърша като се постопли, а иначе за газовата пърлачка, не знам, може и да си прав, но в нашата къща не се тачи много, много. Работим си със бензиновите лампи, вършат работа. . Както казва комшията гошо - "Само гласа да й имаш"

                  ПП. Още важи предложението, ако имате стари български по гаражите останали да ви ги изкупя...
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #84
                    От: Запалки, марки и мнения за тях...

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Обикновената оловно-калаена композиция се топи при доста по-ниска температура. Изобщо не и трябват 700 градуса.
                    Да прав си, но аз не говоря за оловно-калените които се топят според процентното съдържание между 250-350 градуса. Калая се е използвал като припой навремето /чистия калай/. Пример - запоявали са цевите на двуцевните пушки една за друга. Освен калай са ползвали и брознов припой. Той се топи при около 800 градуса. Днес цевите се спояват една за друга със сребърен припой. Той се топи около 650 градуса и предимството му пред калая и бронза е в това, че се топи при температура под тази при която стоманата получава превръщания.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Запалки, марки и мнения за тях...

                      Чистият калай се топи при 230 градуса, оловото - 320. Смесите им са под едната или и под двете температури. На 180 градуса, където е оптималната калаено-оловна сплав, даже и отвръщане на стоманата не може да се направи.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Запалки, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Чистият калай се топи при 230 градуса, оловото - 320. Смесите им са под едната или и под двете температури. На 180 градуса, където е оптималната калаено-оловна сплав, даже и отвръщане на стоманата не може да се направи.
                        Мда, прав си за калая. Извинявам се за грешката.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Запалки, марки и мнения за тях...

                          Да се върнем на темата.
                          Оригинали и имитации:
                          Прикачени файлове
                          Дизелов Jeep, не е Jeep.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Запалки, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                            Да се върнем на темата.
                            Оригинали и имитации:
                            И кое оригинал, и кое - имитация? Специално за Имко-то.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Запалки, марки и мнения за тях...

                              Не съм спец,но лявото е оригинал със сигурност.
                              Прикачени файлове
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Запалки, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                                Не съм спец,но лявото е оригинал със сигурност.
                                И двете са оригинал. Дори съм виждал резервоарчето на дясната да е заменена с гилза . В интерес на истината това са много стари запалки и не ми е известно да се произвеждат в момента. Аз имам 2 от левия вид.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X