Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запалки, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Запалки, марки и мнения за тях...

    Откак ги има горелките, всичко друго е за буклука. Особено бензиновите, и особено ако не са с капачка на винт. Специално зипото не става за нищо, понеже с истински бензин и не мисли да работи. И май днешните камъчета нещо не го палят. Така или иначе - могат по-малко, от херметична кутия с кибрит. А тя е без пари, понеже е първото шишенце от сода на таблетки от аптеката. То е херметично - проверено е. А има и от витамини и други хапчета, даже с изсушител в тапата.
    Горелките вече могат и друго, освен просто да запалят огън, но благодарение на сияйната комисарка Маруська Климова, или М. Кунева ли, как там беше, вече ги няма. Така че въпроса е бил запалката за 50 стотинки да стане 50 долара, и хич не - децата да не правят пожари.
    Евала каке, голема грижа за потребителите на малката корупция.

    Коментар


    • #17
      До: Запалки, марки и мнения за тях...

      Аз си закупих това



      И никак не ми липсва джобна горелка.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        До: Запалки, марки и мнения за тях...

        Румбата намери по-малки и удобни, но джобната си е джобна. Без нея е лошо.

        Коментар


        • #19
          До: Запалки, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
          От къде мога да се сдобия с нещо подобно?

          Иначе имам ZIPPO, но за открито не върши много работа...
          И аз се присъединявам към питането

          Коментар


          • #20
            До: Запалки, марки и мнения за тях...

            http://www.outdoorpros.com/Prod/Brun...ter/8570/Cat/2


            надявам се да съм помогнал

            Коментар


            • #21
              До: Запалки, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Румбата намери по-малки и удобни, но джобната си е джобна. Без нея е лошо.
              В electroninvest имат разни газови поялници които могат да работят и като мини горелка и има и такива на прилични цени
              http://www.electroninvest.com/news/K...02008-2009.pdf
              стр. 119, 120, 121

              Аз от година и нещо ползввам Ersa independent 130 - газов поялник с еквивалентна ел. мощност 30-130W регулируемо, сменяеми накрайници като може да става и на горелка и на духалка за гореш въздух и е с керамична дюзата
              и работи с газ за запалки



              В конрад също съм мяркал разни мини горелчици големи колкото 2 запалки зети заедно
              Последно редактирано от kraz; 15-12-09, 19:12.

              Коментар


              • #22
                До: Запалки, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                http://www.outdoorpros.com/Prod/Brun...ter/8570/Cat/2


                надявам се да съм помогнал

                Ти пазарувал ли си от този сайт защото аз сега като се регвах не видях в данните за адрес някъде да може да избереш България

                Коментар


                • #23
                  До: Запалки, марки и мнения за тях...

                  в практикер има такива поялници и с размерите на обикновена запалка
                  аз съм с такава и съм много доволен

                  Коментар


                  • #24
                    До: Запалки, марки и мнения за тях...

                    не съм пазарувал просто посочих линк от който можете да започнете издирването

                    Коментар


                    • #25
                      До: Запалки, марки и мнения за тях...

                      Предлагам да се пускат линкове само за сигурни е-shop-ове който доставят към БГ

                      Коментар


                      • #26
                        До: Запалки, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Румбата намери по-малки и удобни, но джобната си е джобна. Без нея е лошо.
                        Не споря. Просто ако ще ми потрябва такова нещо съм с жипа и не е проблем да влача и голяма. Идеално става и за разпалване на мокри дърва за скарата, например. Другото което нося е зипо - нафта или бензин винаги имам под ръка - пак заради жипа и моторната резачка.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          До: Запалки, марки и мнения за тях...

                          Някои колеги се изказаха относно Зипо, че е боклук, може и така да е, но си е легенда и класика. На мен лично ми харесва. Също съм на мнение, че изобщо не заслужава високата си цена, но не знам и аз - нещо ме влече тази запалка. Начинът по който е направена, а й се е доказала през годините...
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #28
                            До: Запалки, марки и мнения за тях...

                            От десетина години ползвам само Zippo,определено има разлика от купените тук и пратените ми "оттам".Фитил,камъче,читав памук не са проблем за смяна-фрикционното колелце обаче е различно,съответно и безпроблемното палене след половин година примерно.За подарък се бях натресъл тук за седефено Zippo-няма година и човека си го остави само за спомен/уж от оторизиран дилър,Lifetime guarantee,ала бала/.
                            Последно съм с това ежедневно-безоткатна животинка/не от тук взета/.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #29
                              До: Запалки, марки и мнения за тях...

                              Аз ползвам запалка на Primus,ето такава http://www.ekipirovka.com/index.php?...c4fb0b8dae7ed5
                              Голям резервоар,трудно гасне на вятър,сравнително добра изработка.
                              Но и Зиппо и Имко си вършат работата.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Запалки, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                                От десетина години ползвам само Zippo,определено има разлика от купените тук и пратените ми "оттам".Фитил,камъче,читав памук не са проблем за смяна-фрикционното колелце обаче е различно,съответно и безпроблемното палене след половин година примерно.За подарък се бях натресъл тук за седефено Zippo-няма година и човека си го остави само за спомен/уж от оторизиран дилър,Lifetime guarantee,ала бала/.
                                Последно съм с това ежедневно-безоткатна животинка/не от тук взета/.
                                Ами да ти кажа, може и така да е. Аз лично мисля, че Зипо се прави само в един завод в Брадфорд и дори тезим, които се продават тук са такива като в САЩ, и си пише че са произведени там, и на всички елементи идващи с тях. Имам 2 запалки Зипо ето това, което е на снимката е от 2003 година и си работи още. И едно по - новичко - и то си работи. А относно колелцата, които са занитени, които търкат камъчето, те сменят ли се, и ако се сменят - как и от къде става това.

                                Поздрави.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X